IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - НАТО или ИМЕТО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАТО или ИМЕТО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 22>
Автор
Порака
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:43
Tragedijata e vo toa shto se dozvoli da treba da birame imeto ili NATO. Dodeka Bakojanu lobirashe vo Brisel, Pariz, Nju Jork, London, nashiot minister za nadvoreshni raboti odeshe vo Vladimirovci, Bitushe, Gorna Dzumaja. Poslednite obidi da ja prifatime i nie taa taktika na poseti i kontakti so megjunarodnata zaednica, izgleda se prilichno zadocneti.

Sega nas ni odgovara pregovorite da se prolongiraat i DA NE ZAVRSHAT do samitot na NATO, a od druga strana, Grcija silno pritiska reshenieto da ne se odlaga.
Definitivno ne sme vo dobra pozicija, no kje vidime shto kje se sluchi.

Samo se plasham deka nekoj svesno se obide (i uspea) da ja dovede Makedonija vo situacija da treba da bira megju NATO i imeto. So krajna cel deka, demek eve se otkazhuvame od NATO, ama svetoto ime Makedonija ne go davame. Namesto so mudra politika i bez primenuvanje na provokavii, da gi dobievme dvete raboti. Za zhal, so loshata nadvoreshna politika na ovaa vlada, pozicijata na Makedonija e drastichno vloshena.
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:47
Ако ги завршиме реформите Америка ќе не пикне.Мое мислење..Америка ќе ја пикне Македонија во НАТО , а ако не пикнат во НАТО под уставното име тогаш и за ЕУ ќе биде полесен проблем.

А Филип за твоја информација Французите одсекогаш ги мразеле балканците, верувај и дека и Хрватите и Србите си имаат проблеми со нив.
Никогаш Французите не не сакале, како и Австралијанците.Во Австралија тоа е поради јакото лоби.

И како нема резултати од борбата кога нас не признаа 120 земји а меѓу првите беше и Германија, а Германија и Америка не подржуваат и ден денеска.
А за името ,сега работите се изедначени зошто Грците ќе го признаат независно Косово.

ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:58
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:



Не брат Русија не ни ја признава државата.ОНИ ни ја уништија државата, им дадоа подршка на комшиите од север, им го напунија мозокот на бугарите, на грците им го испраа мозокот дека сме славјани..Со Русија никогаш во сојуз.А и со Турција некако не ми е сигурно муслиманска земја е.Руската црква силно ја подржува српската црква а српската црква го негира нашето постоење и нашата црква.


Nemislev na politicki sojuz,jasno mi e deka Rusite rabotele protiv nas ,isto kako sto mi e jasno deka mnogumina Makedonci toa ne go znaat.Megutoa mislev na trgovska razmena,znaes li deka Makedonija nemoze edna naselba vo Moskva so hrana da ja snabdi,ogromen potencijal za zemjodelieto.Isto taka gradeznite firmi bi trebalo poprisutni da se tamu.Taa zemja e vo strasen podem i nabrgu (ako veke ne e) ke bide najmoknata
ekonomija vo svetot.
Toa sto go pravi vladata so Turcija e ist ok,tie se isto taka golem potencijal,toa sto se muslimani nema vrska vo biznisot,osven toa se mnogu poloberalni od drugite.
Zatoa ti velam neznaci ako ne vlezeme vo EU deka ke propadneme,mora da imame plan B.
Momentalno Evropa e gola voda.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:11
ZNAE LI NEKOJ,KOJ DRZAVI JA PRIZNAA MAKEDONIJA POD USTAVNOTO IME?
1.Amerika,
2.Kanada,
3.Paragvaj,
4.Turcija,
5.Kina,
6.Hratska,
7.Slovenija,
8.Srbija,
9.Albanija

koj se drugite 111?
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:17
Glusec ,za vakvi raboti ti zborev.

Истанбул, 17 декември (МИА) – Голема турска компанија е речиси пред донесување одлука за отворање фабрика во Македонија. За неколку години се очекува фирмата, чие влегување во земјава е 80 отсто сигурно, да вработи 800 лица и да реализира огромен извоз од Македонија, изјави премиерот Никола Груевски по денешниот форум во Истанбул, што го организира турскиот Борд за надворешна трговија.

