IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - РАЗГОВОРИ ЗА РЕЛИГИИТЕ - ОПШТО И НЕВРЗАНО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РАЗГОВОРИ ЗА РЕЛИГИИТЕ - ОПШТО И НЕВРЗАНО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 242>
Автор
Порака
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 13:16
daija ....
ne velam jas da izleguva zenata gola..........sto ti paga na pamet

ama i da izleguva kako eskim pak nema da bide privlecna......neli????

znaci taa samata treba da odredi dali ke se pokriva i ke se oblekuva vo mantili ili ke oblece nekoja seksi garderoba sto sekako bi ja napravilo poveke privlecna.......
toa bi trebalo da si e nejzino pravo na izbor a nekoja kniga da im go nalaga toa......
end off days 15...14...13....
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 13:29
Originally posted by goor goor напиша:

daija ....
ne velam jas da izleguva zenata gola..........sto ti paga na pamet

ama i da izleguva kako eskim pak nema da bide privlecna......neli????

znaci taa samata treba da odredi dali ke se pokriva i ke se oblekuva vo mantili ili ke oblece nekoja seksi garderoba sto sekako bi ja napravilo poveke privlecna.......
toa bi trebalo da si e nejzino pravo na izbor a nekoja kniga da im go nalaga toa......

Отворивме тема за ова со облекувањето на жените намигнување ИДИ ВИДИ намигнување
Кон врв
elshadai Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elshadai Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2007 во 00:50
Daija mi velis da naucam arapski pa da komentiram, sakam da te prasam dali ti znaes Aramejski, staro evrejski i starogrki, Koinonie, pa sto taka silno komentiras za korumpiranosta na Biblijata? Zar treba da vlezam vo voda za da otkrijam deka ke se navodenam?!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 15:14

Еве ви тема каде можете да си водите неврзани муабети, поштедете ги другите теми за оние кои сакаат да дискутираат он-топик намигнување

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 15:17
 ato znaci toa ne vrzani i tao pak religiski muabeti?Znaci pak se vrzani neli?Eh cudno...
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 15:25
одамна не е актуелизирана темава, дозволете да ве потсетам дека има тема за вашите оф топик разговори.

п.с.
каде за празниците? или не ви се празнува?
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 14:03
Прво и основно треба да се тргне од почеток за да се види проблемот у корен.Муслиманскиот свет настанал 500год. по христијанството тоа е јасно нели,така да секое парче земја кое до денеска е под муслиманска окупација била одбранувана од исламизирања,палења,протерувања на христијани.Ке прашате зошто крстоносци,масони па јасно е дека некој морал да ја одбрани христијанската територија која постоела во тоа време а денес гледаме дека е поробена,запалена,опустошена и исламизирана.Затоа и до ден денешен секое парче на христијанска земја окупирана од муслимани нема мир,нема стабилност и просперитет едноставно христијаните и ден денес водат битка против муслиманите за да се вратат на своите огништа и да ја остават христијанската земја и народ на мира.Неможе било кој муслиман да пишува(зборува) за мирољубива вера кога целиот ислам е створен на база на крвопролевања,окупирања,насилни иселувања,убиства,уништувања на домови,храмови и др.
Колку сте смешни што воопшто правите муабет со оние кои верата ја засноваат на некој заводник на малолетници,тип кој само за војна и крв знаел.Смешкиголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Sahih Bukhari Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 389
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sahih Bukhari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 14:59
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Прво и основно треба да се тргне од почеток за да се види проблемот у корен.Муслиманскиот свет настанал 500год. по христијанството тоа е јасно нели,така да секое парче земја кое до денеска е под муслиманска окупација била одбранувана од исламизирања,палења,протерувања на христијани.Ке прашате зошто крстоносци,масони па јасно е дека некој морал да ја одбрани христијанската територија која постоела во тоа време а денес гледаме дека е поробена,запалена,опустошена и исламизирана.Затоа и до ден денешен секое парче на христијанска земја окупирана од муслимани нема мир,нема стабилност и просперитет едноставно христијаните и ден денес водат битка против муслиманите за да се вратат на своите огништа и да ја остават христијанската земја и народ на мира.Неможе било кој муслиман да пишува(зборува) за мирољубива вера кога целиот ислам е створен на база на крвопролевања,окупирања,насилни иселувања,убиства,уништувања на домови,храмови и др.Колку сте смешни што воопшто правите муабет со оние кои верата ја засноваат на некој заводник на малолетници,тип кој само за војна и крв знаел.Смешкиголема%20насмевкаголема%20насмевка


