IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија-земја на информатичари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија-земја на информатичари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 19>
Автор
Порака
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 12:30
Sto se odnesuva do ognot od 2001 godina, na pogresna adresa prasuvas!
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 13:13
Originally posted by moira moira напиша:

Sto se odnesuva do ognot od 2001 godina, na pogresna adresa prasuvas!
 
Секако..нели?
Но и за посочените портали и стратегии за кои зборува..а никаде не дава контакт за пристап до нив..за да видиме сите нели... како тоа е замислен правилниот пристап кон решавање на проблемот..и секао да направиме разлика...лично.
Колку што подразбрав ...колегава е најверојатно вработен во МАСИТ..та дискретно како да се нешто жали..оти не биле тие промотори на оваа идеа..ами некоја си „човек„ фирма..ако добро го разбрав ламентирањето на колегава наш!!!.
Од некаде треба да се започне...а прво и најлесно е од почетокот..односно обезбедување на „алатки„ за тоа..
Еден постар господин..патувајќи заедно во старнство...како одговор на една слична моја искажана дилема ми рече...на српски..оти тој си бил тоа ...
Коња ЈАШЕ ОНАЈ КОЈИ ИМА...а не и онај који ЗНА (да „јава„ секако мислел да каже) ..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 13:32
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Sto se odnesuva do ognot od 2001 godina, na pogresna adresa prasuvas!
 
Секако..нели?
Но и за посочените портали и стратегии за кои зборува..а никаде не дава контакт за пристап до нив..за да видиме сите нели... како тоа е замислен правилниот пристап кон решавање на проблемот..и секао да направиме разлика...лично.
Колку што подразбрав ...колегава е најверојатно вработен во МАСИТ..та дискретно како да се нешто жали..оти не биле тие промотори на оваа идеа..ами некоја си „човек„ фирма..ако добро го разбрав ламентирањето на колегава наш!!!.
Од некаде треба да се започне...а прво и најлесно е од почетокот..односно обезбедување на „алатки„ за тоа..
Еден постар господин..патувајќи заедно во старнство...како одговор на една слична моја искажана дилема ми рече...на српски..оти тој си бил тоа ...
Коња ЈАШЕ ОНАЈ КОЈИ ИМА...а не и онај који ЗНА (да „јава„ секако мислел да каже) ..
голема%20насмевка
Јас решив топката да ја гурам на дневнополитичка страна, Темава е за компјутери, пари за компјутери, и кој ќе ги даде или ќе ги земе, дали повторно ќе направиме нови двосмерни олигарси?
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 13:51
Originally posted by dsds dsds напиша:

[
Јас решив топката да ја гурам на дневнополитичка страна, Темава е за компјутери, пари за компјутери, и кој ќе ги даде или ќе ги земе, дали повторно ќе направиме нови двосмерни олигарси?
 
Колега не ти видов некаков одговор овде..или сум јас недоволно обучен..за да го видам невидливото (за мене нели) ..ако такво си и презентирал тука ???
Биди појасен..иако има доста здрава логика во твоево пишување на оваа ..за скоро секого податлива тема...
пс
Јас се си мислев оти ЕЈЧ ПИ ...ќе биде добавувачот на овој тендер за компјутери во Македонија...со оглед на реномето и капацитетот ...тоа да го одработи..секако најпрофесионално..и по светски стандарди.
За кинезиве (не мислам на тие од Тајван) ..немам реално поткрепени сознанија..и затоа ќе си мчам!!!!
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 14:03
„Јас се си мислев оти ЕЈЧ ПИ“
збунетостПак ќе кажам денес е 14 а сметачите ги нема нигде, каде е програмата, сметачи без соодветен софтвер е „нула“, каде се парите!????  и чии пари ...„ Буџет“ ...деломично и јас го плаќам па затоа и прашувам, .... нека некој од јастребите на власта објасни...до каде стигна со “Информатичкото општество“... нели е тоа во розовата програма, и јас сум за тоа само не преку мојот грб во недоглед!?.... неостварливо....
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 14:08
Originally posted by dsds dsds напиша:

„Јас се си мислев оти ЕЈЧ ПИ“
збунетостПак ќе кажам денес е 14 а сметачите ги нема нигде, каде е програмата, сметачи без соодветен софтвер е „нула“, каде се парите!????  и чии пари ...„ Буџет“ ...деломично и јас го плаќам па затоа и прашувам, .... нека некој од јастребите на власта објасни...до каде стигна со “Информатичкото општество“... нели е тоа во розовата програма, и јас сум за тоа само не преку мојот грб во недоглед!?.... неостварливо....
 
