IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Заљубеност - болест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заљубеност - болест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Заљубеност - болест
    Испратена: 24.Февруари.2007 во 18:27
dali  znaete  deka  poslednite  istrazuvajna  za  zaljubenosta  ni  kazuvaat  deka  zaljubenosta   pretstavuva   vsusnost  siptom  na  psihicka  bolest  
    pr:  ako  na  edno  dete  dodeka  bilo  malo  mu  bila  odzemena  igrackata  koja  najmnogu  ja  sakalo   toa   koga  ke  porasne  ke  se  odnesuva  so   kopnez  po  nekoi  takvi  predmeti  
      a   ova  istovo  kaj  ljubovta  bi  zvucelo  vaka 
  ako  na  edno  dete  mu  se  odzema  ljubovta  od  majkamu   t.e  hranata  toa  koga  ke  porasne  ke   kopnee  po  ista  takva  licnost   so  cel  da si  ja  nadoknadi  izgubenata  hrana*
     
      taka  da   dete  izrasnato  vo  sovrseni  uslovi  spored  nekoja  logika  ne  bi  trebalo  da  se  zaljubuva............................
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
bond007 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 80
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2007 во 00:00
BOLEST E
EYES WIDE SHUT
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2007 во 00:10
jas sum toa dete so nikako ne mozam da se vljubam Big%20smile

vo moeto detstvo sum bila zadovolena so sve, dobro jeste da tatko mi e mnogu strog i cesto znae da me opomene za nesto, ama pa zatoa od majka mi go imam nasledeno karakterot sto sum tolku iskrena i non stop sto se zafrkavam Big%20smile

nego zborot mi bese deka vo tekot na moot zivot imav i uste imam golema poddrska i pomos od roditelite,...

primeri:  na leto sakam da odam na more, odma tatko mi vadi viza i ideme komplet cela familia,  sakav da studiram na privaten univerzitet, odma me zapisaa na Shtul i duri vo Campusot tamu spiev vo moderni uslovi po evropski stil, sakav da naucam kola da vozam , odma me zapisaa da odam na pripremni casovi i mi ja dadoa kolata da ja vozam, sakav skuter, odma mi kupija samo sto ne go vozam,  sakav da odam vo stranstvo-ete i toa bidna, vo germanija sum sega, pa se bunev oti ne mi se svigjase gradot, ete bidna sega sum vo pogolem grad tuka.......

Se ubavo, samo ima eden problem, nikako ne mozam da se vljubam......koga cuvstvuvam privlecnost kon nekoe masko toa kratko traeCryCryCry, imav i decko  od mk, raskinav so nego, imav i decko od germania i so nego raskinav, veke ne znam so sakam i jas.....
Mnogu me zagrizuva toa sto ne mozam da se vljubam, kako d anemam cuvstva, kako da sum go preziveala ovo zivot, edinstveno sto mi e interesno se prijatelite sto gi imam od ovaj forum


Изменето од Mona Liza - 25.Февруари.2007 во 00:24
Кон врв
Lili.mk Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lili.mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2007 во 19:38

Ova me potseka na uste edno istrazuvanje.

Devojkite sekogas niz zivotot go baraat dopirot na ginekologot-t.e. prviot maz so koj vospostavile kontakt,a maskite go baraat mirisot na med.sestra....
 
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2007 во 21:53
Болест, па не би рекла баш дека е болест иако така речено симптомите на заљубеноста се појавуваат баш во нервниот систем а срцето е мускул кој реагира на сите негови случувања.Така да кога сме возбудени или пак разочарани од љубовта, срцето реагира и дава откуцаи но тоа е само војник кој ја извршува наредбата на генералот во случајот мозокот.

Кога бев силно заљубена би рекла затрескана , мајка ми велеше дека мојата љубов и неговата е така речено, паталошка неизлечлива љубов која немала почеток и крај.
Ова , мислам „болеста од заљубеноста„ ја чувствуваш тогаш кога веќе ќе го изгубиш партнерот, тогаш ако ја преживееш оваа болест од заљубувањето, тогаш доаѓа до смирување на душата и срцето , но се дотогаш додека не се „разболиш„ т.е заразиш повторно со следна „болест„.И така се од почеток...

