IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Невиност до брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Невиност до брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 19>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 14:21
mislam deka ne razbrav...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 14:24
kad je bal, neka bude maskembal голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 14:38
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

mislam deka ne razbrav...

...podobro i da ne znaes sto sakase da ti kaze Monuska..veruvaj mi воздивнување
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 14:47
Mazite imaat potreba da razmisluvaat za svoite zeni deka se cedni i skromni stvorenja. Dodeka se mladi ne razmisluvaat na toj nacin, no podocna koga ke sozreat zaedno so potrebata za semejstvo, pocnuva da pravi matematika kolkavi mu se sansite toj brak da mu se odrzi, poradi stravot od eventualna pozitivna impresija sto ja ima ostaveno nekoj prethodnik. Somnezot deka ne ke moze da gi ispolni ocekuvanjata na soprugata doveduva do paranoja koja stvara karanici i prefrlanja. Samiot model originalno e zamislen so nevinost vo brak i ocigledno e so brojot na razvodite deka istiot ne podnesuva modifikacii. So propovedanje za slobodno predbracno odnesuvanje se maskira namerata za otfrlanje na brakot kako institucija i ne e zaludno utvrdeno deka so tekot na negativnata progresija t.e. trend 21 vek ke bide vek na kopilinja ma kolku grubo i neumesno toa zvucelo.
Znaci so predbracno slobodno odnesuvanje nema stabilen brak zosto ne e zamislen da funkcionira na toj nacin. 
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 14:51
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Mazite imaat potreba da razmisluvaat za svoite zeni deka se cedni i skromni stvorenja. Dodeka se mladi ne razmisluvaat na toj nacin, no podocna koga ke sozreat zaedno so potrebata za semejstvo, pocnuva da pravi matematika kolkavi mu se sansite toj brak da mu se odrzi, poradi stravot od eventualna pozitivna impresija sto ja ima ostaveno nekoj prethodnik. Somnezot deka ne ke moze da gi ispolni ocekuvanjata na soprugata doveduva do paranoja koja stvara karanici i prefrlanja. Samiot model originalno e zamislen so nevinost vo brak i ocigledno e so brojot na razvodite deka istiot ne podnesuva modifikacii. So propovedanje za slobodno predbracno odnesuvanje se maskira namerata za otfrlanje na brakot kako institucija i ne e zaludno utvrdeno deka so tekot na negativnata progresija t.e. trend 21 vek ke bide vek na kopilinja ma kolku grubo i neumesno toa zvucelo.
Znaci so predbracno slobodno odnesuvanje nema stabilen brak zosto ne e zamislen da funkcionira na toj nacin. 


Ima i eden drug vazen faktor koj nikoj ne go spomenuva na temava, a verojatno e i povazen od faktorot "vernost" ili stabilnost.
A toa e faktorot reproduktivno zdravje, koe vo ovie vreminja i ne e bas prijatna tema za mnogumina.


Изменето од sensei - 27.Декември.2007 во 14:51
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 14:58
 аплауз... mozebi i toa e eden od nacinite da se namali natalitet na prenatrupanata planeta...
Кон врв
paris25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 969
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paris25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 15:02
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:


nevinost do prva bracna nok
i koj toa umrel od bolki koga se oneduval ziti majka????


epa jas kolku sto znam boli prv pat



mene ne me bolese.....

e ako de i da bole malku ke istrpes ne e starno ne bole do tolku poleka nezno i ke bide трепкањеплазењеголема%20насмевка
голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 01:24
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

mislam deka ne razbrav...
...podobro i da ne znaes sto sakase da ti kaze Monuska..veruvaj mi воздивнување


sea me zamisli...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 01:39
ma,....i posle toa,..голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Anuskan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anuskan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 02:04
A sto ako nekoj nejke da se mazi do 30ta godina? Nevina 30godisna ke bide? :D

Mislam deka nevina do brak e "Mission Impossible".

Sepak ako veke nevinost do brak e retko, sepak treba da se zeme vo predvid deka treba da se poceka da bides psihicki i fizicki zrela za toa (mislam sepak Devojcinja od ... 14, 15, 16... godini - ne bidete budali, premladi ste!), da se napravi toa so licnost so koja si vo vrska, kade ima ljubov, i da ne nasednes na nekoj idiot i da ti kazue "ako me sakas ke go napravis toa"!!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 02:59
А што ако првата брачна ноќ биде на 50- гоини.
Ма маните ги тие ќорави работи. Ќе постиме до 50- години. Мрсно се сака бе луѓе. Мрсно.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 03:22
...ja samo znam deka genetskite predispozicii igraat golema uloga vo celata rabota, i drzi teorijata na zbunet i aneksot na sensei, i toa kako spored mene...мафтање
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 04:18
utnato e izgleda ne nevinost vo brak...nevinost pred brakголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 12:26
Edna interesna matematika na temava... Devojka sto ja izgubila nevnosta na 17 godini, ako menunva vo prosek trojca seks partneri godisno, dodeka i tekne da se omazi na 27(ako ima srekja) ke ja imaat pominato 30 dushi.

So vakva brojka sekoj bi se zamislil kolkava e verojatnosta da ima zakaceno nesto, da ima abortirano, da ima otrpnato emocionalno, da si nosi tezok bagaz ...

Sekoj sto znae sto znaci ova i sto ima nesto videno i pominato ke bide pretpazliv.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.