IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Алергија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Алергија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
Автор
Порака
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 20:11
Нема многу да ти помогнат тие работи.... Што се'  немам пробано и пак ништо... Ако наумиле да те каснат готова си LOLLOLLOL Шала  на страна, мене ништо не ми помогнало до сега од тие средствата... Пред некое време купивме мрежа за над кревет која штити од комарци...Спас Big%20smile Многу е добро...
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 20:22

barem vo skopje prskaat protiv komarci , ovde kade sto sum NECryCry e sega gi nema kako pokraj orizovite polinja ama isto za mene e, i se gostatCryCry

odlicno si napravila so mrezataBig%20smile ovde izlegoa sega zastitnici za na prozor (mrezi) koi lesno se mestat so spustanje se nesto kako roletni, ocigledno ova mi e i mene spas Big%20smile
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 21:09
Не прскаат тука... Ouch Иначе тие мрежите се супер за дома, ама има друг проблем... Што да праиме надвор? Особено летоска тука во парк вријат....Ouch А џабе се мачкам, ич не ми помагаат тие, а ако ме касне ми се прави како плик и ненормално ме чеша Ouch
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2007 во 14:13
a mene od eden ubod plik a potoa kako ranickaOuch
e da problemot e nadvor, osobeno po trebnicite kade sto gi ima Ouch
 
autanot a go imam onoj vo stikce pomalku mi pomagal, dodeka tecniot ima podobar efekt no premnogu jako mirisa duri neprijatna mi e mirizbata Ouch
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 21:06

mackajte se so mocka od elenLOLsuper lekEmbarrassedLOL

Кон врв
ZakHay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZakHay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 02:15
Misicke probaj so preparati na baza na Polen obavezno a ne e loso i da konzumirate poveke Morkovce i B-karotin i Vit.E!
pozdrav
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2007 во 14:59
fala ZakHay za sovetot Big%20smile ke probam se, veke sto ne sum probala Cry
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2007 во 16:36
abe kaKOV POLEN... TOA E JAK ALERGEN
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2007 во 16:52
au ke se ugusam DeadLOLLOLLOL
sto e pak sega ovaOuch
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2007 во 17:49
ako imate vo familija alergii..vnimatelno so polenWink
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 15:41
Алергичен сум на алергии.
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 02:36
na prav
Кон врв
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 00:22
Originally posted by shedow shedow напиша:

na prav



ме 2 Big%20smileWink
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2007 во 22:28
Originally posted by VoNi VoNi напиша:

jas sum dete i imam nekoja alergija na racete...i neznam od sto e ali otkako otidovme na odmor i se soncav na sonceto celi race mi stanaa so tocki i mnogu me cesaat taka da mislam deka e od sonceti


NAJVEROJATNO SE RABOTI ZA ALERGIJA OD SONCETO. IZBEGNUVAJ SONCANJE I DVIZENJE VO PERIOD OD 10h DO 18h, A PRED DA IZLEZES NADVOR UPOTREBI ZASTITNI KREMI SO VISOK FAKTOR-40 I POVEKE, ZEMAJ KALCIUM SUMLETI EDNA DNEVNO I DOKOLKU SI DETE DO 14 GODISNA VOZRAST PO POLA TABLETA DNEVNO LETIZEN, LORATADIN ILI DRUG ANTIHISTAMINIK!!!
NO PRED SE POSETI GO SVOJOT LEKAR!
ZABELESKA: OVA STO GO NAPISAV VO VRSKA SO TERAPIJATA E STANDARDNO, NO SEPAK TREBA DA SE UTVRDI DALI NAVISTINA SE RABOTI ZA ALERGIJA OD SONCETO ILI ZA SOSEM NESTO DRUGO!

Изменето од moira - 29.Јули.2007 во 22:32
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.