Груевски, јави известувачот на МИА, напомена дека кај турските компании постои голем интерес за инвестирање во Македонија.

- Со ова доаѓање тој интерес ќе биде уште поголем. Од секој аспект се обидовме да ги претставиме инвестициските поволности што ги нуди Македонија, истакна Груевски.

Пред околу 200 турски стопанственици денеска во Истанбул, Македонија беше промовирана како привлечна и успешна бизнис дестинација. Владиниот тим што го предводи премиерот Груевски, ги презентира македонските економски политики, деловната клима и инвестициските предности.

- Откако ја добивме довербата на граѓаните, почнавме да го реализираме ветеното. Интензивно се спроведуваат реформите, посебно на економски план, а резултатите се очигледни. Постигнатиот прогрес го забележуваат и меѓународните организации, истакна Груевски пред бизнисмените и членовите на турскиот Борд за надворешна трговија.

Според него, 2007 беше клучна за македонската економија. - Ги редуциравме административните процедури, ги намаливме даноците, невработеноста и сиромаштијата, вложуваме во образованието посебно на младите генерации и интензивно се бориме против корупцијата и криминалот, нагласи претседателот на Владата.

Тој им порача на турските бизнсимени дека во Македонија се добредојдени сите инвеститори кои сакаат да работат согласно законите.

– Имаме исклучително ниски даноци, но инсистираме да се плаќаат. Во делот на финансиите, македонската регулатива е идентична со европската, потенцира Груевски. Како добар сигнал за странските инвеститори, Груевски ја посочи поканата за членство во НАТО што Македонија ја очекува од претстојниот самит во Бук*решт.

Вицепремиерот Зоран Ставрески детално ги образложи екеномските реформи, министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески се осврна на можностите за инвестирање во инфраструктурата, а министерот за економија Вера Рафајловска ги претстави инвестициските потенцијали во турзимот и енергетиката.

- Турските бизнисмени во Македонија гледаат добри можности за развој на нивниот бизнис. Зборувавме за деловната клима, за ниските даноци, за квалификуваната работна сила и за сите инвестициски погодности што ги нудиме во слободните економски зони, изјави вицепремиерот Зоран Ставрески по звршувањето на форумот.

Претседателот на Управниот одбор на Бордот Рона Јирчали рече дека за турските бизнисмени се посебно интерсни инфраструктурата, градежништвото и услужните дејности.

- Премиерот и министрите дадоа одлична слика за актуелната бизнис клима во Македонија. Следните инвестиции од турска страна допрва ќе следат, нагласи Јирчали.

Владината делегација попладнево ќе се сретне со гувернерот на Истанбул Муамер Ѓулер и со претставници на здруженијата на иселеници по потекло од Македонија.

Проектот „Инвестирајте во Македонија“ утре ќе биде пормовиран и во Анкара по што премиерот Груевски ќе има средби со турскиот државен врв - престедателот Абдула Ѓул, премиерот Реџеп Таип Ердоган и претседателот на Големото народно собрание Коксал Топтан. мч/са/14:30
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:25
Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Tragedijata e vo toa shto se dozvoli da treba da birame imeto ili NATO. Dodeka Bakojanu lobirashe vo Brisel, Pariz, Nju Jork, London, nashiot minister za nadvoreshni raboti odeshe vo Vladimirovci, Bitushe, Gorna Dzumaja. Poslednite obidi da ja prifatime i nie taa taktika na poseti i kontakti so megjunarodnata zaednica, izgleda se prilichno zadocneti.

Sega nas ni odgovara pregovorite da se prolongiraat i DA NE ZAVRSHAT do samitot na NATO, a od druga strana, Grcija silno pritiska reshenieto da ne se odlaga.
Definitivno ne sme vo dobra pozicija, no kje vidime shto kje se sluchi.

