IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Кој ги крева цените во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој ги крева цените во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
Автор
Порака
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 19:10
Со кампањата купувајте македонски производи, со ископувањата на Кале и на Плаошник, со враќањето на имотот на МПЦ, со сменетата програмска шема на МТВ каде гледаме содржини и од античкиот период на Македонија, со проектот навиваме за Македонија со шеснаесеткракото сонце, ние сигурно одиме кон Бугарија.
Да не сонуваш бугарски вештерки,  имам Daipers ultra thin, ништо нема да се познава.
Љубчо си доби од нас тоа што си заслужи, крст од ВМРО-ДПМНЕ.
Двојникот негов Бранко го гледам уште ни е тука затоа и рејтингот ви е затуцан.
намигнување
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 19:13
Е баш тоа фали да го видам


Бугарофил и Србоман во коалиција.


Тоа ќе му дојде како другарството на

Хипо и Чипоголема%20насмевка

газење%20од%20смеење
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
RM Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 19:18
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:


Со кампањата купувајте македонски производи, со ископувањата на Кале и на Плаошник, со враќањето на имотот на МПЦ, со сменетата програмска шема на МТВ каде гледаме содржини и од античкиот период на Македонија, со проектот навиваме за Македонија со шеснаесеткракото сонце, ние сигурно одиме кон Бугарија.

Да не сонуваш бугарски вештерки,  имам Daipers ultra thin, ништо нема да се познава.

Љубчо си доби од нас тоа што си заслужи, крст од ВМРО-ДПМНЕ.

Двојникот негов Бранко го гледам уште ни е тука затоа и рејтингот ви е затуцан.

намигнување



Како стана Груевски магистер ?
Каква шема античка бре Зоране, зарем толку си наивен ?
Грујо е промовиран од Љубче, да не беше така ќе победеше Ѓорчев(прашај ја никита) а тоа многу добро го знаеме и јас и ти. Значи никогаш немаше да стане лидер ако не го промовираше оној кој беше сигурен дека ќе го продолжи неговиот лик и дело. Ништо ново на хоризонтот, продолжение на 98-2002, и вие(ти можеби не) никого не сте отпишале и не сте му ставиле крст. Играта продолжува(прашај го ПП)..и ај доста млатиш празна слама да не почнам во детали за некои работи.
@РЕПУБЛИКА@МАКЕДОНИЈА@
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 19:27
А како стана педер, нели и за тоа имаше афера, младите сдсмовци ги шараа скопските згради.
Пошто си многу информиран а за мене УДБА е непријателска организација одсекогаш ме интересирало кој ја запали америчката амбасада во Скопје ?
 
Грујо ги има тргнато на пониски позиции сите оставштини од Доста и Љубчо.
 
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 19:35
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

Љубчо си доби од нас тоа што си заслужи...

Ima razlika megju politika i ligavenje. Ova vashevo nikako ne e politika.
Ljubcho trebashe da go dobie toa shto go zasluzhil togash koga beshe na vlast, a ne da sozdavate kult od nego. Togash i za nego vi gi kazhuvavme istite raboti shto gi kazhuvame sega i za Gruevski, ama vie i nego go branevte isto kako Grujo shto go branite sega.
I znam shto kje se sluchi posle 4-5 godini. Kje pishuvaat Zoranovci ovde:
Abe Grujo si dobi od nas toa shto si zasluzhi, krst od VMRO-DPMNE, ama videte go Gjorchev sega. Prav Makedonec.
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
RM Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 20:11
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

А како стана педер, нели и за тоа имаше афера, младите сдсмовци ги шараа скопските згради.
Пошто си многу информиран а за мене УДБА е непријателска организација одсекогаш ме интересирало кој ја запали америчката амбасада во Скопје ?

 

Грујо ги има тргнато на пониски позиции сите оставштини од Доста и Љубчо.

 


Жити се ?? Доста каде е.Се извинува на Бугарите што сме ги нарекувале окупатори.

http://www.youtube.com/watch?v=fnK6UyezZhM
Зоран Тодоровски ??? што кажа за Мисирков ???
Тоа вака од пониски позиции.
Сигурно ги гледаш и сите убавини на оваа влсат. Еве последна вест пак ги викаат во Брисел на пеглање, хинт - ЕЛЕМ. Нарушена бизнис клима, итн итн. Или пак мислиш дека не ни треба Нато и ЕУ, ај накај Русија.
Ианку за тоа дали бил педер или не , јас прв пат чув од твој човек за аферата со Докиќ. Ако другарите ти се млади сдсмовци тогаш си во право. Ама тој не ќе да е.
А кој му ја стегна аферата во Србија со Гелиќ на кој што му беше советник. Тоа е оној истиот Гелиќ другарче на Грујо кој не нарече ФИРОМ пред една недела и кој што лиферуваше информација дека српски сили на полицијата учествувала во акцијата во Бродец.

ПС: Јас со удба немам ама баш никаква врска, тука си се заебал. Ако немаш, а знам дека немаш соодветен одговор еднотавно премолчи.Ајт.

