IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Прилеп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прилеп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 131>
Автор
Порака
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 22:48

aham



Изменето од EmIIIjA - 12.Декември.2007 во 23:34
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 22:53
Originally posted by orlov orlov напиша:

прилеп наскоро ке добие нов расадник за банани каде што најверојатно ке работи на гоцо мајка му




PRILEP IMA MNOGU RASADNICI I BANANI,AKO NEKOGAS VI ZAFALAT KE DOJDETE NAKAJ NAS,SAMO EDNO SETETE SE: BANANITE SE NASI ODSEKOGAS I ZA ZAL KE TREBA SO PRAZNI RACE DA SI ODITE-ZNACI BANANI E FRAZA A TI I TIE SO ISTO MISLENJE KAKO TEBE POMOZGAJTE MALKU SO VI KAZUVAM!
POCIST GRAD OD PRILEP NEMA VO CELA MAKEDONIJA!-KAPIS???
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 08:54
Originally posted by napoleon napoleon напиша:

Слика:P1010082.JPG
 
Морам да искоментирам на сликава!
 
Кај се видело крал да биде со “сариса“? Тоа е оружје на пешадијата.
 
Крал оди на коњ и има меч, а не сариса
 
На кој токмак му текна ваква глупост?
 
 
Veni Vidi Vici
Кон врв
aurelianus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurelianus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 14:50
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by napoleon napoleon напиша:

Слика:P1010082.JPG

 

Морам да искоментирам на сликава!

 

Кај се видело крал да биде со “сариса“? Тоа е оружје на пешадијата.

 

Крал оди на коњ и има меч, а не сариса

 

На кој токмак му текна ваква глупост?

 

 






DA,POTPOLNO SI VO PRAVO..!NEKA PROLISTAAT MALKU...!EVE ,NEKA ZEMAT PRIMER OD...MENE!!!
8"
Кон врв
napoleon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај napoleon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 18:02

I najgolemiot kral- kralot na kralevite piel od drven pehar i bil sluga na slugite. A kopjeto e simbol na FALANGATA, a FALANGATA simbol na edinstvoto i silata na MAKEDONSKIOT NAROD. Taka da od kade znaes ti dali Aleksandar ne zastanuval i vo redovite na Falangata i sto nosel.

NEMA POTPIS
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 09:15
Затоа што точно си пишува во историските извори за Александар: што носел, како војувал, кое му било оружјето...
 
И не трескај глупости, копјето не е симбол на фалангата!
 
Ниту фалангата е симбол на македонскиот народ, туку е стратегија на војување!
Veni Vidi Vici
Кон врв
napoleon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај napoleon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 21:21
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Затоа што точно си пишува во историските извори за Александар: што носел, како војувал, кое му било оружјето...
 
И не трескај глупости, копјето не е симбол на фалангата!
 
Ниту фалангата е симбол на македонскиот народ, туку е стратегија на војување!
E i ti si mi golem strateg (za zbrki) Strategija e nacin na vojuvanje, a Falanga e Formacija (postavuvanje) na vojskata sto ja koristel samo Aleksandar Makedonski i koja Falanga bila sostavena samo od MAKEDONCI i go zadavala krajniot udar na protivnikot so sto ja ponesuvale i slavata na pobedata, a vo vojnite ucevstvuvale i uste mnogu drugi sojuznici koi vo dadeni bitki bile pobrojni i od samata Falanga. I kakvo oruzje koristela Falangata bas me interesira da mi kazes?

Изменето од napoleon - 11.Декември.2007 во 21:25
NEMA POTPIS
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 08:02
Originally posted by napoleon napoleon напиша:

Слика:P1010082.JPG


НАПОЛЕОН...БРАВО...ПОЗДРАВ ДО ТЕБЕ...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 10:12
 
 
 
   POZDRAV DO SITE PRILEPCANI...UTROVO...KADE I DA SE...големо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 08:41
pozdrav do site od mene kade i da ste , poretko me ima vo posledno vreme no , poveke ko ke imam poveke голема%20насмевка
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 20:12
Originally posted by hektor hektor напиша:

pozdrav do site od mene kade i da ste , poretko me ima vo posledno vreme no , poveke ko ke imam poveke голема%20насмевка
e dobro de...kazi se kaj si, pa mozebi jas ke te pronajdam...negde niz ppнамигнување
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 23:17
 
 
 
 
 
    PRILEPCANI...KAKO BESE DENES TAMU...
    PROBAVTE  LI OD SARMATA ...намигнувањетрепкањенамигнување
  
          големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 23:46
Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
 
 
 
    PRILEPCANI...KAKO BESE DENES TAMU...
    PROBAVTE  LI OD SARMATA ...намигнувањетрепкањенамигнување
  
          големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
zosto ne ni dojde....pa nie sme gostoprimliviголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање


Изменето од blackeye - 19.Декември.2007 во 23:46
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 23:54
 
 
 
  
 
   EH SAMO DA ZNAES KOLKU SAKAV...
   AMA IMAM PREMNOGU OBVRSKI OVDE VO SKOPJE...
   NE MOZEV NIKAKO...A ZA GOSTOPRIMLIVI,  NE MI KAZUVAJ...
    IMA LI PODOBRI....задоволствоголемо%20гушкањезадоволство
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 131>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.