IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - АНКЕТИ и РЕЈТИНЗИ на политичарите и партиите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

АНКЕТИ и РЕЈТИНЗИ на политичарите и партиите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 11:14
a be koj ja ebe rada , pa i ti sega
znaci spored tebe coek mora da bidi politicki opredelen ,
e pa backo jas ne sum partiski opredelen ,
jas sum veciti kontras i vladomrzec ,
komentiram za toa sto gledam ,
pogledni ponazad nekoj komentari pa ke vidis
nemoj sega bogati , ti si bil za vmro , ovaj za sds , pa so
- odma ti boge vo nivni stil - politicki de , ti mi kazuvas za rejtingot i odma cekaj komunjarive ovo ono pravele na vreme UJDAAAAAAAAAAAAA . samo taka , prodolzi , siguren sum deka sega se e ok , koga go svrte komentarot nakaj sds a ne sakas da zboris za aktuelnite politicki koruptivni desavanja u vlada.
Ako toa ti go praj kefot , nema problem . Inaku toa vo psihologijata e poznato kao "grozjeto e kiselo" - samoubeduvanje . 
koj rejting be ? ti gledas za sebe ili za partiite da se mocam vo niv .
Denes go citam Aleksandar Bicikliski , go povikuva na odgovornost preku mediumite  vlavot smrden Jani makraduli , mu delele provizii od tenderi na smetka 300.000 eura , pazi ovo bogati , pred 4-5 godini se desavalo .
Gledaj kolku e glup . Vlada si be , debilu eden glup . Imas sud , imas obvinitel . Koristi gi . E toa ti e portparol na vlada ili vmro , ne znam ti so .
Eve ovie komunjarite mu stegnaaa krivicna za nesoodveten tender , e taka se pravi .
Pa sega boge kazi mi kako e grozjeto brate ?
 
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 12:29
Да повторам тогашнамигнување



Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Што знам јас некако бесиш пред да судиш.лутина
Рејтингот на владата како што гледаме секојдневно расте,луѓето никогаш немале поголемо поверење отколку денес во ВМРО-ДПМНЕ па на крајот на краиштата се приметува дека нешто се дешава.Луѓето работат а не како претходните 15год. само крадеа комуњаривелутина
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 12:51
ima edna stara boge , I BOGOVITE MOLCAT PRED FAKTITE .
zatoa molci i ne se povtoruvaj , glupavo e boge ,nema ni vrska muabetot boge. Iskreno pojke na muabetov moj ke komentiraa onie pred kooperacija so pivoto u raka i orientalot zakcen vo usta . Kazuvaat i poopsirno boge od tebe , osven vo stilot EBEM IM MATER NA KOMUNJARITE JA POKRADOJA CELA DRZAVA . eee boge boge .
Iskreno ocekuvav poveke od tebe .
be well boge .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 19:56
На гладниот народ не му е битен рејтингот. Тој сака работа и оптимални услови за живот. За рејтингот нека се борат полит...- овците. Но овака како тргнале ќе се фатат изгледа за прчовите од гладниот народ.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 13:57
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Црна Рада, тужна ли е тоа политичка судбина кога се радуе на анкетата на Кимов и Брима во која губи со двеста посто. Во другата губи со четрсто! Лузер.
Нема услови во догледно време СеДеСето да се врати на власт. Се мисли на враќање по нормален пат, на избори. Без војни. Нема услови затоа што не е сменета ниту една од причините поради кои два пати паѓаат од власт.

Прво: демократизација.
Социјалдемократите никогаш немале храброст за внатрепартиска демократија. Кога без последица од одмазда пред своите може да се каже што се мисли. Оваа констатација е нивна, социјалдмократска. Последни во низата ја искажаа Љупчо Јордановски, Тито Петковски, Владо Бучковски...
А бидејќи немаат внатрепартиска демократија, не фермаат демократија ни кон надворешниот свет. Кон туѓите мислења и слободи применуваат насилство. Го кршеа Сител преку Комитите на нивниот Жути, заради тоа што премногу минути се објавувале за тогашните студентски демонстрации. Ја кршеа Телевизијата, натенане, саат и пол. Никој не ги запре.
Со една одлука Бузлевски селективно затвори 58 радија и телевизии. Му дозволија на Велија и А1 деценија да работат во дивоградба, со опрема подарена од Сорос, иако законот бара сопствена. Кога Велија се опари и се иск*рнази им ја избрка нивната Гордана Стошиќ. Но, штом пак ја зграбија власта се подготвија да го уништат: му дадоа национална концесија на Канал 5, и ја преселија таму својата екипа на чело со Ацо Кабрамов. Ама, бадијала.
Нема уредник во релевантен медиум на кој Буч, особено како премиер, не му се јавил мајке да му се изнаебе.
Сега и Рада се примила на таа навика. Лае, вришти наоколу, гризе по новинари... ама не бива. Работа се бара.

