IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 217>
Автор
Порака
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 04:33
heheh individua pa
shaman -vrac
 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 18:06
MONIKA ( no ovaj pat ) LEWINSKY

среќа


Изменето од anakin - 02.Февруари.2009 во 23:52
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 20:20

Apparthaid,….dolgo vreme,sramot na choveshtvoto na dvaesetiot vek se sluchuvashe vo juznoafrichkata republika….ushte pred samo nekolku decenii,….dvaesetina milioni luge,bea ignorirani vo svoeto postoenje od samo nekolku milioni belci,..i toa vo svojata sopstvena zemja,…do tolku shto ,..bukvalno bile podvoeni edni od drugi vo, od najednostavnoto vozenje vo ist avtobus (ako I go imalo voopshto toa),…ama, sekoj vo svojot kjosh,…pa,se do “exluzivni”klubovi ,..rezervirani samo z ”belci”,…ustvari ,..crni vo dushata,…ama,…samo desetina iljadi kilometri “pogore”i toa megu istite dva meridijani,…shto se sluchuva?!,…I toa vo deneshnata “napredna” evropa,…vo edna malechka zemja,..koja duri i ne ja esapat ni za imeto,…povtorno se sluchuva istoto ,..ama sega vo dvaeset i prviot vek,….malcinstvoto isto taka da go vladee mnozinstvoto,…samo so taa razlika shto tamu “poveketo” samoto mu go vrti gazot na “pomalkute”,…I mu dava da mu go opnuva koga saka i kako saka,…isto taka I kolku saka,…zoshto e toa taka?,…nikoj ne moze da objasni,…vistinski fenomen vo dosegashnata istorijata na chovekot,..



Изменето од brza - 04.Август.2007 во 20:20
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 20:43

FYROM…smeshno li e ,..zalosno lie?,…vo sekoj sluchaj tragicomichno e,….”najstarite”vladeteli na celiot antichki svet,…ostanaale bez ime vo dvaeset I prviot vek,…,…ama, ne stanuva zbor za toa,…tuku deka, taa e i raj za drzavnite pljachkashi, kako nikoja druga zemja,..aj i toa ,..sekade ima takvi,..samo tuka,..naj”sposobnite” vo toj smisol se zashtiteni od samite onie shto  se ograbeni  od niv,..neshto nevideno ,..niti ke go ima na drugo mesto,…ebati FYROM-ot,…da go pluknesh  “antichkiot” narod,..nishto drugo I ne zasluzuva,…gledajki kolku debilen e,…barem dodeka e vo granicite na “svojata” zemja,...лутиналутина



Изменето од brza - 04.Август.2007 во 20:43
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 23:54
9.77
justin gatlin i asafa powell
среќа



Изменето од anakin - 02.Февруари.2009 во 23:53
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 00:17
Nessi

среќа




Изменето од anakin - 02.Февруари.2009 во 23:53
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 00:34

Omar,…sheriff-ot,….najpoznatiot egipchanec(ne e gjuptin),…internacionalen kazanova megu zenite vo svetskiot jet-set,…ednash rekol,..koga sum vljuben,..celosno se posvetuvam  na ljubovta kon mojata sakana,…pa,blaze si im na negovite sakani,…barem vo nekolkute dena,…vo koi do gusha se vljubuval vo niv,…



Изменето од brza - 06.Август.2007 во 00:35
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 14:37


EDISON ...

mnogu uporen covek ...
napravil 10.000 vlakna za sijalica ...

mnogu uporen ...
sigurno im bilo tesko na zenite ...
10.000 pati ke gi prasal istoto ...

pozdrav do anakin !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 14:43


ALBERT AJSTAJN

slab matematichar ...
no zatoa pak drug centar mu srabotel ...

centarot na beskonecnoto ....
no stignal do brzinata na svetlinata ...
i tuka zastanal ...

svatil deka nemoze da se odi pobrzo od svetlinata ...

kakvo ogranicuvanje ... ufff....

anakin ...
dali ja pogodiv temata sto mi ja preporaca ???

da ne ja utnav ... heheee


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 14:47


MARFI ..

kaj gi najde tie marfievi zakoni ...
so niv stalno me zeznuva ...

eden od niv ...
- lebot namackan so puter
padja na stranata na puterot ...
vo zavisnost od cenata na tepihot ...
kolku e tepihot poskap ...
verojatnosta da padne na puterot e pogolema ... !!!



                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 14:50
ama go kazaaaaaaaaaaaaaaaaaaaголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 21:06
GODZILA

среќа






Изменето од anakin - 02.Февруари.2009 во 23:54
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 00:00
GASPER
среќа




Изменето од anakin - 02.Февруари.2009 во 23:54
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 00:27


Boris Elcin

toj bil hronicen alkoholicar ...

no bidejki bil pretsedatel na Rusija ...
toa togas ne se gledalo taka ...
tuku kako na macho men ...

Pred godini ...
taka ispadna za rusija pustivme
eden paket so zolta rakija ..

se vrati pismo ... veli
tatko mi mnogu go bendisa vinoto ... !!!

taka da za niv zoltata rakija ...
e-belo meko vino ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.