IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Вашиот сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашиот сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Прашање: Кој е вашиот сон?
Одговор Гласови Статистика
20 [48,78%]
1 [2,44%]
1 [2,44%]
2 [4,88%]
6 [14,63%]
3 [7,32%]
5 [12,20%]
3 [7,32%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 14:55
I jas glasav za prvoto, a isto taka ne e na odmet i pettoto, znachi mir pred se, da nema gladni i ljubov se razbira,a ostanatoto ke si dojde samo po sebe ili so malku trud.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 17:01
Se najdov zatecena.
Pa jas veke nemam son, odamna se otkazav od site moi sonista kako veke za se da e kasno.тага
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 17:41
Da ziveam nekade kade sto e vecno soncevo i vo blizina na voda, znam deka sum trebala na vakvo mesto da se rodam. Sonuvam za pesok vo mojata kosa....
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 18:18
првотосреќа
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 08:49
Site da ziveeme i vibrirame vo Ljubov, taa da bide edinstvenata cel, edinstveniot nacin na koj ke ziveeme, samo vo Ljubov i pomaganje edni na drugi! Toa e mojot son!среќа
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 13:34
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

Site da ziveeme i vibrirame vo Ljubov, taa da bide edinstvenata cel, edinstveniot nacin na koj ke ziveeme, samo vo Ljubov i pomaganje edni na drugi! Toa e mojot son!среќа




toa e sonot na kolektivniot um ... !!!

koga togas ke bide ...
gledam deka po glasanjeto na ludjeto ...
toa dominira ...

Vi posakuvam prijaten nedelen den !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 00:20
Сонувам да имам одмор од барем еден месец, летно време, во сонце и палми, некаде на Јадран, да не мислам на ништо, само да си постојам....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 00:23
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Da ziveam nekade kade sto e vecno soncevo i vo blizina na voda, znam deka sum trebala na vakvo mesto da se rodam. Sonuvam za pesok vo mojata kosa....



па што не кажеш ?голема%20насмевка  брза,   донеси кофите песок да истовареме газење%20од%20смеење
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:41
Mojot son e da im se ostvarat nesebicnite i iskreni zelbi na site lugje vklucuvajki me i mene среќа. Koga kazuvam zelbi ne mislam sigurno na BMW, vila na more ili milion dolari, tuku na site onie zelbi koi doagjaat od srceto, koi se vkoreneti dlaboko vo nas i se najintimni po priroda. 
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 17:47
Ubavo e chovek da sonuva..Ushte povekje toj treba da zivee za ostvaruvanje na sonishtata, da ne se otkazuva od nishto zoshto toj kje ostani propalica..Pozdrav...
Кон врв
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:51
HOROR
Кон врв
hacko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Ultimate HackMan

Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 11:23
Abe,sto glumite?Site bi sakale mir vo svetot,ama toa da bide vashiot son-ne veruvam.Koga bi imale edna zelba,na sto bi ja iskoristile?
Jas bi posakal da mi se ostvarat site zelbi ,megjuniv bi bila i "Mir vo svetot i hrana za gladnite",no dokolku taa ne bi mozela,bi posakal nesto za sebesi,normalno.Neka kaze nekoj ako misli poinaku.
Svijet je okrutan...Okrutniji od juce...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 04:46
Имате ли некаков сон кој е поголем од животот? Тоа би било нешто.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 09:59
 
 
 
  Порано ,поретко сонував,сега почесто...
  обично соновите ми се бурни и страсни...
  ама понекогаш ми се и патриотски...среќа 
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.