IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - НАТО или ИМЕТО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАТО или ИМЕТО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 22>
Автор
Порака
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 11:42
Originally posted by blashka blashka напиша:



ovie od vladava {jas gi podrzuvam} ne bi smeele da pomislat,a ne da probaat da eksperimentiraat...
so ova nema eksperimenti...imamae edno ime i toa treba da si ostane taka...bez razlika kolkavi se pritisocite
od nadvor,a i od vnatre...



Potpolno se slozuvam blashka.  Se ni zedoa veke, nema sto poveke da izgubime.  Ushte toa da ni go zemat, EBATI ZIVOTOT TAKOV - NIKAKOV. сршено%20срце




Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 12:14



   
[/QUOTE]Potpolno se slozuvam blashka.  Se ni zedoa veke, nema sto poveke da izgubime.  Ushte toa da ni go zemat, EBATI ZIVOTOT TAKOV - NIKAKOV. сршено%20срце[/QUOTE]
borec...ne smeat da ni go zemat...nema da im dademe...
neli...ke se borime...pa nie sme borci cel zivot...

   

Изменето од blashka - 17.Декември.2007 во 12:18
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:30
Originally posted by blashka blashka напиша:




   
Potpolno se slozuvam blashka.  Se ni zedoa veke, nema sto poveke da izgubime.  Ushte toa da ni go zemat, EBATI ZIVOTOT TAKOV - NIKAKOV. сршено%20срце[/QUOTE]
borec...ne smeat da ni go zemat...nema da im dademe...
neli...ke se borime...pa nie sme borci cel zivot...

   [/QUOTE]



BLASHKA,  
големо%20гушкање љубов  BEZ IDENTITET I NIE KAKO DA NE POSTOIME!!!  сршено%20срце

JAS MOJOV ZIVOT VOOPSHTO NE GO ZALAM!!!! намигнување

Bez oko da mi trepne............ големо%20гушкање






Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:34
Ova e posledniot udar od Grcite,ako go izdrzime gotovi se.
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:49
Zarem treba da se razmisluva ?kakva drzava bi bile ako dozvolime da ni go smenat imeto?лутинаZalosno e sto denovive slusnav kako odredeni licnosti se spremni za vlez vo Nato da se soglasat na promena na imneto ej!!!!!!! kaj vi e pametotлутиналутина bre!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:51
Ako Ljupco Gjeorgievski go smetas za licnost,togas toa e tocno.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:55
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ova e posledniot udar od Grcite,ako go izdrzime gotovi se.


MORA DA IZDRZIME - I MOZEME NIE!  намигнување

Gruevski e isto taka zilav i go SAKA svojot narod.  NEMA DA POPUSHTI!! задоволство


Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 13:59
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ako Ljupco Gjeorgievski go smetas za licnost,togas toa e tocno.
 
ne bugarotлутина tuku ,,prijateli,,  vo kafe muabet me ubededuvaa kakvi se pridobivki ke imame samo ako go smenime imeto
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:00
Situacijava e ista kako 1913 koga cela Evropa so se Rusija ne delele,togas kralevite bile ispovrzani megu sebe,a sega Grcite ja koristat pozicijata EU i NATO.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:06
Originally posted by angelwings angelwings напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ako Ljupco Gjeorgievski go smetas za licnost,togas toa e tocno.


ne bugarotлутина tuku ,,prijateli,, vo kafe muabet me ubededuvaa kakvi se pridobivki ke imame samo ako go smenime imeto


Jasno mi e deka na mnogu luge im e preku glava od sostojbata vo drzavava,megutoa odi na podobro.
Ekonomski bi trebalo poveke kon Turcija i Rusija da se stremime i veruvaj mi togas EU nema da e tolku bitna.
A evropskite standardi(kako korupcija ,kriminal ,sudstvo) treba da gi zadovolime.
Samo NATO ni e mnogu biten poradi stabilnosta,a tamu Amerika go ima glavniot zbor,znaci nema mesto za panika,taka da im kazes na drugarite.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:09


Не брат Русија не ни ја признава државата.ОНИ ни ја уништија државата, им дадоа подршка на комшиите од север, им го напунија мозокот на бугарите, на грците им го испраа мозокот дека сме славјани..
Со Русија никогаш во сојуз.

А и со Турција некако не ми е сигурно муслиманска земја е.

Руската црква силно ја подржува српската црква а српската црква го негира нашето постоење и нашата црква.




Изменето од test_glusec - 17.Декември.2007 во 14:11
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:12
Originally posted by angelwings angelwings напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ako Ljupco Gjeorgievski go smetas za licnost,togas toa e tocno.
 
ne bugarotлутина tuku ,,prijateli,,  vo kafe muabet me ubededuvaa kakvi se pridobivki ke imame samo ako go smenime imeto


A tie "prijateli" ne bea sigurno od Makedonsko poteklo - ili dali??? збунетост




Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:21
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by angelwings angelwings напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Ako Ljupco Gjeorgievski go smetas za licnost,togas toa e tocno.
 
ne bugarotлутина tuku ,,prijateli,,  vo kafe muabet me ubededuvaa kakvi se pridobivki ke imame samo ako go smenime imeto


A tie "prijateli" ne bea sigurno od Makedonsko poteklo - ili dali??? збунетост


Nazalost toa se lugje sto gi poznavam nekolku godini i zatoa se iznenadiv kako nekoj koj sebesi se narekuva Makedonec moze  da rasmisluva za takva gadost.

Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:34
Originally posted by blashka blashka напиша:




   




   
BLASHKA,  големо%20гушкање љубов  BEZ IDENTITET I NIE KAKO DA NE POSTOIME!!!  сршено%20срцеJAS MOJOV ZIVOT VOOPSHTO NE GO ZALAM!!!! намигнувањеBez oko da mi trepne............ големо%20гушкање[/QUOTE]
TOCNO TAKA...NAS KORENOT NI E OVDE...LEBOT NAS NASUSEN
OVDE SME GO PROBALE...PORANO BEV DOSTA AKTIVNA VO POLITIKAVA...SEGA MALKU APSTINIRAM...NO I JAS NE GO ZALAM ZIVOTOT VOOPSTO,A SO MENE SE I MOITE DVA SINA...
I SEGA NEKAKVI UCENI...NIKAKO NE MOZAM DA PRIFATAM...

[/QUOTE]

Blashka, sekoj Makedonec sto zivee vo stranstvo, e sreken sto uspeal da se snajde i postigne toa sto postignal , megutoa NIKOJ NE SE OSEKA KAKO DOMA NIKADE i SEKOJ JA OSEKA TAA PRAZNINA sto so NISHTO NE MOZE DA SE ISPOLNI!!!!

ZAMISLI DA E TAKVA SITUACIJATA ZASEKOGASH????? изненадување

KAKO BEZDOMNICI, ULICHARI - nie Makedoncite koi DOMOT NI E SVETINJA?????  изненадување

NEPOMIRLIVO! 






Изменето од borec - 17.Декември.2007 во 14:36
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.