IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте осетиле вистинска љубов?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте осетиле вистинска љубов?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 11>
Автор
Порака
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2007 во 16:23
ne ne nikogas nikogas do sega.....ama dum spiro spero...jas veruvam vo ljubov..i toa vo vistoinska,bezulovna i vecnaBig%20smile
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 02:18
Da veruvam ,zasto ja imam do mene i mi e vozvratena vo ista mera Heart.
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
carter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај carter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 03:09
paaaaaaa mislam da...zosto bilo koja zenska ja sporeduvav posle so nea so koja i da imav nesto bezrazlika dali idev ili se muvav na nea pomisluvav.i sea uste nekad mislam na nea
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 15:50
Ako prekinalo se, dali toa se racuna kako vistinska ljubov? Ili taa, ako e vistinska, mora da trae?
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 16:07


Ljubovta e samo dozivuvanje...
premin od sostojba bez ljubov - vo sostojba so ljubov...

Traenjeto na ljubovta e pak dozivuvnja ...
skokovi od edna sostojba vo druga...

taka da partnerite treba celo vreme
da imaat nekoi momenti na skok...

inaku ke bide monotono....

ke se zaljubi covek....
i toa poleka poleka ... nadolu ....

zatoa treba partnerot ili parterkata ....
da izmisluvaat novi predizvici...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
KaTeNcE1111 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaTeNcE1111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 19:18
Toa mnogu filozofski kazanoTongue
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 12:56
StarStarStar  ДА...СЕКОЈДНЕВНО ЈА ЧУВСТВУВАМ  StarStarStar
Кон врв
SABINA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SABINA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 14:22
da ama so pogresen covek
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite
Кон врв
Najmila Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 86
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Najmila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2007 во 11:18
Imam pocustvuvano,i uste ja custvuvam bez razlika sto sega imam drug decko,megutoa da sakas nekogo ne znaci da dobivas,tuku da davas del od sebe,bez razlika dali ti e vozvrateno ili ne.Ako veruvas deka toj/taa e vistinskata licnost za tebe togas tvojata verba ke go napravi i nevozmoznoto za taa ljubov da uspee(od iskustvo)
sakaj me dodeka me imas zasto togas sigurno ke te sakam i jas,no nemoj da me sakas koga ke me izgubis zasto-nema nikogas pak da me imas
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2007 во 11:49
Ako ne se zemale, nema tuka nikakva ljubov, tuku samo pocetna strast
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2007 во 04:35
i sta posel svega isto pitanje

dali me opet ceka skitanje

kao na strazi cuvam noc od budnih

ja sam samo jedan od sinova bludnih


pravih se reci uvek kasno setim

odogovr znam kad opstanem sam

dovolno odgovoriv ???
www.hjspain.com
Кон врв
nate_srb@ Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 08.Јули.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nate_srb@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2007 во 06:00
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,sega e pokraj mene-mnogu sum sreknaTongue
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2007 во 11:40
da da sum ja osetil i mnogu e toa ubavo i super koga ke se oseti vistinska ljubov...Tongue
speed
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2007 во 13:04
сега осеќамWink
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.