IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - НАЈГОЛЕМИ ПРЕДАВНИЦИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАЈГОЛЕМИ ПРЕДАВНИЦИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 12:52
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

a da sum moderator...nema ni da priparat ovde...


Буги му истина модераторския стол

ладно леден
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 12:58
Originally posted by filibe filibe напиша:

поздрави от филибето


поздрав до филибето от ески заара
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:00
NIe za niv ne postoime, a zosto bi postoele oni za nas ?
Aj da zamislime horor situacija...deka potekloto ni e bugarsko...brrr...pa sto?...nekam da bidam veke bugar...i sto mi mozat...ako tatkoto bil alkoholicar i maloumen, treba li i nie da bideme?
A stom e vaka kako e, znaci tuka treba da doaga sekoj onoj koj e kavgadziski raspolozen ?
Кон врв
jonecpa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jonecpa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:02
Zbunet, imam vpechatok deka ne si tolku zbunet kolku shto ti se pogodi antibugarskiot (da ne recham prosrbskiot) muabet. Izgleda ti se pogodi naslovot na temava.
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:04
Поубава е на Македонски
Кон врв
РАДИВОJЧО Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај РАДИВОJЧО Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:07
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

Поубава е на Македонски
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
???????????????????????????????????????????
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:07
Originally posted by pajonec pajonec напиша:

Zbunet, imam vpechatok deka ne si tolku zbunet kolku shto ti se pogodi antibugarskiot (da ne recham prosrbskiot) muabet. Izgleda ti se pogodi naslovot na temava.


Kako i sekogas moram da objasnuvam deka srpskiot jazik go upotrebiv zaradi hronicnite provokacii na bugaristava, demek ne im e gajle dali ke gi razbereme, bidejki povalidni argumenti za nivniot IQ nemaat
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:07
македонски да е

Bitola, moj roden kraj

Bitolja, moj roden kraj,
vo tebe sum roden, mene si raj.
Bitolja, moi roden kraj
za tebe pejam ot syrce
znaj Bitolja, moj roden
kraj jaz te sakam-ot syrce znaj.
Mnogo gradovi, sela proidof
kako tebe-mil za mene, nigde ne najdof
Bitolja, moi roden kraj
za tebe pejam, mene si mi raj.
Bitolja, moj roden kraj
jaz te sakam, ot syrce znaj.
Ej, roden kraj, koj bi možel,
sbogum da ti kaže, da ne zaplače.
Bitolja, moj roden kraj
za tebe pejam, ot syrce znaj,
Bitolja, moi roden kraj
za tebe pejam, mene si mi raj.

Кон врв
РАДИВОJЧО Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај РАДИВОJЧО Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:09
Пловдив, Стара Загора, както и
Солун, Одрин, Цариброд, Скопие, Кавала и Цариград.
Хубаво е да си БЪЛГАРИН!!! 
 
Кон врв
filibe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај filibe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:09
Izzie то си беше на чист тогавашен македонскисреќа
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:10
Сигурно?............
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:11
Lako je onom ko poludi u mladzim godinama,
njemu zivot prodze u veselju i pesmama

Ej, kako toa nikoj ne dade komentar na bugarskite pisuvanja, a vednas bese zabezelan mojot srpski iako nepravilen

Ljubco Georgievski go smetavme za nenormalen, a bugarite odma go pribraa, toa mnogu kazuva za niv


Изменето од zbunet - 27.Септември.2007 во 13:17
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 13:21
ай сега и репресиран
Кон врв
jonecpa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jonecpa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 19:49
ZBUNET tie shto pishuvaat na bugarski se deklariraat kako bugari i si gi branat sopstvenite stavovi (megu niv mozhebi ima i makedonci ama tie ne se chuvstvuvaat taka), ako se deklarirash kako makedonec brani si gi stavovite na makedonski jazik ili sakash da ne ubedish vo neshto drugo.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.