IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Би го изневериле ли партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Би го изневериле ли партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 42>
Автор
Порака
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 09:14
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:



...nema sto da dokazam, sve e izmisleno, i ljubav i iznevera i ...whatever...nego znaesh sto...bez materijalni dokazi nikoj pameten sudija ne se nafaka da sudi...e sea...

...maz so odbiva uroci go fakaat...i toa drzi...ne e grev toa...ili ona vazi isto... nikoj ne me poseduva lichno mene i nichiv rob ne sum pa ne i na ljubovta i vrskata...плазење
 
Ako na brakot i na vrskata gledas kako ropstvo togas ne treba voopsto da vleguvas vo niv...... Treba malku od malku da se misli i na drugata strana koja ja povreduvas so izneveruvanje....znaci  povreduvas covecka dusa so obicno fizicko zadovolstvo
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 09:15
Originally posted by zagor zagor напиша:

...МНОГУ САКАМ ,,RIZICNI "СИТУАЦИИ...АБЕ МЕРАК ИМАМ У ПМ.......смеење
 
танцувањеova kao u stilu...................U RIZIK SE POZNAJE SHIZIK.................голема%20насмевка
 
SEKOJA CEST BRAVOS..................
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:21
ova kao u stilu , jebem ko ker niko mi ne veruje hehehголема%20насмевка
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:29
A zosto da ne ?!
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 10:51

ma normalno.....................sto te briga ............pa eden e zivotot a?????

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha танцувањесвиркање

Кон врв
keti72 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3353
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај keti72 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 12:01
не...ако дошло до изневерување тогаш сигурно нешто не “штима“, па затоа за да не те боли глава после или остави па бркај работа или “наштимај“ ако е можно или мењај инструмент
Keti72
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 19:25
Кај мене не би функционирало штимање
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 21:02
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:



...nema sto da dokazam, sve e izmisleno, i ljubav i iznevera i ...whatever...nego znaesh sto...bez materijalni dokazi nikoj pameten sudija ne se nafaka da sudi...e sea...

...maz so odbiva uroci go fakaat...i toa drzi...ne e grev toa...ili ona vazi isto... nikoj ne me poseduva lichno mene i nichiv rob ne sum pa ne i na ljubovta i vrskata...плазење
 
Ako na brakot i na vrskata gledas kako ropstvo togas ne treba voopsto da vleguvas vo niv...... Treba malku od malku da se misli i na drugata strana koja ja povreduvas so izneveruvanje....znaci  povreduvas covecka dusa so obicno fizicko zadovolstvo


...yeah...yeah...honey...whatever...you'll never know anyway...so...relax and don't be sad, be happy...

...плазењеголемо%20гушкање...

...obichno fizichko zadovolstvo ne moze da bide, poshto nashive ne se opshtinski pechati pa da gi stavame na sekoj dokument-treba ljubav za toa-rekov ja ednashka veke... poshto chovek se zaljubue najmalce triputi u zivot...zatoa kuliraj...oduvek imalo prevari i trikovi...nema tuka nisto lichno by the way...samo komentirame tuka...
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 03:14
NE!
Life is beautiful
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 14:52
Ако навистина го сакам партнерот и сум задоволен од него, воопшто нема да има потреба од друг.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 02:57
јас ниту сум изневерила ниту пак ќе изневарам...ќе си останам без тој "епитет "неверна.....и да не го сакам само од почит кон тоа што сме заедно...а да го сакам сакам нема ни да помислам а пак не да направам.....
.....строго сум против ...
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 13:25
tesko prasanje...porano bev mnogu neverna iako mislev deka nekogo sakam...i cuvstvuvav samo sozaluvanje no ne se kaev...
e sega koga rabotite mi se izmenaa preku nok,ne znam dali bi izneverila...ne veruvam....
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 14:36
.................ako go sakas i pocituvas kako licnost.............nema potreba od prevara.............ako mislis na prevara.............toagas znaci deka ne ti znaci tuku deka si od sozaluvanje so nego.................
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 14:54
љубов и изневера не одат заедно, дефинитивно
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.