IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Би го изневериле ли партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Би го изневериле ли партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 42>
Автор
Порака
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 11:00
ок. може да ни се случи искушение и да потклекнеме што не не  оправдува целосно, и ако не може да прости изневерениот партнер- не треба да враќа мило за драго, туку да се разделатсреќа

Изменето од ACELERA - 01.Август.2007 во 11:02
Кон врв
mala> Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mala> Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 11:28
pod golema ljubov mislev na ljubovta sto jas ja cuvstvuvam kon nego,ke vratam milo za drago za da vidi kako e,i sigurno posle toa ke sledi razdelba,no vencavka vo nikoj slucaj,ne bi sakala takov covek pokraj sebe...
ednas kradec-sekogas kradec...намигнување
faktot deka poteknuvame od majmun,moze da ni posluzi kako olesnitelna okolnost,no ne kako kompletno opravduvanje...
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 11:42
Originally posted by mala> mala> напиша:

pod golema ljubov mislev na ljubovta sto jas ja cuvstvuvam kon nego,ke vratam milo za drago za da vidi kako e,
 
А што е со 3-тата личност, онаа со која ќе му "вратиш" на дечкото кој те изневерил? Дали таа личност нема да биде злоупотребена во овој случај?
Дали потоа тој ќе треба да ти врати со некоја 4та личност за ти да видиш како е? среќа Па таа потоа со 5та итн итн.. до каде? до кога?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 23:31
Kako mornar sum, na sekoe pristaniste imam po edna
Кон врв
Горе_Лево Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Горе_Лево Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 10:06
Не ми се случило, па и не верувам дека ќе ми се случисреќа
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 10:15
Ja da ja izneveram, moze, oti masko sum. Na masko mu lici da se tepa, da pie, da se kocka, da zatvara kafani, da se k*rva itn. Na zena ne i licat takvi raboti...samo kujna, deca i da mu ispolnuva zelbi na mazot
Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 23:46
ми се случило ДА МИСЛАМ дека ја сакам, и сепак да ја изневерам
сега знам дека не сум ја ни сакал голема%20насмевка
Кон врв
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 23:00
sekoja prilika za omrsuenje treba da se iskoristi ...
Кон врв
tytysh Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tytysh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 19:01
pa togas zosto se izneveruvate
te: zosto ste vo vrska so ne se muvate prosto receno?????????газење%20од%20смеењене%20вреденне%20вреденne vredite eden za drug taka!!!!!!!!!!!!!!!

Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 21:49
Neлутинаnikogas ne bi go napravila toa

Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 21:58
Originally posted by superbaby superbaby напиша:

Neлутинаnikogas ne bi go napravila toa

Јас мислам дека при првата шанса ќе го изневериш партнерот.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 19:39
Originally posted by natalija natalija напиша:

Dali bi go izneverile partnerot ako vi se ukaze prilika?
zasto pa toa??? toa kako dete ne sum go pravela a ne pa sega! ne radi drugo toa znaci slab karakter i nesigurnost vo svojot zbor. ako vekje si se soglasil na vrska zasto da si go pogazuvas svoeto da!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 19:58
Nikako ! Makar bila i na druga planeta taa sto ja du...ljubam
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 20:52
Sum go izneverila:)
ali zasto ne bil tuka podolgo vreme a ne zaradi sto ne go sakam
da ne bi go izneverila nikoj nikogas treba samo da mi posvetuva vnimanie i da e cesto so mene,znaci koga dobivam se od nego ne bi barala na dr mesto!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.