IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Би го изневериле ли партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Би го изневериле ли партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 42>
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 21:46
Originally posted by EmIIIjA EmIIIjA напиша:

Sum go izneverila:)
ali zasto ne bil tuka podolgo vreme a ne zaradi sto ne go sakam
da ne bi go izneverila nikoj nikogas treba samo da mi posvetuva vnimanie i da e cesto so mene,znaci koga dobivam se od nego ne bi barala na dr mesto!


иииих... јака љубов нема шо... Ти кукло не си сфатила шо е љубов... Типот може р’мба да ти заработи да си седиш дома, а ти „не бил тука“... Фуј... Ми се гади од вакви појави искрено... болен
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 21:50
ajde adzija, bidi toleranten ti se molam :)
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 21:54

Имав и јас една таква познаничка. Дечко и, со кого идеа 4 години, беше во Америка и се утепуваше од работа за да спечали нешто со цел да започнат некое бизнисче тука, а ова во "меѓувреме" партал го направи пола Скопје (велам пола, пошо другата половина се женски голема%20насмевка).

И овој се врати се еден куп поклони за неа, а оваа му глумеше невина...демек го чекала.. Арно ама иди затвори уста на пола град...и кога овој дозна, среќа не се самоуби, ама поштено ја шутна...и сега не знам шо праи типот, али оваа ко мува без глава се шврља наоколу барајќи некаква "љубов" и разочарувајќи се од машките демек она идеалната не можела да го најде "вистинскиот"... тажно, но вистинито.


Изменето од EvAngelos - 11.Декември.2007 во 22:04
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 21:58
haha, kasicna prikazna. Veruvam mnogu shvrljacki ke procitaat i se propoznaat tuka.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 22:12
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Имав и јас една таква познаничка.



да не и е никот EmIIIjA ? трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 22:44
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Имав и јас една таква познаничка. Дечко и, со кого идеа 4 години, беше во Америка и се утепуваше од работа за да спечали нешто со цел да започнат некое бизнисче тука, а ова во "меѓувреме" партал го направи пола Скопје (велам пола, пошо другата половина се женски голема%20насмевка).


И овој се врати се еден куп поклони за неа, а оваа му глумеше невина...демек го чекала.. Арно ама иди затвори уста на пола град...и кога овој дозна, среќа не се самоуби, ама поштено ја шутна...и сега не знам шо праи типот, али оваа ко мува без глава се шврља наоколу барајќи некаква "љубов" и разочарувајќи се од машките демек она идеалната не можела да го најде "вистинскиот"... тажно, но вистинито.



Гревота за човекот, а таа слободно може да се утепа
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:01
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Имав и јас една таква познаничка. Дечко и, со кого идеа 4 години, беше во Америка и се утепуваше од работа за да спечали нешто со цел да започнат некое бизнисче тука, а ова во "меѓувреме" партал го направи пола Скопје (велам пола, пошо другата половина се женски голема%20насмевка).

И овој се врати се еден куп поклони за неа, а оваа му глумеше невина...демек го чекала.. Арно ама иди затвори уста на пола град...и кога овој дозна, среќа не се самоуби, ама поштено ја шутна...и сега не знам шо праи типот, али оваа ко мува без глава се шврља наоколу барајќи некаква "љубов" и разочарувајќи се од машките демек она идеалната не можела да го најде "вистинскиот"... тажно, но вистинито.
- затоа памет нека и е за друг пат. вакви девојки (или машки, било кој) ми доаѓа да ги треснам од земја....лутина и што ако го извара???? задоволството колку и траело??? 5 минути..15 минути??? е за тие неколку минути таа урнала љубов градена 4 години....срање у боја..леј Ев немој вакви работи да пишуваш се нервирам.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 23:03
Во никој случај не би изневерила додека сум во врска
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:15

Н-И-К-А-К-О.

Колку и да е силно искушението, колку и да е "јака"причината...си имам така еден Чувар во срцето што ме пази од вакви гнасотии.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:17
Originally posted by EmIIIjA EmIIIjA напиша:

Sum go izneverila:)
ali zasto ne bil tuka podolgo vreme a ne zaradi sto ne go sakam
da ne bi go izneverila nikoj nikogas treba samo da mi posvetuva vnimanie i da e cesto so mene,znaci koga dobivam se od nego ne bi barala na dr mesto!

mnogu pologicno mi e da go izneveris ako e stalnotuka zaradi nekoja si monotonost,ama da go izneveris ako ne e tuka podolgo vreme mi e nakakov apsurd,ili pak se rabotit za stvarno dolg period,pa ti prorabotilo poligamnoto vo tebe(adzi nemoj da me ubivas)pa si morala.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:20
Во изневерувањето не гледам логика, каква е таа љубов тогаш ако има логика да се изневери заради монотоност?
1. Или не е доволно силна.
2. Или не е вистинска.
3. Или двете страни не работат на случајот.
 
Сума сумарум-подобро да се раскине таканаречената врска.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:22
Ja sum se izneveril sebe si...morav da priznam...koga ne bev vo vrska bev so nekoi zenski sto ne gi sakav tuku samo kolku da si zavrsam rabota...se sramam...tie takvite ako me citate, prostete mi ne znaev sto pravam...
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:22
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Во изневерувањето не гледам логика, каква е таа љубов тогаш ако има логика да се изневери заради монотоност?
1. Или не е доволно силна.
2. Или не е вистинска.
3. Или двете страни не работат на случајот.
 
Сума сумарум-подобро да се раскине таканаречената врска.

se e ok samo so nemoj da gledas stalno na ljubovta od filozofska strana.vo ljubovta spagjat i seksualniot zivot,i tuka vervi mozit da imat monotonost,a ostaj to covekot e poligamen po svojata priroda,pa taka imat nekoi raboti koi so ne se prifateni od opstesvtenite normi vo koi ziveeme.ali to e.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:28
Јас мислам дека е подобро човек да се вежба да и биде верен на девојката/дечкото уште пред да стапи во врска со неа, а ако е можно и пред да ја запознае намигнување
Мислам дека дури и кога не сме во врска е се шврљаме/муваме лево-десно, дека со тоа ја изневеруваме нашата сексуална чистота која како таква му припаѓа на нашиот иден партнер во најубаво светло. Се секоја наша "авантура" ние крадеме од нашата чистота на нашиот иден парнет, а исто така крадеме и од идниот партнет на оној со кого се авантурисаме.. леле терминиве  среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.