IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Никола Г. најдобар или најлош премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Никола Г. најдобар или најлош премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 77>
Автор
Порака
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:50
Originally posted by borec borec напиша:



Ti izgleda SI ZASLEPEN STO NEMOZESH DA GI VIDISH A NAJMALKU DA GI PRIZNAESH KAKO USPESH NA OVAA VLADA - i toa pak ke potenciram ZA EDNA GODINA.  намигнување






povtorno nisto decko...ti izgleda deka ne razbiras sto sakam da kazam...ako ne se soglasuvam so vas...ti odma vmrovskototo vednas sum protiv vas...kazi dali se otvori nekoe novo rabotno mesto...sto znaci pokacuvanjeto na platite koga inflacijata ke gi izede od nova godina..zosto diplomatski propadnavme i zosto so pola svet sme na ratna noga...bez normalna strategija za razvoj na energetskiot sektor....nemoj da gi sporeduvas ovie so Bucko, tuku sporeduvaj gi so nekoj sto uspeal kako Sander, bugarite ili romacite...ne tuku mi prodavajte muda za bubrezi  kolku e uspesen nekoj koga ke dojde do vlast....ova ti go zboruvam zasto go znam tocno kapaciteto na site vmrovci vo segasnava vlada...edinstveno nekoj koj razbira nesto e Stavrevski drugive se samo maska za da moze kriminalcite vo DPMNE da rabotat slobodno i vo sektorot na transport i vrski i vo ekonomija....pozdrav i drzi sreka da ne napravat ovie nekoe sranje pa da ne vlezeme vo NATo e togas ke te vidma vokoja dupka ke se skries...pozdrva do Manevski i JAnkulovska - toa vi e vrvotсршено%20срце
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
aurelianus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurelianus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 14:46
Ги читам вашите размислувања околу темава и ми оди во очи она нашето,македонското проклетство да не речам кое не следи во чекор во секоја ситуација во и надвор од секојдневниот живот!!!Да почитувани....господинот премиер Никола ГРУЕВСКИ ,досега е најдобриот премиер во РМ!!!Опструкциите ,критиките за неговата работа и на владата,и постигнатите резултати ,кој се со основна цел за заштита на општите интереси и развој на Р Македонија,некој во борбата за превласт сакаат спротивното да го докажат,што за жал гледам,многу влијае врз луѓето надвор од политичките збиднувања кај нас,па дури и овде во пишувањата...(на мене драгите колеги ,мислам дека се..)го забележувам тоа!!!Не би сакал ,како во изминатиов период,да експериментираме со нов избор,затоа што времето покажа дека кај нас се е наопаку поставено..!Можеби има и подобар,но дај да го оставиме тој РИЗИК за подоцна....!!!Бидете единствени и да не бараме влакно во јајцето..!!!НИКОЈ НЕ Е СЕМОЌЕН...а најмалку тука кај нас во оваа држава!Да ги оставиме партиските групирања и интереси,дај да се свртиме кон предизвиците кој не опкружуваат и ќе бидат околу нас,зошто и со своето навидум ситно и невидливо однесување,можеме многу да помогнеме во остварување на општите интереси..ДА ОПШТИ И ЗАЕДНИЧКИ,од ЛИЧНИТЕ и самите гледате, не сите се офајдивме...!!!
8"
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 14:48
vremeto ke pokaze za sega e dobar.... ne se kam sto sum glasal za niv
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 14:56
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

A sto ke kazat onie seuste 34% nevraboteni gragjani???I tie da ne se falat kolku im e ubavo so Novata Vlada?


