IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - РАЗГОВОРИ ЗА РЕЛИГИИТЕ - ОПШТО И НЕВРЗАНО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РАЗГОВОРИ ЗА РЕЛИГИИТЕ - ОПШТО И НЕВРЗАНО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 242>
Автор
Порака
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 11:47
Originally posted by connected connected напиша:



немој такви евтини финти на мене само да го заобиколиш одговорот
просто се чудам со твоите ставови како се сноѓаш во денешницава на 21 век.
Се прашувам, дали мислиш дека си во чекор со модерново време?


И тебе те молам немој мене да ми се правиш многу паметна и да зборуваш за компјутери, шуми, дрва, 21 век и модернизам. Во ред? така да ти биде јасно од сега понатаму . . .
Јас многу добро се снаоѓам во денешницава, живеењето според Исламот не е испаѓање од мода!
Што сега, модерно е да си атеист . . . зарем ќе ја следиш модата?
ШТо сакаш да ми кажеш, дека не сум модерен, дека сум заостанат? Ај те молам, не ти личи за модератор вака да навредуваш луѓе!


Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 11:49

A DALI STE VIE?

NE ZNAETE KOJ KALENDAR VI E POISPRAVEN I PO KOJ DA SE VODITE....
 
SEKADE VO ISLAMSKIOT SVET SI GO PISUVA HUDZRETSKIOT KALENDAR, A NE KAU... OVOJ KATOLICKIOV....
 
ZAREM NE TI E SRAM DA SLAVIS TUGJA NOVA GODINA?
 
DA BRISES POSTOVI, PA DRUGI POPAMETNI DA TI GI VRAKJAAT?
 
SRAMOTA!
 
RISJANSKA PRAVDA?
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 11:50
Originally posted by connected connected напиша:

п.с.
и кажи ми те молам, дали се сметаш себеси за центарот на форумов каде сите треба да се вртат околу тебе?
најискрено те прашувам, за да знам и да пазам како да комуницирам со тебе


Ова мислам ти го кажав вчера, рече дека ме разбра, што сега, треба да објаснувам повторно?
Со мене ќе комуницираш човечки и без многу дигање до небесни височини. . . тоа што си модератор не ми значи ништо.
Ќе комуницираш како што АЦЕЛЕРА комуницира со мене, прашај ја неа, земи пример од неа . . . !


Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 11:55
и види connected, смени го коментарот на Messenger, муслиманите НЕ САКААТ да им се честита Нова Година.
Почитувај го нашиот став, измени го тој коментар !!
Ние не славиме не-муслимански празници, не-муслимански календари . . .
И немој да ми кажеш дека ова е мој став, ова е став на сите муслимани на форумов , нели ДАИЈА?




Изменето од vd - 02.Јануари.2008 во 11:57
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:07
Originally posted by vd vd напиша:

Originally posted by connected connected напиша:



немој такви евтини финти на мене само да го заобиколиш одговорот
просто се чудам со твоите ставови како се сноѓаш во денешницава на 21 век.
Се прашувам, дали мислиш дека си во чекор со модерново време?


И тебе те молам немој мене да ми се правиш многу паметна и да зборуваш за компјутери, шуми, дрва, 21 век и модернизам. Во ред? така да ти биде јасно од сега понатаму . . .
Јас многу добро се снаоѓам во денешницава, живеењето според Исламот не е испаѓање од мода!
Што сега, модерно е да си атеист . . . зарем ќе ја следиш модата?
ШТо сакаш да ми кажеш, дека не сум модерен, дека сум заостанат? Ај те молам, не ти личи за модератор вака да навредуваш луѓе!




извини ако те навредив вд, но наскоро ќе се исправат некои работи за подобра комуникација меѓу нас
и пак те прашувам, каков календар користиш на твојот компјутер?
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:07
Koga vekje si zapanal, a taa ne te rzbira, mozebi dijalektot e vo prasanje...
 
Nova godina, mlada moderator-ke e paganski obicaj, kako sto prethodno vekje se izjasniv, koj ne go slavat muslimanite, pa ne bi bilo v red da im se cestita, neli?
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:13
барем јас се трудам да комуницирам со вд со најискрени намери и моите постови не содржат никаков цинизам
и извини даија, незнаев дека и тебе сум те повредила
кој незнае му се простува,нели?
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:14
Originally posted by DAIJA DAIJA напиша:

Nova godina, mlada moderator-ke e paganski obicaj, kako sto prethodno vekje se izjasniv, koj ne go slavat muslimanite, pa ne bi bilo v red da im se cestita, neli?


connected, измени ги коментарите каде ни се честита нова година!
Сакаш да ти отворам тема за да ти објаснам што и како е Нова Година па тамо да разјасниме?
И да, Виндоус Екс Пи оперативниот систем е производ на Мајкрософт, така ни го сервирале . . . со некојси јулиански календар. Немој пак да прашуваш за ова, пошто нема врска во муабетов . . немој и ти како Messenger, остајте компјутерски календари и шуми и прашуми за друг муабет.