Значи ...според тебе дојдено е време за да се праша јавно:
КАЈ СЕ СЕГА КОМЈУТЕРИТЕ .....
пс
Извинувај...што наместо тебе ...јас јавно тоа го сторив..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 14:13
збунетостИ Јас прашувам Кај се компјутерите за македонското образувание????
Но кој ќе одговори дали надобудниот дечко „портпарол на Владата“ или пак идниот „Министер за информатика“ ако знае што да одговори или пак ќе се слика за јавноста во некое бесплатно „Интернет кафе“ таму треба 10 сметачи а може и исти!....
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 14:17
Originally posted by dsds dsds напиша:

збунетостИ Јас прашувам Кај се компјутерите за македонското образувание????
Но кој ќе одговори дали надобудниот дечко „портпарол на Владата“ или пак идниот „Министер за информатика“ ако знае што да одговори или пак ќе се слика за јавноста во некое бесплатно „Интернет кафе“ таму треба 10 сметачи а може и исти!....
 
Има и полоши од овие..досегашниве што беа со децении..во сите можни бои на спектарот нивен..
И гајрет бре...не се гради куќа прекуноќ...треба да се разрушат старите со „камења„ тешки ѕидини..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 14:27
збунетост До кога ќе чекаме? уште ли ќе се лажеме? на дечкиве им дадовме доверба за тоа да го исчистат општеството! а не да пукаат на тоа што направиле предходните. Што направија тие, Кад им е розовата програма секако не е само за пред нивните телевизии, нека Латас нешто каже или Зинго ќе го отуѓи!? Тешко на граѓаните од граѓанското општество.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 14:48
Originally posted by dsds dsds напиша:

збунетост До кога ќе чекаме? уште ли ќе се лажеме? на дечкиве им дадовме доверба за тоа да го исчистат општеството! а не да пукаат на тоа што направиле предходните. Што направија тие, Кад им е розовата програма секако не е само за пред нивните телевизии, нека Латас нешто каже или Зинго ќе го отуѓи!? Тешко на граѓаните од граѓанското општество.
 
На крајот се коментира..кога ќе дојдат Избори..
Ча или Бу...твој е изборот..нели?
пс
И не иди по умот на „бумбарине„..знаеш каде ќе те одведат..ккако и со децении наназад  ...нели што не водеа ?
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 17:30
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by dsds dsds напиша:

збунетост До кога ќе чекаме? уште ли ќе се лажеме? на дечкиве им дадовме доверба за тоа да го исчистат општеството! а не да пукаат на тоа што направиле предходните. Што направија тие, Кад им е розовата програма секако не е само за пред нивните телевизии, нека Латас нешто каже или Зинго ќе го отуѓи!? Тешко на граѓаните од граѓанското општество.
 
На крајот се коментира..кога ќе дојдат Избори..
Ча или Бу...твој е изборот..нели?
пс
И не иди по умот на „бумбарине„..знаеш каде ќе те одведат..ккако и со децении наназад  ...нели што не водеа ?
голема%20насмевка


Ако се остави на случајот кога ќе дојдат избори, ново избраната Власт пак ќе треба да први ТВ крими серии, да не биде „караванот врви селото гори а старата баба се чешла“, зошто е антикорупциската, нели граѓаните ја плаќаат, нека работи и на новите случаи или сака само да се занимава со старите. Каде е „телефонскиот број“ и зошто народот сам да оди под лупа, има платени институции, или пак и тие!?...

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 17:42
Kaj ja izvadivte temata, nitu makedoncite se informaticari, nitu Makedonija e zemja na informaticari.
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 17:58
Темава е добра особено од 1-ви Септември наваму, некој се фалеше  дека преку ноќ ќе бидеме пријатели на Гејтс.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2007 во 04:40
Pa na Bil nie odamna sme mu prijateli, uste od koga ne delka.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.