SDSM i nivnite lideri treba da mu blagodarat na Boga i na krotkiot narod sto dosega ne se najde nekoj da im uleta so UZI na partiski kongres. намигнување
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
aurelianus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurelianus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:12
Цифрата што ја спомна ...34%,не е точна...!!!Се средуваат и тие цифри во министерството за труд и социјална политика,и бидете сигурни дека ке биде за најмалку 43-50% помала!!!Свртете се околу себе и погледнете колку вработени се пријаавуваат во Агенцијата ,дури има и такви што работат на две работни места....!!!Сето ова ќе се среди,не е можно преку ноќ,но ќе биде!!!!За работни места можам да кажам дека нема по мерак никаде,па дури и на запад...!На конк*рсите преку Агенцијата се пријавуваат многу ,ама ретко кој прифаќа да работи....зошто!!?Зарем во ЕВРОПА,од овдека можеме да си избираме што ќе работиме..!!!Колку само наши сограѓани отишле таму работејќи во тешки да не речам мизерни услови додека не се докажале...за да дојдат на подобро...!!!Ние,не сите пак ќе кажам ,пред Агенцијата со купените дипломи од факултет бараме од прва ....раководно место...!!!НЕ МОЖЕ ТАКА...МНОГУ РАБОТИ УШТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА СЕ СРЕДАТ!!!
8"
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:27
Originally posted by aurelianus aurelianus напиша:

Цифрата што ја спомна ...34%,не е точна...!!!Се средуваат и тие цифри во министерството за труд и социјална политика,и бидете сигурни дека ке биде за најмалку 43-50% помала!!!Свртете се околу себе и погледнете колку вработени се пријаавуваат во Агенцијата ,дури има и такви што работат на две работни места....!!!Сето ова ќе се среди,не е можно преку ноќ,но ќе биде!!!!За работни места можам да кажам дека нема по мерак никаде,па дури и на запад...!На конк*рсите преку Агенцијата се пријавуваат многу ,ама ретко кој прифаќа да работи....зошто!!?Зарем во ЕВРОПА,од овдека можеме да си избираме што ќе работиме..!!!Колку само наши сограѓани отишле таму работејќи во тешки да не речам мизерни услови додека не се докажале...за да дојдат на подобро...!!!Ние,не сите пак ќе кажам ,пред Агенцијата со купените дипломи од факултет бараме од прва ....раководно место...!!!НЕ МОЖЕ ТАКА...МНОГУ РАБОТИ УШТЕ ЌЕ ТРЕБА ДА СЕ СРЕДАТ!!!


gospodine ve citam i malku sum zbunet...samo edno prasanje dali mislis deka ovaa vlada moze da ja podobri ekonomskata situacija...inaetenje so brojkata za nevraboteni e malku glupavo..posebno so toa deka ke se namali...kako prvo kade ke rabotat ovie lugje koga nema rabota...i dali vladata e taa sto treba da gi vrabotuva lugjeto....normalno NE...no ovde Gvujo ni e kako svetec - se uste go neguvame kultot na licnosta i napravivme od eden skromen covek da bide semoken ili toj samiot si ja prezede taa odgovornost, bez potrebno...jas ne go kritikuvam nitu go podrzuvam negovoto odnesuvanje...no se ke napravam nie da bideme del od Eu i NATO...a so dolzna pocit do nekolkumina...povekjeto ne znaat sto e toa EU, pa ja promoviraat poznatata radikalna misla na VMRO - ne ni treba EU - E TOA JAS NE GO PRIFAKJAM...inaku go pocituvam naporot da se vovede pravna drzava no nekako tesko ni odi i toa pretezno od improvizacija na segasnive clenovi na vladata - tie ne znaat sto znaci toa drzava i narod...imeme golem problem koga ke treba da se pretstavuva drzavata...ni trebaat novi lugje ama ne deca...kako ke se podobri ekonomsatata situacija koga se zatvoraat firmi koga se proglasuvaat lugje za krivi bez obvinenie...pa koj biznismen ke vleze vo nova investicija koga apsat bez da se proveri dali imalo kriminal...toa skpo ke ne cini - veruvajte...i samo edna vest na bugarskiot ambasador vo SKopje deka 60000 gragjani na RM cekaat bugarski pasos...e toa li e drzava koja se grizi za svoite gragjani...te molam samo nemoj da mi odgovarsa so toa deka ovie se bolji od Bucko(preku k*r mi e od taa deviza)