Samo se plasham deka nekoj svesno se obide (i uspea) da ja dovede Makedonija vo situacija da treba da bira megju NATO i imeto. So krajna cel deka, demek eve se otkazhuvame od NATO, ama svetoto ime Makedonija ne go davame. Namesto so mudra politika i bez primenuvanje na provokavii, da gi dobievme dvete raboti. Za zhal, so loshata nadvoreshna politika na ovaa vlada, pozicijata na Makedonija e drastichno vloshena.


Da te prasam nesto, ama iskreno da odgovoris, kako makedonec a ne kako partiski vojnik, KOGA MAKEDONIJA imala mudra nadvoresna politika? Koga premudriot 001 ne preimenuva? Koga se donese odluka za promena na znameto? Koga se nafativme da pregovarame za nesto sto e bezsmisleno?
Seto ova sto ni se slucuva e rezultat na pogresnoto vodenje na nadvoresnata politika uste od osamostojuvanjeto na Makedonija, greskata i predavstvoto se napraveni togas, dali namerno ili poradi nepromislenost, toa istorijata ke kaze, no posledicite od toa postojano gi cuvstvuvavme samo sto sega veke stanva neizdrzlivo, i mnogu poveke ne boli.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:34
Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Tragedijata e vo toa shto se dozvoli da treba da birame imeto ili NATO. Dodeka Bakojanu lobirashe vo Brisel, Pariz, Nju Jork, London, nashiot minister za nadvoreshni raboti odeshe vo Vladimirovci, Bitushe, Gorna Dzumaja. Poslednite obidi da ja prifatime i nie taa taktika na poseti i kontakti so megjunarodnata zaednica, izgleda se prilichno zadocneti.

Sega nas ni odgovara pregovorite da se prolongiraat i DA NE ZAVRSHAT do samitot na NATO, a od druga strana, Grcija silno pritiska reshenieto da ne se odlaga.
Definitivno ne sme vo dobra pozicija, no kje vidime shto kje se sluchi.

Samo se plasham deka nekoj svesno se obide (i uspea) da ja dovede Makedonija vo situacija da treba da bira megju NATO i imeto. So krajna cel deka, demek eve se otkazhuvame od NATO, ama svetoto ime Makedonija ne go davame. Namesto so mudra politika i bez primenuvanje na provokavii, da gi dobievme dvete raboti. Za zhal, so loshata nadvoreshna politika na ovaa vlada, pozicijata na Makedonija e drastichno vloshena.



Kazi Brat ama iskren da bides,zimas li profit od toa sto siris omraza.
Tolku li ne svakas deka nemora vo sekoja tema da bides cinicen i partii da mesas,ako si ti partiski sluga ,ima tuka luge koi partiite ne im se vazni tuku identitetot,zatoa e i temava.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:39
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Ако ги завршиме реформите Америка ќе не пикне.Мое мислење..Америка ќе ја пикне Македонија во НАТО , а ако не пикнат во НАТО под уставното име тогаш и за ЕУ ќе биде полесен проблем.

А Филип за твоја информација Французите одсекогаш ги мразеле балканците, верувај и дека и Хрватите и Србите си имаат проблеми со нив.
Никогаш Французите не не сакале, како и Австралијанците.Во Австралија тоа е поради јакото лоби.

И како нема резултати од борбата кога нас не признаа 120 земји а меѓу првите беше и Германија, а Германија и Америка не подржуваат и ден денеска.
А за името ,сега работите се изедначени зошто Грците ќе го признаат независно Косово.




Vo Avstralija NE SE raboti za sakanje ili ne sakanje na Makedoncite - tuku kako sto i reche JAKO LOBI, za koe Grcite ushte so vreme (so doseluvanjeto na prvite Makedonci od Egejska Makedonija) se imaat JAKO organizirano za PROTIV-MAKEDONSKO dvizenje.  Nash*te vo toa vreme NE BILE TOLKU organizirani za kontra napad od prosta prichina sto SAMO sto izbegale od kolenje a nekoi duri bile RAZDVOENI po razni mesta, pa ne znaele kaj im e glavata i sto da pravat so samite sebe a kamoli da lobiraat. 

