IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 33>
Автор
Порака
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:54
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Јас можам со сите девојќи да бидам другар, освен со една љубов Со неа не можам ни да глумам..(Ме читаш Мишел?голема%20насмевка)


E sega site ne stavas vo neizvesnost намигнување, da se prasuvame.. By the way, have a good night. Si legnuvam, povtorno sama поспаност..
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 03:02
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Јас можам со сите девојќи да бидам другар, освен со една љубов Со неа не можам ни да глумам..(Ме читаш Мишел?голема%20насмевка)


E sega site ne stavas vo neizvesnost намигнување, da se prasuvame.. By the way, have a good night. Si legnuvam, povtorno sama поспаност..
 
Досетливите не се во неизвесност (селектирај со маусот меѓу заградите намигнување).
Добра ноќ љубена... издржи уште малку.. бакнеж
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 09:04
Originally posted by Ena Ena напиша:

РАЗУБЕДЕТЕ МЕ ДЕКА НЕ Е ТАКА
Спак мислам дека кога тогаш ќе се роди некаква љубов или симпатија

Da taka e - koga togas ke se razbudat custvata - ako se prodlabocat ete ti ljubov... a ako ne togas drugarstvoto zavrsuva. Edniot/a ke ponudi ljubov a drugiot/a ili ke prifati ili ke odbie - posle toa nema da mozat da ostanat drugari i ponatamu
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 19:31
site moj drugari ja usrale , drugarstvo so masko e po opusteno , po kul , po zanimlivo ama seuste ne se rodil takov maz koj ne padnal ko kugla , mameto
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 01:31
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

site moj drugari ja usrale , drugarstvo so masko e po opusteno , po kul , po zanimlivo ama seuste ne se rodil takov maz koj ne padnal ko kugla , mameto




Во старт ја побивам теоријата.
Велам теорија, затоа што во пракса лично Јас имам две другарки веќе триесет и пет години кои  и денес си ги сакам како сестри.
Теоријата ви паѓа во  вода.
Простете но така  е.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 23:39
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by Biolica Biolica напиша:

site moj drugari ja usrale , drugarstvo so masko e po opusteno , po kul , po zanimlivo ama seuste ne se rodil takov maz koj ne padnal ko kugla , mameto
Во старт ја побивам теоријата.Велам теорија, затоа што во пракса лично Јас имам две другарки веќе триесет и пет години кои  и денес си ги сакам како сестри.Теоријата ви паѓа во  вода.Простете но така  е.

Jas bi sakala da ti veruvam , jas nemam takov drugar , sekogas pokazele slabost ili ja usrale so nekoj dopir kako jazik vgrlo ...
Mozi da sme drugarcina?
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 23:42
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

site moj drugari ja usrale , drugarstvo so masko e po opusteno , po kul , po zanimlivo ama seuste ne se rodil takov maz koj ne padnal ko kugla , mameto



...maybe...that's because there's no point resisting you, you're just like Original Honey...трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 00:05
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by Biolica Biolica напиша:

site moj drugari ja usrale , drugarstvo so masko e po opusteno , po kul , po zanimlivo ama seuste ne se rodil takov maz koj ne padnal ko kugla , mameto
Во старт ја побивам теоријата.Велам теорија, затоа што во пракса лично Јас имам две другарки веќе триесет и пет години кои  и денес си ги сакам како сестри.Теоријата ви паѓа во  вода.Простете но така  е.

Jas bi sakala da ti veruvam , jas nemam takov drugar , sekogas pokazele slabost ili ja usrale so nekoj dopir kako jazik vgrlo ...
Mozi da sme drugarcina?



децидно ти тврдам дека се се може кога се почитуваат вредностите на  границите.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:17
ШТО Е?
ОСТАНАВТЕ БЕЗ ЗБОРОВИ?
Човечки е да се потврди или побие кажаното.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 22:04
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by Biolica Biolica напиша:

site moj drugari ja usrale , drugarstvo so masko e po opusteno , po kul , po zanimlivo ama seuste ne se rodil takov maz koj ne padnal ko kugla , mameto
Во старт ја побивам теоријата.Велам теорија, затоа што во пракса лично Јас имам две другарки веќе триесет и пет години кои  и денес си ги сакам како сестри.Теоријата ви паѓа во  вода.Простете но така  е.

