IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Невиност до брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Невиност до брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
Автор
Порака
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 13:53
SmileTongueTongueznaci sepak postojat nekoi devojki koi si se cuvaat
Life is beautiful
Кон врв
speedye Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јули.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speedye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 14:01
pa ja sum za toa da nema sex do pred brak ali koj go praktikuva toa malku tesko za denensno vreme:)
taka ke se izbegnat site poteski posledici.. np:
nesakana bremenost,ili nekoi sto ti znam ja bezveze gluposti taka ides samo na sigurno...
iako malku tesko e denes da se najde toa sto se bara....:)
alal da im e na tie sto se vo vrska i izdrzuvaat da nemaat odnosi ali za mene mislam deka e podobro da se nema sex pred brak taka e najubavo a i maskite toa go cenat....
 
 
speedy
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 15:29
Originally posted by speedye speedye напиша:

pa ja sum za toa da nema sex do pred brak ali koj go praktikuva toa malku tesko za denensno vreme:)
taka ke se izbegnat site poteski posledici.. np:
nesakana bremenost,ili nekoi sto ti znam ja bezveze gluposti taka ides samo na sigurno...
iako malku tesko e denes da se najde toa sto se bara....:)
alal da im e na tie sto se vo vrska i izdrzuvaat da nemaat odnosi ali za mene mislam deka e podobro da se nema sex pred brak taka e najubavo a i maskite toa go cenat....
 
 
Bravo za iskreniot deckoClap
Life is beautiful
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 15:52
ТОА Е ВО РЕД, АМА НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ВО ДЕНЕШНАВА МЛАДИНА ДА НЕМААТ СЕКС ПРЕД БРАК.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 16:08
И јас не верував, ама има. И секоја им чест за карактерот Clap
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 17:26
Zavisi na kolku godini ke stapish vo brakBig%20smile
Shala nastrana,mada ima udel i ova...mnogu e bitno koi se prichinite da se resh*te na vakvo neshto.Dali e toa sopstven izbor,dali se religiozni prichini,dali zatoa shto mislite deka partnerot poveke ke ve saka i pochituva,dali za da imate neshto so koe eden den ke se svrtete i ke mu rechete na partnerot deka vie ste se cuvale za nego i sea on ne moze da pravi ova ili ona...lugeto manipuliraat,zatoa e bitno da ste nachisto zoshto go pravite toa. LIchno ne e moj izbor. Sekako koga reshiv da imam sex go napraviv toa od ljubov i sekako se nadevav deka ke ziveeme srekno do krajot na zivototBig%20smileMegutoa ne izleze taka pa sepak ne se kaam za taa moja odluka i toa nikako ne mi smeta vo segashnata vrska.


Изменето од Eleni - 04.Јули.2007 во 02:24
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
srecka Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај srecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 14:55
za mene ako nekoj se omazi na 18 godini normalno e da e nevin, veke posle 20 godini ili okolu 25 e drugo
ve sakam
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 23:00

браво Елени Clap

конечно некој подлабоко да поразмисли и да го изнеси своето  мислење на оваа темаStar
Life is beautiful
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 23:06
Originally posted by devojka21 devojka21 напиша:

браво Елени Clap

конечно некој подлабоко да поразмисли и да го изнеси своето  мислење на оваа темаStar
 
Значи сите други размислуваа плитко?
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 00:11
Originally posted by sensei sensei напиша:

И јас не верував, ама има. И секоја им чест за карактерот Clap
Vo nikoj slucaj ne zavisi od karakterot tuku od okolnostite.......
ako nekoja devojka nemala prilika da se skine ili nemala
decko so koj bi sakala da go spodeli toj volseben moment
da mu se predade celosno ako nemalo nikoj vo nejziniot
zivot koj ja saka ili koga taa go saka do taa mera za nivniot odnos
da se pretvori vo nesto podlaboko da dostigne povisoka faza od
svojot razvoj togas ne bi rekla deka taa se cuvala po sopstvena
vojla...
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
Invisibleman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Invisibleman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 01:29
da,vo pravo si
Кон врв
ZeNskaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeNskaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 13:38
da jas bi
чесни сини очи
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 13:46
Originally posted by devojka21 devojka21 напиша:

SmileTongueTongueznaci sepak postojat nekoi devojki koi si se cuvaat

da ako se zemat na 13 godiniLOLLOLLOL
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 13:51
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

И јас не верував, ама има. И секоја им чест за карактерот Clap
Vo nikoj slucaj ne zavisi od karakterot tuku od okolnostite.......
ako nekoja devojka nemala prilika da se skine ili nemala
decko so koj bi sakala da go spodeli toj volseben moment
da mu se predade celosno ako nemalo nikoj vo nejziniot
zivot koj ja saka ili koga taa go saka do taa mera za nivniot odnos
da se pretvori vo nesto podlaboko da dostigne povisoka faza od
svojot razvoj togas ne bi rekla deka taa se cuvala po sopstvena
vojla...
 
tokmu taka no toa e taka koga stanuva zbor za nevinite neli?
a sto ponatamu?
zar ponatamu karakterot ne presuden?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.