IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Проблемот со македонците од Егејска Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблемот со македонците од Егејска Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 15>
Автор
Порака
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 17:47
Originally posted by KikoMC KikoMC напиша:

Држи тезата на HRW!!Ама убаво е што една таква институција застанува зад Егејците..Македонците се познати како одлични стратегисти Борец, да..Ама судејќи дека ти немаш 0%стратегиски можности, многу влијаеле на тебе Австралиско-Океанските затупени хормони, и ти ги затупиле Македонските..Како не ти е мака на секоја тема те гледам само сериш, наместо за темата да зборуваш ти си запнал како пијан за плот..Си знајме сите "колкав" македонец си, знајш дека си од кодошкиот вид!!Седи си таму со океанските остај не да си живееме во мир во Македонија, оди на плажине таму, не си застанал овде тураш сол во секоја манџа, шупак еден!!Камен да беше ќе научеше дека си непожелна личност!!Господе прости му не знае што прави, за сите изнесени невистини, клевети и се друго..Сепак не е тој крив!!Австралија го има таков напраено!!!
 
Ne zboruvaj vo mnozina, ili toa ti si se broish dva pati - ednash kako neonic ednash kako KikoMC??? 
 
Site kodoshi se prodavaat za eden Bugarski pasosh ili odmor so Dora Bakojani - mene nitu pasosh mi treba nitu Dora e moj tip, a na Aboriganive im e gajle za Makedonija taka da "shupak eden" ti vchera se zachleni OVDE pa sega ODMA SE I SITE GI ZNAESH PA KE KAZUVASH KOJ BIL ILI NE BIL POZHELEN!!!!! 
 
ILI TI SAM SO TOA SI STVARASH ELIMINACII koi nemozeshe da gi postignesh pod drugo ime.  Ova sega gledam KONJAK TI E????   газење%20од%20смеење
 
 
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 17:48
Не разбираат некој луѓе..

Отворив тема на Историја за тоа кој се всушност грците денеска.

Дури и да имало преселби на словените пак ние сме се помешале со македонците што живеат на овие простори и пак тоа не прави единствени наследници на таа историја зошто еден дел од тие македонци е наш...


Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 18:34
борец ти стварно не знаеш што зборуваш
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 19:50
Ignorirajte go i ne mu zameruvajte na malicioznosta, i prostete mu zatoa sto navistina ne znae sto zboruva!
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 21:56
Абе предлагам да видат модераторите или админите од која ИП пишвам јас од која Неоник..па не можи истовремено тој да е во Чешка јас во Македонија..Борец, немој брат..немој...Секој ден ми потврдуваш каков си и што си..Си реков дека можи грешна слика имам , ама тоа е ....

Изменето од KikoMC - 24.Декември.2007 во 22:00
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 23:58
Originally posted by Neonic Neonic напиша:



...
 Po tvojata logika dosega EU trebase da ja ima "sutnato" Grcija od patot, i da ja ima priznaeno Makedonija,bidejki i na EU veke Grcite im odat na zivci, so Kipar, so Makedonija, so Turcija, samo problemi pravat.  Ama kako sto gledas edno OXI Grcko, moze i odlukite na Germanija i Francija i UK da gi smeni.Barem se dodeka trae ovoj Dogovor od Nica.A i so noviot ustav pravoto na VETO ostanuva vo poglavjata za nadvoresna politika, i bezbednost.  Toa e mnogu loso za nas....ke treba da ja slusame tetka Dora uste nekolku godini kako se pravi mnogu stroga i strasna zakanuvajki ni se so VETO ako ne sme"poslusni"голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка[/QUOTE]


ne, tuku tvojata logika ne e bas vo red
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 15:02
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:



...
 Po tvojata logika dosega EU trebase da ja ima "sutnato" Grcija od patot, i da ja ima priznaeno Makedonija,bidejki i na EU veke Grcite im odat na zivci, so Kipar, so Makedonija, so Turcija, samo problemi pravat.  Ama kako sto gledas edno OXI Grcko, moze i odlukite na Germanija i Francija i UK da gi smeni.Barem se dodeka trae ovoj Dogovor od Nica.A i so noviot ustav pravoto na VETO ostanuva vo poglavjata za nadvoresna politika, i bezbednost.  Toa e mnogu loso za nas....ke treba da ja slusame tetka Dora uste nekolku godini kako se pravi mnogu stroga i strasna zakanuvajki ni se so VETO ako ne sme"poslusni"голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



ne, tuku tvojata logika ne e bas vo red [/QUOTE]

 Momentalno vo EU odluki se donesuvaat so 100% konsenzus bez razlika na toa dali drzavata kako subjekt ima 400milioni ili 2 milioni ziteli.Glas protiv Glas na nivo na drzava.Pretsedatelstvoto se rotira na sekoi 6 meseci.