Moderator da trese vakvi gluposti!!! e ova mora dase cestita, sekoja cest batka!!!!

koj ti go pere mozokot tebe?

a i dati objasnuvam nema golemo fajde kaj tebe, issusheni ti se keliite za percepcija, pa taka ke ti dadam i tebe edno video, kade od prva raka ke doznaesh koj e terorist, a koj e teroriziran.

http://de.youtube.com/watch?v=249JaIaubVw

Makedon, ovoj li tie tutorot, nemozeshe da se spravish so Muslimancinjava pa go povika na pomosh, e ako on e spremen za edukativen govor, daj da najdeme pogodno mesto pa da govorime za religiite, pa da si vidish od prva raka deka i tutorot bugi, nema poima od religii, deka on si pravi nekoj si bussines a tebe i takvite kako tebe mu sluzat za ostvaruvanje na negovite luciferski celi!





Изменето од Sahih Bukhari - 31.Декември.2007 во 15:07
OUR DIGNITY IS IN ISLAM!!!
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 15:02
A BE VIE STE BOLNI VO GLAVITE,,,, BOOGIE TI NAVISTINA VO SEKOJA TEMA PRETERUVAS SO VREDZANJE NA SLAMOT; BI TE SOVETUVAL DA SI GO PRIBERES MALCE JAZIKOT:
 A AKO SAKAS NESTO DA KAZES NEKA I IMA MALU LOGIKA; JER SRAOTA E SAMO GLUPOSI DA TRESKAS
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 15:26
Кои се глупостите а кои се навредите,каде е вистината ајде просветли ме те молам.Кога и од каде тргнаа муслиманите и исламот во мировен поход и каде остана една здрава црква која потекнува од пред исламот 3-4век.
Се тоа е уништено од исламската хорда која поробувала,палела,исламизирала и протерувала од огништата кои по господово право нив им припаѓаат.
Исламот до ден денес води војна против христијаните,ги протерува,пали цркви на туѓа христијанска територија.Каде е муслиманската доблест тука,зошто вие муслиманите не се вратите од таму каде што дојдовте ако имате барем малку трошка вистинска почит кон вистината и животот тогаш ке си заминете од христијанска почва и ке си живеете таму каде што господ ве оставил да живеете.
И немојте да ми проповедате за христијанство или ислам кога ни самите не сте свесни дека вашиот пророк е заводник на малолетници и воедно прв криминалец,ајде кажете дали се оженил со малолетничка која ја купил,со мало девојче легнал у кревет и така станал божји пророк.Абе лажете се самите себе ама немојте наснамигнување
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 16:08
Originally posted by Sahih Bukhari Sahih Bukhari напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Прво и основно треба да се тргне од почеток за да се види проблемот у корен.Муслиманскиот свет настанал 500год. по христијанството тоа е јасно нели,така да секое парче земја кое до денеска е под муслиманска окупација била одбранувана од исламизирања,палења,протерувања на христијани.Ке прашате зошто крстоносци,масони па јасно е дека некој морал да ја одбрани христијанската територија која постоела во тоа време а денес гледаме дека е поробена,запалена,опустошена и исламизирана.Затоа и до ден денешен секое парче на христијанска земја окупирана од муслимани нема мир,нема стабилност и просперитет едноставно христијаните и ден денес водат битка против муслиманите за да се вратат на своите огништа и да ја остават христијанската земја и народ на мира.Неможе било кој муслиман да пишува(зборува) за мирољубива вера кога целиот ислам е створен на база на крвопролевања,окупирања,насилни иселувања,убиства,уништувања на домови,храмови и др.Колку сте смешни што воопшто правите муабет со оние кои верата ја засноваат на некој заводник на малолетници,тип кој само за војна и крв знаел.Смешкиголема%20насмевкаголема%20насмевка