Второ: корупција.
СеДеСето од трансферите на шверцувана нафта, преку ТАТ, па се до мењачите за тенкови на Бучковски од кого не се ни оградија, туку јавно вршеа притисок врз судот во негова корист... е водич за корупција. Ова им е у фаца кажано и од Хари Костов, кој ја напушти доброволно премиерската функција затоа што во тогашната Влада на СДСМ и ДУИ нема амбиент и поддршка за борба против корупција! Буч и Рада и му се з'гнаа на Хари дека нема појма што збори.
ВМРО-ДПМНЕ, со Георгиевски, не беше имун на таа болест. Но, во партијата ги решија со шут карта за Љубчо. Партијата сега е чиста. СДСМ нема храброст за тоа. Самите го исплукаа Буч на Конгрес дека е криминалец, ама си го држат под ист јорган. Има и други такви, ама за нив другпат.
Значи, и криминалот и криминалците, и силеџиството им останаа у партија.

Трето: почитување на јавноста и граѓаните.
Секоја голема фирма, секоја битна партија во демократијата... денес прави анкети за да знае дали одбрала прави луѓе и вистински чекори. Согласно резултатите се врши алокација на ресурси и контрола на планот и програмата.
Арно ама, СеДеСето како демократски инвалид, не поштуе такви научни методи. Ни народ респектуе, ни го интересира што народ мисли. Знаат они све.
Они повеќе поштујат косовски фактор и амбасадори кај кои одат редовно на пушење. Се со надеж дека тие, со Косоварите, пак ќе ги вратат на власт.
Кога видоа дека времето ги прегазило, им се вратија на своите трикови. Ден пред да се објави анкетата за партии на респективниот американски институт ИРИ со која ВМРО ги гази со четрсто посто разлика, тие набрзина пакуваат своја анкета со која се газени само двеста посто! Се утешиле, ептен! Па зарем мислите дека ние пиеме нафта Другари Бандераши?!
Во два весника на кумот Керим, и две Телевизии кои Бранко мимо реда ги частеше национална концесија, сега вршат тотална пропаганда дека анкетите се боранија. Не треба да им се верува воопшто... Да им се верува само на нив.
Не, пријатељи. Анкета, као и избори, е демократска придобивка, и не ја даваме така лесно. Се знае што е меѓународна анкета која е валидна, а што е онаа на Кимов од социјалдемократското семејство. Има тука разлика. Битна.

Дури и Рада излегува и проценуе; Груевски се лути затоа што анкетата на Кимов и Брима не му чини!
Црна Рада, тужна ли е тоа политичка судбина кога се радуе на анкетата на Кимов и Брима во која губи со двеста посто. Во другата губи со четрсто! Лузер.
Се ми е тоа мање више јасно. Сеуште не ми е јасен само Трајко Славески. Засега. Најмногу реклами од неговото министерство има токму во весникот кој е најблизок до СДСМ. А весникот е на дно: и по читаност и по углед.
Кого финансира Трајко Славески преку ред, и преку мерка. И зошто? Знам многу вмровци кои со душа чекаат нивниот минстер за финансии Славески да им објасни зошто над мерка плаќа некого да плука врз нив! И сега, а особено на избори!
А можеби Трајко се плаши од нешто. Инвестира за себе со јавни пари. Да се откупи кај другата страна со време. Не е наивен за да греши наивно.



latas ne e toj koj sto ima kredibilitet da pisuva za uspesite ili padovite na edna politicka opcija...toj e prodadena dusa i sekogas toa ke ostane...pa ne li se sekavas koku bese protiv VMROTO pred 3 godini a sega so cela glava e vlezen vo gzeto na premierot...samo na Gvujo da ne mu se prisere nema nisto da ostane od Draganceto - latasce...srpsko - bolsevicki politikant vo isto takva TV...smo za vlast i majka mu ako treba ke si prodade...
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 21:36
Originally posted by orlov orlov напиша:

На гладниот народ не му е битен рејтингот. Тој сака работа и оптимални услови за живот. За рејтингот нека се борат полит...- овците. Но овака како тргнале ќе се фатат изгледа за прчовите од гладниот народ.



