IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Би го изневериле ли партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Би го изневериле ли партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 42>
Автор
Порака
perfektcionist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perfektcionist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 10:53

Ako go sakas nema da go izneveris

Ako go izneveris znaci ne go sakas, jasna situacija LOL
Кон врв
Debora Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2007
Локација: Gabon
Статус: Офлајн
Поени: 162
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Debora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 11:44
.

Изменето од Debora - 19.Декември.2016 во 08:12
Кон врв
virus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај virus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 13:24
Originally posted by kafka kafka напиша:

сите што викаат НЕ, лажат
јас мислам дека не лажат сите тие што викаат не , па има и верни луѓе на овој свет. Thumbs%20Up
Кон врв
wilson Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wilson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 20:55
Vo Ljubovta -znaci ako vistinski se saka nema mesto za neverstvo.Pa vernosta e najgolemiot dokaz deka go sakas nekoj.
Ako si sposoben da izneveris znaci ne ja sakas dovolno i vistinski licnosta koja ja izneveruvas.
Jasno iglasno raskini ja vrskata vo koja si pa odi ponatamu i pravi sto ke pravis i ne povreduvaj nikoj!
Vo svetot postojat mnogu verni luge,bidejki ima luge koi znaat i umeat da sakaatHeart
Good Luck
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 22:19
ne se sl*gam so ova nad mene......
ima razni slucai.....
nikogas ne veli nikogas/////
 
i mene mi se zakolnale na ljubov .....vernost....i koga bile neverni mi vikale deka samo mene me sakaatAngry
,,mizi asan da ti bajam,,
 
a nikoj od nas ne znae sto mu nosi utresniot den....


Изменето од cecka - 23.Март.2007 во 22:21
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 22:22
bravo, ceco,...Clap
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zambrota Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zambrota Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 22:32
Ama se postavuva prasanjeto naokolu kolku toj ti go sakas, pa zatoa i lugjeto obicno mislat deka sakaat i si pravat filmce deka se verni
Кон врв
sandrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 00:16
I ti go sakas partnerot/ka, a toj/taa tebe ne. I seuste ke ostanes veren.
Ili ako si pijan/a.
Ljubovta nema veza,ako go pocituvasi ako te zadovoluva ke mu bides verna,a ako ne-ojde vernosta u voda.
 
Just love
Кон врв
wilson Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wilson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 15:55
i mene mi se zakolnale na ljubov .....vernost....i koga bile neverni mi vikale deka samo mene me sakaatAngry
Pa ne te sakale!!!Ocigledno!!!Znaci seuste ne si ja nasla vistinskata ljubov onoj koj vistinski ke te saka!!!!Shocked

Good Luck
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 19:20
Абе има и луѓе кој стварно сакаат ама пак мораат да изневерат... Такви се... Јас  знам еден таков... И многу пати сме се карале околу тоа ама неможеш да го разубедиш.... Него му треба тоа.... И неожам да го сфатам ама.... Ете, постојат и такви...
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
sandrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 20:55
Originally posted by wilson wilson напиша:

i mene mi se zakolnale na ljubov .....vernost....i koga bile neverni mi vikale deka samo mene me sakaatAngry
Pa ne te sakale!!!Ocigledno!!!Znaci seuste ne si ja nasla vistinskata ljubov onoj koj vistinski ke te saka!!!!Shocked

Srce jas nego ne go sakam toa e problemot. I toa ne go gledam kako  pricina za izneveruvanje,zatoa i ne go primenuvam.
Just love
Кон врв
Danielsan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Danielsan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 23:06
mislam NE .....nikogas ne se znae ,dosega nemam iznevereno .....no sto moze utre da se sluci ....nikoj neznae..
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2007 во 00:45
Originally posted by wilson wilson напиша:

i mene mi se zakolnale na ljubov .....vernost....i koga bile neverni mi vikale deka samo mene me sakaatAngry
Pa ne te sakale!!!Ocigledno!!!Znaci seuste ne si ja nasla vistinskata ljubov onoj koj vistinski ke te saka!!!!Shocked

 
zivotot e nemirno more......po burata ...moreto se smiruva...i vistinsko uzivanje e da plovis po negoWink
 
Кон врв
silvanaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај silvanaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 12:03
Izneveruvanjeto za mene bilo poveke kako ljubopitnost i eksperimentiranje....No toa bese vo minatoto, koga sakav da vidam kako e ili da steknam nekoe iskustvo....Mislam deka site nie go pravime toa....Sum go sakala, ama demek aj da vidam so ima drugo...No sega, bidejki porasnav ne  bi go izneverila partnerot ako go sakam, zasto ona "da vidat so ima drugo" veke e izgustirano i nema nisto privlecno ili novo ili poubavo vo nego....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.