IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Тетоважата како доживотен белег!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тетоважата како доживотен белег!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
Автор
Порака Обратен редослед
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 20:26
pa ja i ne znam sto sakam
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 20:14
Па не се збунивајсреќа воопште со бирање на мотив ако не знаш што ти значи или што сакаш во живот затоа зашто и самиот моментален избор е променливнамигнување
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 19:59
sum pomisluval da se istetoviram ponekogas, no ne sretnav tetovaza sto mi se dopadnala 
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 18:05
одговорот и поентата на темава до некаденамигнувањеголема%20насмевка
Кон врв
D_NazGUL Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D_NazGUL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 12:37
За мене тетоважата мора да има свое значење. Да се тетовирам онака безвезе само за да бидам у тренд е најголемата глупост која за жал ја прават многу луѓе. Исто многу мрзам кога луѓево ставаат иста тетоважа (не зборам за трајболи), рецимо вртиш каталог и оп оваа ја сакам ама иста. Како бре иста? Истата таа тетоважа веќе некој ја носи. Замисли онака си одиш по улица и се разминуеш со твојата тетоважа. Глупост!

The Nazgul were they.
Darkness went with them, and they cried with the voices of death.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 03:26
Понекогаш вреди да си сликовит во објаснувањата нели,затоа во азбуката постојат интерпукциски знакови,по форумите смајлињата а во реалниот живот постои тетоважата.намигнување
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 03:13
Originally posted by babygoth babygoth напиша:

za mene ja ako se tetoviram bi istetovirala neso sto stvarno ima znacenje za mene i ke pretstavuva eden del od mene koj me obelezuva i pretstavuva kakva sum
 
А зошто мора да имаш етикета на себе која ќе вели: "Јас сум ваква и таква"?
Зарем не е подобро лично ти да си се претсавуваш себеси? Со своите зборови, дела и постапки.
Зарем не е подобро преку тоа луѓето да те запознаат каква си ти, отколку да "прочитаат" на тебе каква си ти?
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 21:07
и тебе те обележува ( те прави свој ) со тоа занечениенамигнување
Кон врв
Nikolinka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikolinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 22:28
Тетоважата не е доживотен белег  како што некои викаат туку уметност која значи нешто
Лазиќ
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 00:27
Si imam zid na koj sakav da postavam slika, se mislev dolgo vreme koja slika da zakacam, razmisluvav za slikovno svetski tematiki, vrednosti, mudrosti i raboti sto nesto mi znacat. Na toj zid nikogas ne zakaciv slika.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 00:07
Originally posted by buceslatko buceslatko напиша:

epa... ili taa ili sweet spiderLOL ce vidimeLOL


е како да видите , па видете се таму у кумановонамигнување

инече за да иду накај sweet-> sweet spiderголема%20насмевка


Изменето од SeXY - 31.Јули.2007 во 00:20
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 01:56
epa... ili taa ili sweet spiderLOL ce vidimeLOL
Read an cry!!!!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 21:13
Originally posted by buceslatko buceslatko напиша:

jas bi sakala edna vakva tetovazicka na tilot...
i toa mnogu bi sakalaaaaaaaTongueTongueTongueTongueTongueTongue
eptenLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL




етее сеа само ако не си се истетовиралаLOLLOLLOL
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2007 во 14:12
jas bi sakala edna vakva tetovazicka na tilot...
i toa mnogu bi sakalaaaaaaaTongueTongueTongueTongueTongueTongue
eptenLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Read an cry!!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.