Изменето од PAVLIN - 21.Декември.2007 во 15:30
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
aurelianus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurelianus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:44
Девиза на многу наши,,револуционери и преродбеници"...ДА ВО ТОА ВРЕМЕ ЗА ДА МОЖЕШ ДА ВЛИЈАЕШ НА НАСТАНИТЕ,МОРАШЕ ДА СЕ ПИШЕШ БУГАРИН СРБИН ИЛИ ГРК...да не те задеваат,да бидеш спокоен,,, и на две столици да седат..не се знаело а денес истото...!!!Зошто..?За да не те тормозат како македонец...!!!Тие,подоцна се ,,испраа",благодарение на неукоста и неписменоста на народот,и водеа двојни и тројни политики,се на штета на народот,ама овие денес...има да бидат цел живот исти..продадени ситни души..Еве истото и сега се случува...БУГАРСКИ ПАСОШ..ВЛЕЗ ЗА ВО ЕВРОПА!!!И кој е виновен за ова..ГРУЕВСКИ???..,иако тоа не е од вчера!!!Кој поднесуваше барања за ЛК и БП..и од кога е напливот...?Да,кога ГЕОРГИЕВСКИ кажа јавно...!!!Вистинските борци се наоѓаат на бојното поле и таму гинат....не по странски држави и подруми...!!!
8"
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 01:17
Историјата го има последниот збор.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 13:31
Originally posted by aurelianus aurelianus напиша:

Девиза на многу наши,,револуционери и преродбеници"...ДА ВО ТОА ВРЕМЕ ЗА ДА МОЖЕШ ДА ВЛИЈАЕШ НА НАСТАНИТЕ,МОРАШЕ ДА СЕ ПИШЕШ БУГАРИН СРБИН ИЛИ ГРК...да не те задеваат,да бидеш спокоен,,, и на две столици да седат..не се знаело а денес истото...!!!Зошто..?За да не те тормозат како македонец...!!!Тие,подоцна се ,,испраа",благодарение на неукоста и неписменоста на народот,и водеа двојни и тројни политики,се на штета на народот,ама овие денес...има да бидат цел живот исти..продадени ситни души..Еве истото и сега се случува...БУГАРСКИ ПАСОШ..ВЛЕЗ ЗА ВО ЕВРОПА!!!И кој е виновен за ова..ГРУЕВСКИ???..,иако тоа не е од вчера!!!Кој поднесуваше барања за ЛК и БП..и од кога е напливот...?Да,кога ГЕОРГИЕВСКИ кажа јавно...!!!Вистинските борци се наоѓаат на бојното поле и таму гинат....не по странски држави и подруми...!!!


pa sega e poloso, treba da si vrmrovec i toa sto potezok - seljandurija za da ti najde Zorna Aleksov rabotno mesto...ako znaes za sto ti zboruvam

“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 13:42
pa dobro be..aj kakov e takov e..sepak moze nekoj stilist da mu najdat..nkoj da go potstrize..a ne doma Borkica pred ogledalo da go sreduva..a dobro bi dosle i casovi po pravilno odenje..na sto lici toa?..Mene mi e sram koga ke pomislam deka takov covek ja pretstavuva Makedonija....kakov takov Buckovski izgledase za premier..poglednete go i Boris Tadich od Srbija..a be cist,potsisan,krcka na nego odelono..a ovoj nasipv so toa retro frizurata i so nodzinjata..sepa li sepa...sramota..predlagam ustavna izmena..od sega pa natamu sekoj premier da poseduva bar minimum fizicka dopadlivost трепкање
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 13:46
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

pa dobro be..aj kakov e takov e..sepak moze nekoj stilist da mu najdat..nkoj da go potstrize..a ne doma Borkica pred ogledalo da go sreduva..a dobro bi dosle i casovi po pravilno odenje..na sto lici toa?..Mene mi e sram koga ke pomislam deka takov covek ja pretstavuva Makedonija....kakov takov Buckovski izgledase za premier..poglednete go i Boris Tadich od Srbija..a be cist,potsisan,krcka na nego odelono..a ovoj nasipv so toa retro frizurata i so nodzinjata..sepa li sepa...sramota..predlagam ustavna izmena..od sega pa natamu sekoj premier da poseduva bar minimum fizicka dopadlivost трепкање


