IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Проблемот со македонците од Егејска Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблемот со македонците од Егејска Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 15>
Автор
Порака
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 21:55
Narod ne se unistuva toa e fakt ----ха ха светот е пун сос примери за уништени народи..па дека са сега старите египтяни, финикийци,шумери,македонци,авари,хазари,печенеги,кумани и уште многу други..народите исто ко людете си имат живот стареене и смрт за жал....
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 21:57
Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Narod ne se unistuva toa e fakt ----ха ха светот е пун сос примери за уништени народи..па дека са сега старите египтяни, финикийци,шумери,македонци,авари,хазари,печенеги,кумани и уште многу други..народите исто ко людете си имат живот стареене и смрт за жал....



Како тоа се уништени??Да беа уништени ти немаше досега да ги напоменеш овие народи немаше ни да знаеш кој се и што се.Значи они и по уништувањето пак живеат
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 22:02
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Narod ne se unistuva toa e fakt ----ха ха светот е пун сос примери за уништени народи..па дека са сега старите египтяни, финикийци,шумери,македонци,авари,хазари,печенеги,кумани и уште многу други..народите исто ко людете си имат живот стареене и смрт за жал....



Како тоа се уништени??Да беа уништени ти немаше досега да ги напоменеш овие народи немаше ни да знаеш кој се и што се.Значи они и по уништувањето пак живеат
да бе , уште малку и ке ми зборуваш за живот подир смртта...има една изрека-" Поарно живо куче отколку мртав лав"....
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 22:10
Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Narod ne se unistuva toa e fakt ----ха ха светот е пун сос примери за уништени народи..па дека са сега старите египтяни, финикийци,шумери,македонци,авари,хазари,печенеги,кумани и уште многу други..народите исто ко людете си имат живот стареене и смрт за жал....



Како тоа се уништени??Да беа уништени ти немаше досега да ги напоменеш овие народи немаше ни да знаеш кој се и што се.Значи они и по уништувањето пак живеат
да бе , уште малку и ке ми зборуваш за живот подир смртта...има една изрека-" Поарно живо куче отколку мртав лав"....




Си заборавил ти што значи слоганот

Слобода или Смрт

Тоа сигурно ви го кажале во школо
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 22:12
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Narod ne se unistuva toa e fakt ----ха ха светот е пун сос примери за уништени народи..па дека са сега старите египтяни, финикийци,шумери,македонци,авари,хазари,печенеги,кумани и уште многу други..народите исто ко людете си имат живот стареене и смрт за жал....



Како тоа се уништени??Да беа уништени ти немаше досега да ги напоменеш овие народи немаше ни да знаеш кој се и што се.Значи они и по уништувањето пак живеат
да бе , уште малку и ке ми зборуваш за живот подир смртта...има една изрека-" Поарно живо куче отколку мртав лав"....




Си заборавил ти што значи слоганот

Слобода или Смрт

Тоа сигурно ви го кажале во школо
jас го разбирам светот ко поле за културно соревнование помегу народите..закон
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 22:16
Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Narod ne se unistuva toa e fakt ----ха ха светот е пун сос примери за уништени народи..па дека са сега старите египтяни, финикийци,шумери,македонци,авари,хазари,печенеги,кумани и уште многу други..народите исто ко людете си имат живот стареене и смрт за жал....



Како тоа се уништени??Да беа уништени ти немаше досега да ги напоменеш овие народи немаше ни да знаеш кој се и што се.Значи они и по уништувањето пак живеат
да бе , уште малку и ке ми зборуваш за живот подир смртта...има една изрека-" Поарно живо куче отколку мртав лав"....




Си заборавил ти што значи слоганот

Слобода или Смрт

Тоа сигурно ви го кажале во школо
jас го разбирам светот ко поле за културно соревнование помегу народите..закон



Он го разбираше ама џабе ти е кога другите не сакаат со тебе да се натпреваруваат
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 22:23
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Narod ne se unistuva toa e fakt ----ха ха светот е пун сос примери за уништени народи..па дека са сега старите египтяни, финикийци,шумери,македонци,авари,хазари,печенеги,кумани и уште многу други..народите исто ко людете си имат живот стареене и смрт за жал....