Jas bi sakala da ti veruvam , jas nemam takov drugar , sekogas pokazele slabost ili ja usrale so nekoj dopir kako jazik vgrlo ...
Mozi da sme drugarcina?
 
Во тој случај најверојатно проблемот е кај тебе. Сигурно си "неодолива" и преголемо искушение за другарите трепкањесвиркање
Пробај да ја разбушавиш малку косата, засади си неколку мозолчиња и два-три херпеса, внеси малку чварки, сланина и сарма во исхраната, набилдај фудбалекси нозе, облекувај се и однесувај се малку мушкодански и да видиш како сите додворувачи ќе ти станат другари газење%20од%20смеење
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:01
Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

site moj drugari ja usrale , drugarstvo so masko e po opusteno , po kul , po zanimlivo ama seuste ne se rodil takov maz koj ne padnal ko kugla , mameto




Во старт ја побивам теоријата.
Велам теорија, затоа што во пракса лично Јас имам две другарки веќе триесет и пет години кои  и денес си ги сакам како сестри.
Теоријата ви паѓа во  вода.
Простете но така  е.
 
 
аплауз
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:12
ne e taka
ima mala digresija vo cela ova tema

fintava e sledna

postoi decko postoi devojka- stanaa prijateli no ne prijateli na aj cao
dojdi da se zezame
nego nerazdvojni
gi intreserirat isti teatarski pretstavi
gledat zaedno filmovi
sekoj den ili vtor se zaedno, se smejat na isti stosevi
si se zabavni eden so drug
se znaat potpolno
se bi napravile eden za drug
takvi prijateli
eeeeeeeeeeeeeeeee
dusite im se spoeni
a ljubov toa go bara

ne nedvoresniot izgled
nego toa so go napisav
i kje se sluci
100 posto kje se sluci
deka kje sakat da se edno
vo eden moment
da se dvajca so edna edinstvena senka
toa e toa
nemoze nikoj da me ubedi vo sprotivnoto
caoooooooooo
do site koi neznaat deka ljubov bara dusha a ne telo



Изменето од anakin - 03.Јануари.2008 во 00:15
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:21
Јас имам две другарки со кои сум многу близок веќе 7-8 години. Ми станаа како сестри, но не и девојќи. Меѓу нас се појави огрмна филаделфија (братосестринска љубов), но ни трошка од ерос (еротска љубов). И ова воопшто не ми е чудно, ниту сметам дека истово е некаква дилема што заслужува дебата. Едноставно, девојка си е девојка, другарка си е другарка.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 00:23
ne e taka
ima mala digresija vo cela ova tema

fintava e sledna

postoi decko postoi devojka- stanaa prijateli no ne prijateli na aj cao
dojdi da se zezame
nego nerazdvojni
gi intreserirat isti teatarski pretstavi
gledat zaedno filmovi
sekoj den ili vtor se zaedno, se smejat na isti stosevi
si se zabavni eden so drug
se znaat potpolno
se bi napravile eden za drug
takvi prijateli
eeeeeeeeeeeeeeeee
dusite im se spoeni
a ljubov toa go bara

ne nedvoresniot izgled
nego toa so go napisav
i kje se sluci
100 posto kje se sluci
deka kje sakat da se edno
vo eden moment
da se dvajca so edna edinstvena senka
toa e toa
nemoze nikoj da me ubedi vo sprotivnoto
caoooooooooo
do site koi neznaat deka ljubov bara dusha a ne telo     -citat anakin
 
anakin da,toa e ljubov!!!
 
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

 
DA ljubov postoi!!!
Vprocem ljubovta e nasekade okolu nas samo vo razlicna forma i golemina(ljubov kon roditelite,ljubov kon decata,kon rabotata,kon prijatelite,................,kon seto ona sto ne pravi srekni i ne ispolnuva na nekoj nacin)edna ljubov so druga nemoze vo nieden slucaj da se izmeri bidejki tie se razlicni.......no,kako i sekoja ljubov dokolku ne ja osetis nemozes da znaes kako i kolku taa moze da bide vistinska i svojstvena na svoj nacin.......taka e i so ljubovta kon drugarot/drugarkata..........
VISTINSKOTO DRUGARSTVO POSTOI
 
p.s.ova nemoze da go razbere nekoj koj nemal licnost od sprotivniot pol kako svoj blizok od samoto detstvo
големо%20гушкање

Изменето од ZeZnAtA - 03.Јануари.2008 во 14:18
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.