Изменето од RM - 13.Декември.2007 во 20:12
@РЕПУБЛИКА@МАКЕДОНИЈА@
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 20:54
Vrakajte se na temata, ako sakate da se prepukuvate po partiska linija, OTVORETE NOVA TEMA:"VMRO VS SDSM"

Изменето од moira - 13.Декември.2007 во 20:55
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 21:31
ОК темата.
Дали можете да донесете пастеризирано трајно млеко по цена пониска од пазарната 55 денари и со тоа да докажете дека Владата на Груевски вештачки ја качило цената и дека таа цена не е пазарна?
Не верувам дека Грујо со качување на платите ја качил цената на млекото во целиот свет.
Што ќе ќаже ЦеКа ?
Кон врв
RM Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 22:15
се спаси жораншк од одговори
@РЕПУБЛИКА@МАКЕДОНИЈА@
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 22:48
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

Дали можете да донесете пастеризирано трајно млеко
Што ќе ќаже ЦеКа ?

Ne mozheme da doneseme poshto kineskite deca reshile da pijat mleko.
Aj edno prashanje do tebe sega:
Dali vladata na RM, namesto da zgolemuva penzii i plati za administrativcite, mozheshe da dade premii na zemjodelcite i stocharite i na toj nachin da sprechi zgolemuvanje na cenata na mlekoto? Dali namesto da gradi muzej za vosochni figuri, mozhe da se dadat subvencii na stocharite, izrazeni (na primer) vo stochna hrana i na toj nachin da se sprechi zgolemuvanje na cenata na mlekoto?
Shto kje kazhe bugarskiot dvor?
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 23:12
Originally posted by RM RM напиша:

Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:


 


Жити се ?? Доста каде е.Се извинува на Бугарите што сме ги нарекувале окупатори.

http://www.youtube.com/watch?v=fnK6UyezZhM
Зоран Тодоровски ??? што кажа за Мисирков ???
Тоа вака од пониски позиции.
Сигурно ги гледаш и сите убавини на оваа влсат. Еве последна вест пак ги викаат во Брисел на пеглање, хинт - ЕЛЕМ. Нарушена бизнис клима, итн итн. Или пак мислиш дека не ни треба Нато и ЕУ, ај накај Русија.
Ианку за тоа дали бил педер или не , јас прв пат чув од твој човек за аферата со Докиќ. Ако другарите ти се млади сдсмовци тогаш си во право. Ама тој не ќе да е.
А кој му ја стегна аферата во Србија со Гелиќ на кој што му беше советник. Тоа е оној истиот Гелиќ другарче на Грујо кој не нарече ФИРОМ пред една недела и кој што лиферуваше информација дека српски сили на полицијата учествувала во акцијата во Бродец.

ПС: Јас со удба немам ама баш никаква врска, тука си се заебал. Ако немаш, а знам дека немаш соодветен одговор еднотавно премолчи.Ајт.



Е секоја чест што се обидуваш да ја тупнеш грешката на СДСМ со ЕСМ и ЕЛЕМ.

Напротив СДСМ ЈА УСРА РАБОТАТА СО ЕСМ.......и затоа сега имаме еден куп лајнарии со Австријците благодарение на Фатмирчо.
Ајде бе вие се серете на еден Гелиќ

А што треба да се каже за Киро Глигоров и за Б.Ц.

Ајд сега да ве чујам???

Што не просерете малку и за нив???

4 мандати имаа СДСМ и ништо не направија
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 23:13
Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

Дали можете да донесете пастеризирано трајно млеко
Што ќе ќаже ЦеКа ?

Ne mozheme da doneseme poshto kineskite deca reshile da pijat mleko.
Aj edno prashanje do tebe sega:
Dali vladata na RM, namesto da zgolemuva penzii i plati za administrativcite, mozheshe da dade premii na zemjodelcite i stocharite i na toj nachin da sprechi zgolemuvanje na cenata na mlekoto? Dali namesto da gradi muzej za vosochni figuri, mozhe da se dadat subvencii na stocharite, izrazeni (na primer) vo stochna hrana i na toj nachin da se sprechi zgolemuvanje na cenata na mlekoto?
Shto kje kazhe bugarskiot dvor?

Аха а јас сега тебе едно директно прашање да ти поставам


Колку мандати имаа СДСМ??

3 или 4 мислам дека беа и што направија за време на тие мандати???


ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 23:14
Ти Глушец од ВМРО ли си?
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 23:17
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Ти Глушец од ВМРО ли си?



Јас не сум член на ВМРО искрено речено јас сум обичен граѓанин и си живеам нормално како и секој човек.
Само работата е тоа што оваа влада нешто направи за народот.

А СДСМ имаше колку 3-4 мандати и БЛАГОДАРЕНИЕ на НИВНАТА работа граѓаните уште цапаат во гомната поради нив.

Не викам и дека ВМРО се нешто арни преку тасето и со нив.

Ама гледам дека се смени кадарот.

Тоа е разликата сега.
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.