IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Сте биле некогаш многу разочарани :(
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сте биле некогаш многу разочарани :(

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
Автор
Порака
ZakHay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZakHay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 13:13
Sandrice ej mora nesto od ovie tri da imas...ne biva bez niedno aj parite komu kako ama ljubavi i drigara nikad dosta...ili pa ne...???
Кон врв
Maca_mac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maca_mac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 12:54
da sum bila razocarana poveke pati...
eve sega bas sum se uste vo taa faza, od poslednoto razocaruvanje... od krajt na 3god.vrska!
inaku sum bila razocarana od tatko mi, od sestra mi, od drugarka mi, od decko mi t.s.bivsiot i taka... sto znaci mnogu razocaruvanja... ama toa e toa takov e zivotov!
HoLLa!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 13:02
Човекот се гради низ тешкотиите и разочарувањата. Луѓе што имале се месено-обесено се празни и неинтересни.
А самото разочарување значи дека сме имале големи очекувања, што и не е толку лошо за луѓе со големи очекувања прво од себе и со „драјв“ во животот.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 15:07
Originally posted by Maca_mac Maca_mac напиша:

da sum bila razocarana poveke pati...
eve sega bas sum se uste vo taa faza, od poslednoto razocaruvanje... od krajt na 3god.vrska!
inaku sum bila razocarana od tatko mi, od sestra mi, od drugarka mi, od decko mi t.s.bivsiot i taka... sto znaci mnogu razocaruvanja... ama toa e toa takov e zivotov!
 
Ти си разочарана и пеперутките што летаат.
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 23:05
во животот секој ке се соочи со голем број на разочарувања без разлика колкава е нивната тежина...мегутоа така се гради човекот неговиот карактер и способноста негова за издржување сите тешкотии во живототTongueTongue
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 23:15
сум била разочарана повеќепати  но сум простилаSmile ,до каде со животот ако не простувамеTongue
знаете има една мисла ако сакаш да си среќен.....љуби како никогаш да не си бил повреден..HeartTongue
 
Life is beautiful
Кон врв
Maca_mac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maca_mac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 00:47
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by Maca_mac Maca_mac напиша:

da sum bila razocarana poveke pati...
eve sega bas sum se uste vo taa faza, od poslednoto razocaruvanje... od krajt na 3god.vrska!
inaku sum bila razocarana od tatko mi, od sestra mi, od drugarka mi, od decko mi t.s.bivsiot i taka... sto znaci mnogu razocaruvanja... ama toa e toa takov e zivotov!
 
Ти си разочарана и пеперутките што летаат.


e sega... pretera :) ne do tolku de... ama doagja nekoas da si razocaran ednostavno od zivotot!
HoLLa!
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 13:20
sum bil kako ne i toa ne samo vo ljubovta , posle dozdot sekogas doaga sonce , samo da ne se pogodi epten vrnezlivo LOL
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 14:57
Sekako.. koj e imun na razocaruvanja ili poinaku da formuliram na kogo zivotot mu e tolku naklonet pa da ne doziveal razocaruvanja? Vo ljubovta, vo prijatelstvoto, razocaruvanja na profesionalen plan, etc. E posle mnogubrojni udari i razocaruvanja si se tesime i velime "Posle bura ide sonce". A jas pak se oslonuvam na ona pogovorka "Sto ne moze da te ubie ke te ojaca". I sekako sekoe razocaruvanje ne pravi pomudri, no jas sepak si velam, podobro e da bides pomalku mudar otkolku na svoja koza da go osetis siot tovar na zivotot. 
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 15:08
ma jok... 
Кон врв
eliiii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eliiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 18:14
pa koj ne bil samo posle losoto ide dobroto samo verba treba i da ne se o4ajuvaThumbs%20Up
sakaj za da bides sakan
Кон врв
SABINA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SABINA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 20:06
da mo momentot sega
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite
Кон врв
nate_srb@ Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 08.Јули.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nate_srb@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 05:07
Crymnogu pati i toa od najbliskite,toa najmnogu boli.Razocaruvanjeto e tesko no sepak vremeto leci se.
Кон врв
Професорот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 921
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Професорот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 02:36
Често пати се разочарувам. Еве и сега сум разочаран.
Вера
Морал
Родољубие
Одговорност
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,107 секунди.