Е сега што и како покажуваат истражувањата не знам, но знам каква е мојата „болест „ и кои симптоми се појавиле во текот на заљубеноста:)

Изменето од maja - 25.Февруари.2007 во 21:56
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 18:53
BAS  ISKRENI  REPLIKI  GLEDANO  NA  PRV  POGLED   NO  NEKA  NEVE  ORASPOLOZUVAAT  VAKVITE  ISTRAZUVAJNA  NAJ UBAVO   E  KOGA  TIE  SE  PRIFATAT   KAKVI  STO  SE
     INAKU  PARALELNA  POSLEDICA  SO  DOBIVAJNETO  NA  BOLESTA  ZALJUBENOST  SE    POJAVUVA  I   ZELBATA  DA   SE  IGRA  ULOGATA  NA  LICETO  OD  KOE  SE  DOBILE  TIE  CUSTVA   T.E  AKO  LICE  BILO  ZENSKO  KE  SAKAS  DA  JA  IGRAS  NEJZINATA  ULOGA  ODNOSNO  AKO  E  MASKO  KE  SAKAS  ISTOTAKA  DA  ODZIVUVAS  MOMENTI  KAKO  MAZ
     STO  E  TUKA  ZAGATKATA  AKO  CERKATA   BILA  DA  RECEME  BAREM  ISKARUVANA  OD  NEJZINIOT  TATKO  TAA  KOGA  KE  PORASNE  KE  IMA  AFINITETI  DA  PONEKOGAS  SI  POIGRUVA  SO  DEVOJKITE  {OD  TUKA  PROIZLEGUVAAT   LEZ.   ORIENTIRANITE}
         ZATOA   PODOBRO   E  MAJKATA  DA  JA  VOSPITUVA  CERKATA  A  TATKOTO  SINOT 
   
    NO  PO  SE  IZGLEDA  DEKA  POSLEDNIVE   20/30  GODINI  KERKITE  BILE  VOSPITUVANI  OD  NIVNITE  TATKOVCI  PA  ZATOA  SEGA  ZENITE  SAKAAT  DA  SE  I  MAZI  ZA   STO  I  SAMITE  SE  SVESNI  KOLKU  MOZAT  DA   GO  POSTIGNAT  TOA     A   IMA  I  MAZI  KOI  SAKAAT  DA  RODAT  DETE  AMO  TOA  E  SAMO  ...............................
Wink
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 19:13
hahahahahhahaha, kaj se tie mazi sto sakat da rodat dete ??

eve jas ke im go napraam, ama oni neka go rodatLOLLOLLOLLOL
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 20:42
vazi be liza,za tebe i tele ke rodam!samo da mi go napraisLOL
Пази,памтам к'ту слон.
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2007 во 12:45
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

hahahahahhahaha, kaj se tie mazi sto sakat da rodat dete ??

eve jas ke im go napraam, ama oni neka go rodatLOLLOLLOLLOL

  begas   od  temata
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 13:58
 VNIMANIE!!!!!!!!
VAKCINA PROTIV LUBOVEN GRIP
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 17:56
ako ljubovta e bolest togas ja sum za vo ludnica be eeeejjjjWacko
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 20:07
LOL Добар коментар... LOLLOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 21:29
Заљубеноста не е болест, ами многу јак стимуланс... Убаво е да си вљубен... Сиот свет ти изгледа убаво, сите луѓе добри, работите некако полесно ти одат од рака... Подобро е да си заљубен одошто нафиксан
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 21:33
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:


jas sum toa dete so nikako ne mozam da se vljubam Big%20smilevo moeto detstvo sum bila zadovolena so sve, dobro jeste da tatko mi e mnogu strog i cesto znae da me opomene za nesto, ama pa zatoa od majka mi go imam nasledeno karakterot sto sum tolku iskrena i non stop sto se zafrkavam Big%20smilenego zborot mi bese deka vo tekot na moot zivot imav i uste imam golema poddrska i pomos od roditelite,...primeri:  na leto sakam da odam na more, odma tatko mi vadi viza i ideme komplet cela familia,  sakav da studiram na privaten univerzitet, odma me zapisaa na Shtul i duri vo Campusot tamu spiev vo moderni uslovi po evropski stil, sakav da naucam kola da vozam , odma me zapisaa da odam na pripremni casovi i mi ja dadoa kolata da ja vozam, sakav skuter, odma mi kupija samo sto ne go vozam,  sakav da odam vo stranstvo-ete i toa bidna, vo germanija sum sega, pa se bunev oti ne mi se svigjase gradot, ete bidna sega sum vo pogolem grad tuka.......Se ubavo, samo ima eden problem, nikako ne mozam da se vljubam......koga cuvstvuvam privlecnost kon nekoe masko toa kratko traeCryCryCry, imav i decko  od mk, raskinav so nego, imav i decko od germania i so nego raskinav, veke ne znam so sakam i jas.....Mnogu me zagrizuva toa sto ne mozam da se vljubam, kako d anemam cuvstva, kako da sum go preziveala ovo zivot, edinstveno sto mi e interesno se prijatelite sto gi imam od ovaj forum


Ич не се секирај Мона... Се' ќе си дојде на свое место во оној момент кога ќе престанеш да мислиш кога, како, со кого и дали воопшто... и не си задавај рокови, зашто тоа не е испит што треба да се ликвидира, туку испит што треба да се простудира...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.