Владетели,
Нешто ве нема. Се губите. Кој чекор го чекорите??
Спасот на народот слушам ви бил во сто и првиот чекор. Браво.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 00:22
Кога веќе зборувате за  некои трокрилни нивинари, не ми е јасно во што е поентата, Канал 5 (се прашувам „колку“ е близу до СДСМ)  во своето интервију со Мирка Веселиновска, каде што дотичната новинарка од Фокус, му подари толку славопојки на премиерот, се прашувам која е пораката од дебатата. Веселиновска која важи како строг критичар на секоја власт, и во случајов немаше длака на јазикот во однос на сите други од влста со исклучок на премиерот, дали треба да очекуваме дека и лаѓата на премиерот тргнала во  погрешен правец, или пак новите идеи толку ја воодушевиле, па жената се избезумила.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 14:42
Novorodenata Mirka Velinovska voopsto ne prati poraka, tuku gi oslika mosne tocno i precizno likovite i scenografijata na nasata politicka scena, i voopsto ne e izbezumena, tuku e zagrizena za sostojbite.
Inaku i vrapcinjata znaat koj i sto e Kanal 5, no emisijata na Milenko e privatna produkcija za koja Kanal 5 otstapuva vreme i prostor i sekako naplaka za otstapenoto, taka da nemas potreba da ja baras poentata na emituvanjeto na emisijata, samo podobro informiraj se.
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 23:10
Верувај ми „сигурно“ незнам кому му е близок Канал 5, но секако не сум знаел дека дека Миленко си купува приватно време за емисии и тоа баш на Канал 5, дали поради цената, или Телевизијата му дава кредит, но секако е добро да сечуе нешто ново па дури и од таков агол. Дали Мирка слави роденден па си купила поклон во Миленковата емисија или поклонот и го дал премиерот!?

Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 02:53
Податоците ти се од заводот за статистика.

За земјоделството исто податок од заводот, 10% зголемен извоз на земјоделски прозиводи.
Многу малку остана на нивите и за дома за нас.
Се гледа и по цените на пазарите.

Транспортот има ДДВ.

Секоја инситуција ќе заглави ако одеднаш и навалат 10000 граѓани за пасош да извадат.
Тоа што ги менуваме на 5 години и пари се перат башка работа.




Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 16:35
Originally posted by dsds dsds напиша:

Верувај ми „сигурно“ незнам кому му е близок Канал 5, но секако не сум знаел дека дека Миленко си купува приватно време за емисии и тоа баш на Канал 5, дали поради цената, или Телевизијата му дава кредит, но секако е добро да сечуе нешто ново па дури и од таков агол. Дали Мирка слави роденден па си купила поклон во Миленковата емисија или поклонот и го дал премиерот!?


Mozes da govoris sto sakas, tvoe pravo, no Mirka e e den od najdobrite poznavaci i observatori na seto ona sto ni se slucuva.
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 17:11
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by dsds dsds напиша:

Верувај ми „сигурно“ незнам кому му е близок Канал 5, но секако не сум знаел дека дека Миленко си купува приватно време за емисии и тоа баш на Канал 5, дали поради цената, или Телевизијата му дава кредит, но секако е добро да сечуе нешто ново па дури и од таков агол. Дали Мирка слави роденден па си купила поклон во Миленковата емисија или поклонот и го дал премиерот!?


Mozes da govoris sto sakas, tvoe pravo, no Mirka e e den od najdobrite poznavaci i observatori na seto ona sto ni se slucuva.


лично ја знам Мирка, жената има само проблем со сите влади така да вечна критика и е во крвта...а за разговорто на Канал 5 првпат ја гледам да не криткува толку крвнички...ианку како голем познавач да се смета Мирка чисто се сомневам..далеку е од тоа
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 16:08
I jas licno ja poznavam , i toa uste mnogu odamna koga ne postoese ni SDSM, nitu VMRO, i zato i znam i kazuvam deka e NOVORODENATA MIRKA koja mosne dobro gi znae site g....rii na SDSM, zatoa sto bese nivno prvo pero, pa otkako progleda i se zgrozi od okruzuvanjeto i nastanite, stana ostar, no realen kriticar na istite. Zatoa i nisto ne i mozat, ona pisuva, govori, kritikuva, no site zasegnati samo molcat.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 22:57
Originally posted by dsds dsds напиша:

Дали почна да паѓа рејтингот на владеачката гарнитура? Каде се граѓаните со нивната преживувачка?




Што корист има обичниот човек од сето тоа кое го нарекувате РЕЈТИНГ????



Изменето од orlov - 25.Октомври.2007 во 22:58
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.