IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - роден град
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

роден град

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
Автор
Порака
malena_split Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2007
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај malena_split Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 10:25

Родена сум во Сплит (Хрватска), ама сега студирам во Загреб.... Можам да кажам дека сум сега свесна колку го сакам мојот град... во Загреб е убаво, имам многу пријатели, градот е ок. ама нема место како дом.... Таму ми е фамилија, таму се ми стари пријатели....Таму се спомени на мое детинство.... никој не е посреќен од мене кога се вратам во сплит, кога видам морето....

Го сакам Загреб...убаво е таму, ама Сплит е и секогаш ќе биде во моето срце....  ЗАСЕКОГАШ!
---->Hate is easy, love takes courage <----
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 18:09
                                Big%20smileSTRUMICA Big%20smile mislah oti samo jas na
                                    forumot zivem u strumica

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 18:33
Skopje

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 23:10
Skopje e moj grad...
a ja sum negovголема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 21:25
                 e arno
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 00:55
strumica be,...sto pati kazav!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
sara333 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sara333 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 01:22
Skopje
Кон врв
heelooo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 253
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај heelooo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 12:29
skopje
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 15:55
Skopje
Кон врв
Bibi sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 96
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bibi sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 09:50
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Skopje koj do pred nesto poveke od edna decenija bese najubaviot grad, a nie vo Butel2 si imavme se...i kino i poliklinika i supermarket i eden kup prodavnici, slatkarnici, mesarnici.....sega nemame nisto , ama barem se tesime koga ja gledame najbuvata opstinska zgrada vo Makedonija koja trebase da bide nasa, ama ne e nasa...
 
I jas do pred 10 god. ziveev vo Butel2. Ja prodadovme kukata zasto tetka mi trebase da kupuva stan, pa da se podelat parite... Da mozam, da imam pari sega, pak bi si ja kupila starata kuka. Tamu gi pominav najubavite godini od zivotot...
 
 
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 13:51
eh, ama ne mozes, tamu sigurno e izgradena sega nekoja palata....
Кон врв
Nikolinka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikolinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 19:23
Кавадарци.....................
Лазиќ
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 21:45
Rodena vo Radovish, a  ziveam vo Delcevo , ubavo e i tamu i tukaсреќа
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 22:25
Kumanovo......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.