IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 42>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2007 во 14:51
Po razdelba . . . povremeno e**nje, za da ne se zaboravime
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 19:06
Читајки ве сфатив дека и двете страни имаат право Smile И мислам дека многу големо влијание има начинот на раскинувањето... На пример, кај мене беше без никакви кавги и несогласувања... Едноставно љубовта исчезна (кај двајцата)... И зашто сега да се скараме? Зашто да нејкеме очи да си видиме? Супер ни било заедно... И сега ни е супер... А и  он знае многу за мене, а и јас за него... Се научивме како дишеме... И во моментов мислам дека само он ги знае сите мои тајни... Затоа што имам доверба во него... Другарка немам некоја на која и верувам доволно за да можам се да и кажам... А на него можам, знам дека нема да ме издаде... А и да сака нема на кој LOL Можеби кога ќе си најдам таква некоја на која ке и верувам ќе престанам да бидам толку блиска со него... А искрено и не сакам Big%20smile Ама не е само до мене така да....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Najmila Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 86
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Najmila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2007 во 12:14
Nema nikakvi sansi deka toa prijatelstvo moze da bide iskreno,zasto sekogas postoi nekoja skriena nadez kaj eden od niv dvajca deka mozebi ke se smirat i pak ke bidat zaedno,ili pak poradi toa sto sexot im bil super,pa da se potsetat na"starite dobri vreminja",inaku-iskreno prijatelstvo-NEMA SANSI!Mislam deka koga nekoj definitivno saka kraj bez nikakva namera da bide pak so partnerot deka ke gi prekine site nacini na komunikacija.
sakaj me dodeka me imas zasto togas sigurno ke te sakam i jas,no nemoj da me sakas koga ke me izgubis zasto-nema nikogas pak da me imas
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 10:53
Sensei Tanaka na himalajskata planina me obucuvase mnogu strogo, no morav da go zajaknam teloto i duhot . . . zosto so namera bev da i raskinam!
Pasoskite kontroli ne bea dorasnati na moite super tajni pregradi na naizgled obicna sportska torbica vo koi bea sokrieni moite surikeni, sai, bonsai i mojata katana stara dva veka.
Ona me cekase na aerodromot so nasmevka, no i koja brzo zgasna poradi celicniot izraz vo ocite sto go imav.
Nemase potreba od zborovi, vo vozduhot se cuvstvuvase mirisot na skorasna SMRT !
Molkum se vozevme so napnat HARAGEI ! Vo iscekuvanje koj prv ke go napravi prviot poteg.
Zastanavme na sirinkata pred seloto i izlegovme znaejki deka eden od nas tuka zasekogas ke ostane.
Zastana zaprezna kola na koja krivozabiot ne prasa dali sakame bostan. Naglo se svrtev na sto duri i konjot se isplasi digajki se na dve :
 - Kolku ?
 - Osam dinara, druze !
Pogled kako od smrznati glecerski ezera.
 - Dobro druze, za tebe pet !
 - Daj dve po deset kila !
Edna desetdenarka bese iscepana, go naterav da ja zameni, a morase, zosto i samiot uvide deka ne znam za milost koga so molskavicna brzina mu ja pokazuvav parata i mavtav so nea niz vreliot vozduh.
Lubenicite gi postaviv edna sproti druga, dodeka istovremeno katanite oziveaa vo nasite race peejki ja pesnata na smrtta i nie bezizrazno gi iseckavme.
Gi jadevme sose kora ne simnuvajki go pogledot eden od drug.
Kapka se sli od nejzinoto celo, dodeka se duevme so granitna volja. Pocna da trepka od muvite sto lazea po nejzinoto lice, a po nekoi i se parea.
Naednas, bez zbor ili lelek se ispruzi na trevata izdisuvajki se za posleden pat i naednas . . . tisina . . . i muvite miruvaa.
Zaminav bez da se zavrtam, makar i zaradi eden spomen, zosto celicnoit pat ne e za slabite so volja  . . .

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 11:01
jas mislam deka e mozno, no zavisi od partnerite...edniot da zabega malce nema da e mozno..primer, so bivsiot mozam da zboram no so pred nego sto odev ne se podnasam....se e do karakter.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 11:02
prekrasen e.........................Wink
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 11:24
После разделба, разделеност на пријателите.
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 15:19
Podobro nekogas nekoj da go imas i da go cuvas vo neprijatelite,otkolku megu prijatelite.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 17:56
Ja zbogum i vikam, ama i ona mene,  no pak se vrakame eden kon drug i placeme, a toa solzi tecat od nasite lica kako od cesma. Ona si ja udirase glavata od zid, a ja venite si gi secev, o ' Agonia perpetua, o ' Finis vitae sed non amoris. Mi vikase da i gi iskopam ocite stom nema da me gleda poveke, a ja nea da mi gi isece usite stom nema da go slusam nejziniot glas.
Koga ono pomina majka e: - Sto vi e o'deca ? A nie : - Taka i taka- i kazavme. I kogo i ona mnogu se razocara pa zema jaze za da se besi, a nie i vikavme : - Nemoj, nemoj - a ona : - Ti mora o'zet da ni bides, inace zivotot ne ni vredi nisto.
I se obesi. A nie placevme uste pojako, duri i se derevme. Lugeto sto ziveea vo okolnite zgradi sakaa da ni frlat zovriena voda, ama koga im kazavme : - Taka i taka -  pocnaa da se frlaat od pendzer se do pred nasite noze i imase krv, krv, epten mnogu krv naokolu. Tie sto uste bea zivi vrtea po mobilni kazuvaa na site : - Taka i taka - i Naskoro cel grad bese samoubien, a nie i ponataka placevme i usta mnogu placevme . . .

Кон врв
MissWarrior Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissWarrior Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 18:30
Ne deka e nevozmozno, ama onamu kade sto postoele cuvstva drugaruvanjeto samo ke ja prodolzi agonijata
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 21:11
spored mene ne postoi takvo prijatelstvo,a toa mi go pokazalo prkticno iskustvotoBig%20smile ....
Life is beautiful
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 21:31
Originally posted by devojka21 devojka21 напиша:

spored mene ne postoi takvo prijatelstvo,a toa mi go pokazalo prkticno iskustvotoBig%20smile ....


Se slozuvam zosto sekogas ke ima gorcliv spomen koga ke se sretnat, ma kolku i da se uspesni glumci vo svoeto licemerie
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 21:35
Prijatelstvo posle dolga vrska DA bi mozelo da postoi no drugaruvanje ne, nemoze da se bide blizok so licnosta kon koja nekogas si cuvstvuval nesto.
Ili barem kaj mene  ne  e taka .Confused
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 21:39
Kaj nikogo ne e taka, iako zaradi starite spomeni eden del od emociite sakaat pak da ja vidat
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.