Како тоа се уништени??Да беа уништени ти немаше досега да ги напоменеш овие народи немаше ни да знаеш кој се и што се.Значи они и по уништувањето пак живеат
да бе , уште малку и ке ми зборуваш за живот подир смртта...има една изрека-" Поарно живо куче отколку мртав лав"....




Си заборавил ти што значи слоганот

Слобода или Смрт

Тоа сигурно ви го кажале во школо
jас го разбирам светот ко поле за културно соревнование помегу народите..закон



Он го разбираше ама џабе ти е кога другите не сакаат со тебе да се натпреваруваат
епа проблемот е probably дека си ти low level...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 22:37
Јас не сум low level туку ја зборувам вистината.Да сакаше некој со Гоце Делчев да се натпреварува на културно поле можеби досега и ќе умреше од старост немаше да умре млад...и многу работи ќе се решеа за македонското прашање

Ама не се решија нажалост зошто другите нејќеа да го слушаат туку го бркаа како кучиња за да го утепаат..(зборувам за тогашното време).

А денеска тоа е пример со нашиве соседи кој не опколиле од сите 4 страни
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 00:44
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by KikoMC KikoMC напиша:

Абе предлагам да видат модераторите или админите од која ИП пишвам јас од која Неоник..па не можи истовремено тој да е во Чешка јас во Македонија..Борец, немој брат..немој...Секој ден ми потврдуваш каков си и што си..Си реков дека можи грешна слика имам , ама тоа е ....



ама тоа е .....?????



Sto brat??? Shvrknat???


I jas isto taka se shokirav i si pomisliv koga TI me napagashe so sekakvi zborovi bez povod. Ako sum imal nekoj spor so nekogo SIGURNO BIL SO POVOD - i ti treba da ja razgledash situacijata PRED da se vpushtish vo "pohod".


A kako ke dojdesh do vistinata ponekogash, AKO ne ja postavish situacijata do krajna linija???


Taka se izdvojuvaat; predavnicite, Makedoncite od ne-Makedoncite, shpiunite, prijatelite i neprijatelite, zbunetite, nezainteresiranite, potencijalnite i sl. a pred se krajnite nameri na sekoj chovek.


Taka da brat, mozam da ti garantiram deka NE SUM BOLEN (provereno голема%20насмевка)!!!!


A ako za bolest se smeta patriotizmot, verbata vo svojot narod i negovata idnina - TOGASH BRAT, JAS SUM NEIZLECHIV SLUCHAJ!! среќа




Епа ајде му рече на модераторите да кажат која ИП адреса ја користиме истовремено ко сме онлајн јас и Неоник??И не те нападнав поради Неоник, не се знам со него!!Само ме иритираат некој твој постови!!Препрочитај ги и ќе ти стане јасно..Не треба да се повторувам..А за тоа е ... мислев дека погрешно сум те оценил, ама видов дека било во ред!!
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 08:37
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Јас не сум low level туку ја зборувам вистината.Да сакаше некој со Гоце Делчев да се натпреварува на културно поле можеби досега и ќе умреше од старост немаше да умре млад...и многу работи ќе се решеа за македонското прашање

Ама не се решија нажалост зошто другите нејќеа да го слушаат туку го бркаа како кучиња за да го утепаат..(зборувам за тогашното време).

А денеска тоа е пример со нашиве соседи кој не опколиле од сите 4 страни
има една латинска изрека-SAPIENTI SAT /на мудриот и малкото му е доволно/ сакам да речам дека вие сега си имате нашто свое па макар и малко -и затоа радуваjте се дека и тоа имате пошто секи на Балканот има аспирации и претенции за некои територии кои моментално други владеат и ако се зафане нова делба/да чува Бог/ мислам дека некои ке изгубат малце,други кое што ,а некои сичко/мислам сфакаш дека сте вие од последните/ И уште нешту-големината на народите не се мери со нихната броjност и териториа коа владеат а сос нихните културни и икономиски успеси..примери нема ти давам пошто и сам видиш состоjбата на некои мали држави во Европа.../ps: и ни сум мислел за тебе кога пишувах за low level ,друго саках да речам ама ни си разбрал контекстот..by the way...
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:00
А вие во која група спаѓате??Во тоа што Европа ве прибра за Црно Море??Што сега не ве пушта да работите во Англија и како што се слуша и во Германија и Франција??Поарно ЕДЕН ДЕН ЛАВ, ОДКОЛКУ ЦЕЛ ЖИВОТ ОВЦА!!!
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 11:58
Originally posted by KikoMC KikoMC напиша:

А вие во која група спаѓате??Во тоа што Европа ве прибра за Црно Море??Што сега не ве пушта да работите во Англија и како што се слуша и во Германија и Франција??Поарно ЕДЕН ДЕН ЛАВ, ОДКОЛКУ ЦЕЛ ЖИВОТ ОВЦА!!!
е па значит ние сме цел живот лавове и касаме а вие овци засекогаш и стрижени../со извинение.../тоа ти е пошто споредуваш сос зооприпадници..
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:08
Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Јас не сум low level туку ја зборувам вистината.Да сакаше некој со Гоце Делчев да се натпреварува на културно поле можеби досега и ќе умреше од старост немаше да умре млад...и многу работи ќе се решеа за македонското прашање

Ама не се решија нажалост зошто другите нејќеа да го слушаат туку го бркаа како кучиња за да го утепаат..(зборувам за тогашното време).

А денеска тоа е пример со нашиве соседи кој не опколиле од сите 4 страни
има една латинска изрека-SAPIENTI SAT /на мудриот и малкото му е доволно/ сакам да речам дека вие сега си имате нашто свое па макар и малко -и затоа радуваjте се дека и тоа имате пошто секи на Балканот има аспирации и претенции за некои територии кои моментално други владеат и ако се зафане нова делба/да чува Бог/ мислам дека некои ке изгубат малце,други кое што ,а некои сичко/мислам сфакаш дека сте вие од последните/ И уште нешту-големината на народите не се мери со нихната броjност и териториа коа владеат а сос нихните културни и икономиски успеси..примери нема ти давам пошто и сам видиш состоjбата на некои мали држави во Европа.../ps: и ни сум мислел за тебе кога пишувах за low level ,друго саках да речам ама ни си разбрал контекстот..by the way...


Не ме разбирај погрешно ама никој не рече дека македонците сакаат да им објават војна на Грците,србите или бугарите.Сакаме само овие држави да ни го признаат идентитетот и црквата..

1Србите..

Србите на политички план ни го имаат признаено и јазикот и нацијата..

Но нивната црква го негира нашето постоење и јазик и ја негираат нашата црква.

2 .Бугарите.

Бугарите и на политички и на црковен план не ни ја признаваат нацијата и јазикот.

На политички план ни го имаат признаено Уставното Име, ама јазикот и нацијата не ни ја признаваат.


3.Грците

Грците да не зборуваме што и како одамна е веќе тоа познато....



Само признаете ни го јазикот,нацијата,црквата и друг муабет ќе правиме..


Македонците не се закануваат со војна, само бараат на подемократски начин да им бидат признаени правата, и малцинствата во Пиринот и Егејот.

Тоа грците и бугарите не го прават..

Него го прават сосем спротивното..

Бај д Веј...


МПО=Пробугарската организација во Њу Јорк се здружи со грчкото лоби против македонците.

Отворив тема подоле.....


Се здруживте со браќата ви грчки само за да не поразите.....

Со оние кој не расчистиле со минатото и со оние кој и ден денеска отворено ги мрзат и македонците и бугарите зошто, само заради вашите цели...


Со тоа ја потврдивте само теоријата.Бугарот е спремен да ти забие нож во грб кога се работи за неговите интереси макар тоа да значи и пакт со самиот ѓавол.

И после сакате македонците да ве сакаат..епа нема да ве сакаат тоа ти е .....
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 12:22
Бугарите и на политички и на црковен план не ни ја признаваат нацијата и јазикот.

На политички план ни го имаат признаено Уставното Име, ама јазикот и нацијата не ни ја признаваат.

   Бугариjа прва од заинтересираните балкански државици ви призна ко посебна држава ..со овоj акт она ги олади мераците на срби и грци за нов дележ на македонските територии ..доколку вие се отплакате за ова со плукане по наш адрес покажува дека не сакате братска рака и затоа ке патите...или ти мислиш дека статутквото на Балканот е ваша заслуга..? вие се уште уживате во сегашниот си вид пошто албанци, срби и грци имат индикации дека Бугариjа ви го брани газот...ама да видиме докога..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.