Normalno deka, rabotite so godini se menuvale megutoa i Grcite ne zastanuvale tamu.  Koga uspeale cel svet da go ubedat i da ziveat na tuga slava, poveke od 100 god. moze da se vidi deka STVARNO rabotele na sluchajot. 

Bilo kako da ne dolzam mnogu, mozam so sigurnost da tvrdam deka Avstralcite (opshto gledano NE politichki) NE GI SAKAAT GRCITE.  Ima samo luge koi samo SLEPO ja pochituvaat taa nivna LAZNA SLAVA, luge koi ne sakaat da se zamaraat so nishto drugo osven niv samite, a gi ima i mnogu sto ja znaat pravata vistina i  VOOPSHTO NE GI PODNESUVAAT I CENAT.  Svedok sum, pogotovo vo posledno vreme na sekojdnevni ismejuvanja (na radio) koga ke se spomne nekoe Grchko ime - pagaat od smeenje, ne se tolku zastapeni na TV programi kako porano sto imaa i nivno show i sl. 

Vladata i ovde se smeni posle 10 god. koi bea EPTEN SO GRCITE povrzani - segashnava jas mislam deka ke pokaze pogolemo  razbiranje.

So gospod napred.  молитва


Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:47
Originally posted by borec borec напиша:


Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Ако ги завршиме реформите Америка ќе не пикне.Мое мислење..Америка ќе ја пикне Македонија во НАТО , а ако не пикнат во НАТО под уставното име тогаш и за ЕУ ќе биде полесен проблем.А Филип за твоја информација Французите одсекогаш ги мразеле балканците, верувај и дека и Хрватите и Србите си имаат проблеми со нив.Никогаш Французите не не сакале, како и Австралијанците.Во Австралија тоа е поради јакото лоби.И како нема резултати од борбата кога нас не признаа 120 земји а меѓу првите беше и Германија, а Германија и Америка не подржуваат и ден денеска.А за името ,сега работите се изедначени зошто Грците ќе го признаат независно Косово.
Vo Avstralija NE SE raboti za sakanje ili ne sakanje na Makedoncite - tuku kako sto i reche JAKO LOBI, za koe Grcite ushte so vreme (so doseluvanjeto na prvite Makedonci od Egejska Makedonija) se imaat JAKO organizirano za PROTIV-MAKEDONSKO dvizenje. Nash*te vo toa vreme NE BILE TOLKU organizirani za kontra napad od prosta prichina sto SAMO sto izbegale od kolenje a nekoi duri bile RAZDVOENI po razni mesta, pa ne znaele kaj im e glavata i sto da pravat so samite sebe a kamoli da lobiraat. Normalno deka, rabotite so godini se menuvale megutoa i Grcite ne zastanuvale tamu. Koga uspeale cel svet da go ubedat i da ziveat na tuga slava, poveke od 100 god. moze da se vidi deka STVARNO rabotele na sluchajot. Bilo kako da ne dolzam mnogu, mozam so sigurnost da tvrdam deka Avstralcite (opshto gledano NE politichki) NE GI SAKAAT GRCITE. Ima samo luge koi samo SLEPO ja pochituvaat taa nivna LAZNA SLAVA, luge koi ne sakaat da se zamaraat so nishto drugo osven niv samite, a gi ima i mnogu sto ja znaat pravata vistina i VOOPSHTO NE GI PODNESUVAAT I CENAT. Svedok sum, pogotovo vo posledno vreme na sekojdnevni ismejuvanja (na radio) koga ke se spomne nekoe Grchko ime - pagaat od smeenje, ne se tolku zastapeni na TV programi kako porano sto imaa i nivno show i sl. Vladata i ovde se smeni posle 10 god. koi bea EPTEN SO GRCITE povrzani - segashnava jas mislam deka ke pokaze pogolemo razbiranje. So gospod napred. молитва