Moderator da trese vakvi gluposti!!! e ova mora dase cestita, sekoja cest batka!!!!

koj ti go pere mozokot tebe?

a i dati objasnuvam nema golemo fajde kaj tebe, issusheni ti se keliite za percepcija, pa taka ke ti dadam i tebe edno video, kade od prva raka ke doznaesh koj e terorist, a koj e teroriziran.

http://de.youtube.com/watch?v=249JaIaubVw

Makedon, ovoj li tie tutorot, nemozeshe da se spravish so Muslimancinjava pa go povika na pomosh, e ako on e spremen za edukativen govor, daj da najdeme pogodno mesto pa da govorime za religiite, pa da si vidish od prva raka deka i tutorot bugi, nema poima od religii, deka on si pravi nekoj si bussines a tebe i takvite kako tebe mu sluzat za ostvaruvanje na negovite luciferski celi!





До кога ке се едуцирате од ефтини филмчиња бе ејјјјјјј свестете се.
И реков без навреди тука сме да споделиме мислења и знаења.
И не се обидувај да ми наметнеш вера а особено не твојата.
Ако имаш историски признати докази дај да ги видиме а не ова пропагандиве за исламизирање.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 17:26
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Прво и основно треба да се тргне од почеток за да се види проблемот у корен.Муслиманскиот свет настанал 500год. по христијанството тоа е јасно нели,така да секое парче земја кое до денеска е под муслиманска окупација била одбранувана од исламизирања,палења,протерувања на христијани.Ке прашате зошто крстоносци,масони па јасно е дека некој морал да ја одбрани христијанската територија која постоела во тоа време а денес гледаме дека е поробена,запалена,опустошена и исламизирана.Затоа и до ден денешен секое парче на христијанска земја окупирана од муслимани нема мир,нема стабилност и просперитет едноставно христијаните и ден денес водат битка против муслиманите за да се вратат на своите огништа и да ја остават христијанската земја и народ на мира.Неможе било кој муслиман да пишува(зборува) за мирољубива вера кога целиот ислам е створен на база на крвопролевања,окупирања,насилни иселувања,убиства,уништувања на домови,храмови и др.Колку сте смешни што воопшто правите муабет со оние кои верата ја засноваат на некој заводник на малолетници,тип кој само за војна и крв знаел.Смешкиголема%20насмевкаголема%20насмевка


Eve mojata konstatacija za tvojata nedorasnatost i nepismenost da vodis debati i ovde se potvrduva,jas bev suspendiran na eden den poradi vistinata koja ja kazuvav,a ti ovde pak ke povtoram kako moderator namesto namenski da postavuvas prasanja,nosis banalni zaklucoci koi nemaat nisto drugo za cel tuku razgoruvanje na verskite cuvstva. Sovet do site dobronamerni: Ignorirajte go Boogie,ne e dostoen za komentar!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 17:32
Fala brate Efendija za tvojot sovet, ce se pridrzuvam od ovoj momnet na toa.
 
 
Boogie ce si ja doznaes i ti vistinata, ama za zal moze i ce ti bide kasnoнамигнување
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 18:49
Не паѓам јас на разно разни етнички плачки,еве како што на пр. Ефендија плаче&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;
Кога се напаѓа христијанството тогаш е ок а ефенди а кога треба да се одговори за исламот и неговите постапки тогаш слепо ке игнорираме,епа игнорирај ама знај дека вистината е себожја и само еден Христос е син божји се друго е голема лажганамигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 242>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.