Изменето од vd - 02.Јануари.2008 во 12:16
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:16
Originally posted by connected connected напиша:


кој незнае му се простува,нели?


Сега, дозна? знаеш? во ред тогаш, како што би рекле Христијаните ... алалуја . . ќе ти простиме откако ќе ги смениш коментарите . . . односно оној на Месенџер каде ни честита Нова Година!



Изменето од vd - 02.Јануари.2008 во 12:17
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:21
извини вд, ама нема да го едитирам тој пост
ама можам да го замолам месинџер по лп доколку сака сам да си го едитира
јас прифаќам дека си во мала доза навреден, но твојата желба ми изгледа малку....како да претеруваш
ова е мој предлог, што незначи дека Ацелера ќе се согласува со тоа
значи, оставам на вас

поздрав
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:26
Originally posted by connected connected напиша:

извини вд, ама нема да го едитирам тој пост
ама можам да го замолам месинџер по лп доколку сака сам да си го едитира
јас прифаќам дека си во мала доза навреден, но твојата желба ми изгледа малку....како да претеруваш
ова е мој предлог, што незначи дека Ацелера ќе се согласува со тоа
значи, оставам на вас

поздрав


А што ако јас тебе ти чеситам БАЈРАМ според хиџретски календар?
што ќе направеше . . . ќе го ИЗБРИШЕШЕ мојот коментар?
ај те молам connected да не се расправаме повеќе , измени го тој коментар, муслиманите на форумов го бараат тоа.
Што? нема да не почитуваш? како вчера ќе напишеш . . . дека овој форум не е каков што го опишав . . . слободен за сите без анти религиски форсирања?

Зошто си модератор? Да бришеш само муслимански коментари а другите да ги прашуваш членовите дали да ги избришеш? што е работава со тебе ? зошто мене не ме прашуваш кога ги менуваш и бришеш моите коментари ?

Ај , ќе ја контактираме АЦЕЛЕРА, се надевам ќе поразговара со тебе и ќе ти стави до знаење дека некогаш грешиш и не оди така модерирањето!




Изменето од vd - 02.Јануари.2008 во 12:28
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:41
Originally posted by connected connected напиша:

барем јас се трудам да комуницирам со вд со најискрени намери и моите постови не содржат никаков цинизам
и извини даија, незнаев дека и тебе сум те повредила
кој незнае му се простува,нели?
Vo red e komunikacijata, koj ne znae sekako dekakje doznae, jas ne ti se lutam, samo ti velam kako stojat rabotite.
 
A da, se lutam za brisenjeto na na nekoi postovi, samo zatoa.... za drugot se uciнамигнување
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:48
Originally posted by vd vd напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

извини вд, ама нема да го едитирам тој пост
ама можам да го замолам месинџер по лп доколку сака сам да си го едитира
јас прифаќам дека си во мала доза навреден, но твојата желба ми изгледа малку....како да претеруваш
ова е мој предлог, што незначи дека Ацелера ќе се согласува со тоа
значи, оставам на вас

поздрав


А што ако јас тебе ти чеситам БАЈРАМ според хиџретски календар?
што ќе направеше . . . ќе го ИЗБРИШЕШЕ мојот коментар?
ај те молам connected да не се расправаме повеќе , измени го тој коментар, муслиманите на форумов го бараат тоа.
Што? нема да не почитуваш? како вчера ќе напишеш . . . дека овој форум не е каков што го опишав . . . слободен за сите без анти религиски форсирања?

Зошто си модератор? Да бришеш само муслимански коментари а другите да ги прашуваш членовите дали да ги избришеш? што е работава со тебе ? зошто мене не ме прашуваш кога ги менуваш и бришеш моите коментари ?

Ај , ќе ја контактираме АЦЕЛЕРА, се надевам ќе поразговара со тебе и ќе ти стави до знаење дека некогаш грешиш и не оди така модерирањето!




можеби не сум најдобар модератор, но не сум единствен модератор
мислам дека се разбравме

поздрав
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 12:52
Ништо ти не разбираш . . . си тераш по свое, анти-исламско расположени и однесување.
На форумов се биди, само муслиман немој, тогаш си прегазен, омаловажуван, твоите коментари и барања не се земаат во предвид.
Благодарам connected што уште повеќе ми ги разбистри некои нејаснотии околу тебе. Баш добро сватив со кого имам работа! од сега па натака . . . моето однесување ќе биде прилагоден за твојот профил.



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 242>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.