Kako ste sega organizirani ,za zastita na imeto i lobiranje. Avstraliskata vlada ne ne priznava.
Pred nekoe vreme izleze vo vesnik deka samo zelenite ne priznavaat,a prvite dve vladeacki partii gi podrzuvaat Grcite.Navodno pricina bese toa sto Grcite imale silno glasacko telo.
Imas li podatoci kolku Makedonci ima vo Astralija i kolku Grci.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:48
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Tragedijata e vo toa shto se dozvoli da treba da birame imeto ili NATO. Dodeka Bakojanu lobirashe vo Brisel, Pariz, Nju Jork, London, nashiot minister za nadvoreshni raboti odeshe vo Vladimirovci, Bitushe, Gorna Dzumaja. Poslednite obidi da ja prifatime i nie taa taktika na poseti i kontakti so megjunarodnata zaednica, izgleda se prilichno zadocneti.

Sega nas ni odgovara pregovorite da se prolongiraat i DA NE ZAVRSHAT do samitot na NATO, a od druga strana, Grcija silno pritiska reshenieto da ne se odlaga.
Definitivno ne sme vo dobra pozicija, no kje vidime shto kje se sluchi.

Samo se plasham deka nekoj svesno se obide (i uspea) da ja dovede Makedonija vo situacija da treba da bira megju NATO i imeto. So krajna cel deka, demek eve se otkazhuvame od NATO, ama svetoto ime Makedonija ne go davame. Namesto so mudra politika i bez primenuvanje na provokavii, da gi dobievme dvete raboti. Za zhal, so loshata nadvoreshna politika na ovaa vlada, pozicijata na Makedonija e drastichno vloshena.



Kazi Brat ama iskren da bides,zimas li profit od toa sto siris omraza.
Tolku li ne svakas deka nemora vo sekoja tema da bides cinicen i partii da mesas,ako si ti partiski sluga ,ima tuka luge koi partiite ne im se vazni tuku identitetot,zatoa e i temava.



POTPOLNO SE SLOZUVAM SO TEBE KULTUZIN - nema tema a toj da ne ja svrti vo napad na segashnava vlada, t.e. partiska da ja napravi. лутина

Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:57
DPMNE namesto da se bori za imeto i za vlez vo NATO, celata svoja energija ja troshi vo borba protiv SDSM.
Isto e i so nivnite simpatizeri na forumov. Namesto da debatiraat i da se vkluchat vo diskusii za imeto i za vlez vo NATO, celata svoja energija ja troshat vo borba protiv onie koi shto razmisluvaat poinaku od niv.
DPMNE i nivnite simpatizeri se kako shishe i kapache.:) Epten si odgovaraat.
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:58
Требаше државата во ФАЈРОМ да ни ја прекрстатголема%20насмевкагазење%20од%20смеење
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:59
Originally posted by Филип II Филип II напиша:

DPMNE namesto da se bori za imeto i za vlez vo NATO, celata svoja energija ja troshi vo borba protiv SDSM.
Isto e i so nivnite simpatizeri na forumov. Namesto da debatiraat i da se vkluchat vo diskusii za imeto i za vlez vo NATO, celata svoja energija ja troshat vo borba protiv onie koi shto razmisluvaat poinaku od niv.
DPMNE i nivnite simpatizeri se kako shishe i kapache.:) Epten si odgovaraat.


Ќе ја троши кога секој ден СДСМ излегува со некој нивни глупости.И тебе да те напаѓа некој ќе се бранишнамигнување
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 16:02
Originally posted by Филип II Филип II напиша:

DPMNE namesto da se bori za imeto i za vlez vo NATO, celata svoja energija ja troshi vo borba protiv SDSM.
Isto e i so nivnite simpatizeri na forumov. Namesto da debatiraat i da se vkluchat vo diskusii za imeto i za vlez vo NATO, celata svoja energija ja troshat vo borba protiv onie koi shto razmisluvaat poinaku od niv.
DPMNE i nivnite simpatizeri se kako shishe i kapache.:) Epten si odgovaraat.


Zosto ne ogovoris na prasanjata na Moira.
I ti se molam ne siri omraza,ako ne si koristen za ovaa drzava, barem ne pravi steta a toa vazi i za tvoite predpostaveni.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.