 Ne veruvam deka Makedonija vo EU, bi bila vo polosa pozicija od sega, koga ne e nisto poveke od Banana Republika koja e slikovito pretstavena kako "malo dete na koe SAD i EU sekoj den mu gi tegnat usite, da si gi zavrsi domasnite zadaci koi tie mu gi davaat,"..

 I jas se prasuvam koga ke bide poloso, ako sme veke vo EU kako ramnopravna clenka, ili ako ostaneme kako sega, nekoi kvazi-politicari kako Fuere i Solana da si igraat so nas,i razni OBSE strukturi da ni haraat po instituciite, dali bile efikasni i stabilni ili imalo moznosti za potencijalni krizi.
  Tolku za mojata logika,  ama te sovetuvam da ja preispitas tvojata logika
 Makedonija nikogas nemoze da bide poveke omalovazuvana od den denes.Vo EU barem ke imame glas i dostoinstvo, a kade e toa sega???
   Sto ke svirne USA i EU , toa pravime..

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 16:04
mojata logika veli , vo mojata kuka jas i samo jas sum gazda. sojuzite sekogas znacat sila , mok i clenkite na tie sojuzi sekogas se na nekoj nacin zastiteni i pobezbedni. megjutoa nikogas clenikite ne se celosno ramnopravni. da bea, nikoj nemase da mu nalozi na slovenecot da ne oslovuva so BJRM, koga negovata drzava ne priznala kako Makedonija.

Sto ke svirne USA i EU , toa pravime..

tokmu taka, samo sto jas ne sakam da pravam kako sto nekoj drug ke mi sviri vo mojata kuka.
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 17:03
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Не разбираат некој луѓе..

Отворив тема на Историја за тоа кој се всушност грците денеска.

Дури и да имало преселби на словените пак ние сме се помешале со македонците што живеат на овие простори и пак тоа не прави единствени наследници на таа историја зошто еден дел од тие македонци е наш...


mislam deka nikako ne e vajen proizhodot na nekoj si 4ovek ili narod a toku kakov e mantalitetot i cenetostnata mu sistema...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 17:10
Предатор.
Јас горе ти објаснав.

А за словените има уште многу да се докажува дали воопшто дошле на балканот.Ама еве дури и да дошле на балканот пак ние сме се испомешале со нив.....


А тоа со словените многу масовно се користеше во времето на комунизмот со цел нашите народи да се зближат со СССР (или Русија) и со цел да бидат "робови" на руската империја.Само што Тито го заеба Сталин а тоа ќе резултираше со конфликт.

Денеска баш русите испитуваат тоа кој биле словените, кој го преминувале Дунав со трски и со сплавови за да се населат на балканскиот полуостров.

Тоа кога го учев само се мочав од смеа.....

Така да ништо не ме чуди ако подоцна испадне руска пропаганда.

А и да имало преселби пак ние сме се испомешале со Македонците..


така да .....
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 17:12
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

mojata logika veli , vo mojata kuka jas i samo jas sum gazda. sojuzite sekogas znacat sila , mok i clenkite na tie sojuzi sekogas se na nekoj nacin zastiteni i pobezbedni. megjutoa nikogas clenikite ne se celosno ramnopravni. da bea, nikoj nemase da mu nalozi na slovenecot da ne oslovuva so BJRM, koga negovata drzava ne priznala kako Makedonija.

Sto ke svirne USA i EU , toa pravime..

tokmu taka, samo sto jas ne sakam da pravam kako sto nekoj drug ke mi sviri vo mojata kuka.


 Se soglasuvam so tebe, ama toa sto sakam da potenciram e deka sega Makedonija e poveke servilna kon EU i NATO, otkolku koga bi bila clenka...
 Primer ti e stavot za nezavisnost na Kosovo, "Fals" vojnata na USA kon Irak, i Makedonskata bezrezervna podrska kon istata.
 Vleguvanjeto na Grci vo Makedoniaj so licni karti dodeka na Makedoncite im treba specijalna viza za Grcija, plus nekoi si granicni taksi samo za Makedoncite.EU gragjanite imaat bezvizen rezik kon Makedonija, dodeka Makedoncite se getoizirani od strana na EU.
  Da nabrojuvam uste servilnosti????

  
 
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 17:35
А за словените има уште многу да се докажува дали воопшто дошле на балканот.Ама еве дури и да дошле на балканот пак ние сме се испомешале со нив.....
ova se tvoi zborove
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 17:38
А и да имало преселби пак ние сме се испомешале со Македонците..
i ova se tvoi zborovi....jas prasham sega - E KOI STE VIE TOGASH.....
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 17:47
Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

А и да имало преселби пак ние сме се испомешале со Македонците..
i ova se tvoi zborovi....jas prasham sega - E KOI STE VIE TOGASH.....


Јас ти кажав.А тебе ти е да не судиш пред време.Русите испитуваат кој се словените.Да, да за оние што се преселувале преку Дунав со сплавови и со трски.

Јас ти одговарам наследници на антиката
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.