koga makedonija ke bide AMerika ili Rusija togas ke se gleda na se...sega za sega deckoto ni e tipicen makedonec i ok e izgledot...Vo dosegasnata makedonska politicka istorija najdobro oblecen i so najmnogu stil bese Ljubco Georgievski...negovite balovi vo Aleksandar PAlace cine nad 300 000 evra..deckoto pie samo portugalsko vino PORTO i jadese od zlatni viluski...e toa e stil...a gvujo go nema do tolkuсреќасреќаголема%20насмевка
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 14:04
pa podobro na eden bal da dadese 300.000 evra nego na glupavi nepotrebni populisticki reklamni kampanji od tipot "ne rabotam jas za vladata,vladata raboti za mene" da davaat 600.00 evra.Ali podobro...Grujo na bal?..so toa nodzinjata...uh bas bi sakal da go vidam toa голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка...ccc..stvarno kako ne mu bese sram da kaze deka edna reklamna kampanja cini 600.000 evra?...a be tie pari na stecajcite site problemi ke im gi resese. SRAMOTA za maliot sepav Grujo лутина
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 18:02
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by borec borec напиша:



Ti izgleda SI ZASLEPEN STO NEMOZESH DA GI VIDISH A NAJMALKU DA GI PRIZNAESH KAKO USPESH NA OVAA VLADA - i toa pak ke potenciram ZA EDNA GODINA.  намигнување






povtorno nisto decko...ti izgleda deka ne razbiras sto sakam da kazam...ako ne se soglasuvam so vas...ti odma vmrovskototo vednas sum protiv vas...kazi dali se otvori nekoe novo rabotno mesto...sto znaci pokacuvanjeto na platite koga inflacijata ke gi izede od nova godina..zosto diplomatski propadnavme i zosto so pola svet sme na ratna noga...bez normalna strategija za razvoj na energetskiot sektor....nemoj da gi sporeduvas ovie so Bucko, tuku sporeduvaj gi so nekoj sto uspeal kako Sander, bugarite ili romacite...ne tuku mi prodavajte muda za bubrezi  kolku e uspesen nekoj koga ke dojde do vlast....ova ti go zboruvam zasto go znam tocno kapaciteto na site vmrovci vo segasnava vlada...edinstveno nekoj koj razbira nesto e Stavrevski drugive se samo maska za da moze kriminalcite vo DPMNE da rabotat slobodno i vo sektorot na transport i vrski i vo ekonomija....pozdrav i drzi sreka da ne napravat ovie nekoe sranje pa da ne vlezeme vo NATo e togas ke te vidma vokoja dupka ke se skries...pozdrva do Manevski i JAnkulovska - toa vi e vrvotсршено%20срце
 
 
AMA TI PAK NE CHITASH STO PISHUVA - TUKU ODMA SE FAKASH ZA NESHTO STO MOZESH DA NAPRAVISH SPOR???? 
 
Jas si go kazav svoeto mislenje, a ti me prasha da ti dadam objasnuvanje zosto e toa taka - ti dadov i nabroiv poveke uspesi sto ZA MENE se vazni.  Ti voopshto ne komenterirashe za niv a pak najmalku MI GI NABROI USPESITE na prehodnata vlada sto za tebe bile POGOLEMI i odluchuvachki pri tvojot izbor????  збунетост
 
Ako sakash da me demantirash ili ubeduvash vo sprotivno, togash STVARNO KE TREBA TOA DA GO NAPRAVISH OSNOVANO NA ARGUMENTI A NE NA REKLA-KAZALA. 
 
I rabotni mesta se otvoreni - pa koj raboti sega na SITE TIE ZAPOCHNATI objekti vo gradeznishtvo, i toa OVIE SE SITE LEGALNI, za razlika od prehodnata vladina urbana mafija??  Ti ne gi rachunash vo rabotni mesta i novo-otvorenite zemjodelci, isto taka???
 
....nemoj da gi sporeduvas ovie so Bucko, tuku sporeduvaj gi so nekoj sto uspeal kako Sander, bugarite ili romacite..
 
Ova stvarno ne ti go razbiram????   Pa Sanders ne e vo SDSM - tuku Buchko, Shekerinska, Jani Makraduli i sl. kako "VASH VRV"!!!  голема%20насмевка
 
 
 
 
 
 
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 05:37

 Znaete deka Gruevski ima glumeno kako statist vo "grev ili Spricer" ??? a plus i bokser bil vo mladosta.
  Simpaticen e onaka(osven odenjeto kako pajo patorot, i nosot kako babura), ama mnogu aroganten, toa mu e mana, koga veke zboruvame za fizicki atributi среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 77>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.