IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 33>
Автор
Порака
ena_beautiful Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ena_beautiful Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 13:35
ja se druzam samo so maski so isklucok na 2 drugarki sto imam.i jas veruvav vo drugarstvo se dodeka ne pocnaa da mi se pustaat poveketo od niv.svativ deka ednata strana krie nekoi cuvstva.najtrgicno bese ja koga se zatreskav vo eden drugar ama pa jas ne mu se svigav na nego.ZIVOT.jebi ga toa ti e.krajno ne postoi drugarstvo megu masko i zensko.porano ili pokasno ke izleze nesto od kontrola.a pa ako i dvajcata si se dopagaat-loto.:)
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 21:13
jas licno vo zivot ne sum imala masko za drugar, tie sto se parvele demek drugari site na krajot posakale da bidat so mene i posle korpa i posle samo zdravo ili ni tolku...
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 04:34
Originally posted by IQ IQ напиша:

jas licno vo zivot ne sum imala masko za drugar, tie sto se parvele demek drugari site na krajot posakale da bidat so mene i posle korpa i posle samo zdravo ili ni tolku...
ne znaes da se druzis dajmu toa sto bara i ke vidis ke imas sirok  kruk na prijateli (drugari) голема%20насмевка
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 06:08
Originally posted by antonijo antonijo напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

jas licno vo zivot ne sum imala masko za drugar, tie sto se parvele demek drugari site na krajot posakale da bidat so mene i posle korpa i posle samo zdravo ili ni tolku...
ne znaes da se druzis dajmu toa sto bara i ke vidis ke imas sirok  kruk na prijateli (drugari) голема%20насмевка



...poshteno...газење%20од%20смеење
Кон врв
ohriganka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 09:32
Mnogu tesko...
Koga  ke sfatis deka toj drugar, te razbira, slicni karakteri, ti odi po kejf....(ili obratno neka e ) se raga simpatija, iskra...- kaj mene bar taka bese, od dolgo drugarstvo vo strasna ljubovna vrska - za na kraj pak da se zavrsi samo kako drugarstvo ( se zena covekot - ama toa sto sme go imale, ne go imame zaboraveno)..
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 14:44
Originally posted by Ena Ena напиша:

РАЗУБЕДЕТЕ МЕ ДЕКА НЕ Е ТАКА
Спак мислам дека кога тогаш ќе се роди некаква љубов или симпатија



Па не би морало секогаш да значи љубов. Постојат и вечни другарства помеѓу мачко и женско.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 14:45
Originally posted by Ena Ena напиша:

РАЗУБЕДЕТЕ МЕ ДЕКА НЕ Е ТАКА
Спак мислам дека кога тогаш ќе се роди некаква љубов или симпатија



Не мора да значи секогаш љубив. Некогаш тоа е и вечно другарство.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 15:24
antonijo " ne znaes da se druzis dajmu toa sto bara i ke vidis ke imas sirok kruk na prijateli (drugari) "
WTF????
decko izgleda ne me sfati...ne dosle tie za da se druzime, tuku za da se "druzime"
+ ne mi trebaat maski drugari, ne rekov deka sakam da imam ...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 21:53
Originally posted by IQ IQ напиша:

antonijo " ne znaes da se druzis dajmu toa sto bara i ke vidis ke imas sirok kruk na prijateli (drugari) "
WTF????
decko izgleda ne me sfati...ne dosle tie za da se druzime, tuku za da se "druzime"
+ ne mi trebaat maski drugari, ne rekov deka sakam da imam ...



...aah, kolku surovo, ali dosta fer...sekako...плазење
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 22:01
 
 
 
     veruvam vo drugarstvo megu mashko i zensko...
     imam mnogu mashki drugari...bile...se...taka i ke ostanat...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 23:31
Blaska,mila...kolku jas se trudev da objasnam isto,ama denesnive generacii
neznaat za drugarstvo,ona-vistinsko!!!
Deneshnoto vreme mozebi si nosi nekoi svoi drugi vrednosti.....shto e zalno

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
ang3l43 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l43 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:42
ljubovta ne e fer
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:48
Originally posted by ang3l43 ang3l43 напиша:

ljubovta ne e fer
зошто? збунетост
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:50
Јас можам со сите девојќи да бидам другар, освен со една љубов Со неа не можам ни да глумам..(Ме читаш Мишел?голема%20насмевка)
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,264 секунди.