IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Кога две другарки ќе се заљубат во еден
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога две другарки ќе се заљубат во еден

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
Автор
Порака
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 00:38
А најчесто е 3 LOLLOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
bond007 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 80
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 01:10
...big_kiss ,

kao devojka, treba da naucis da gi "skeniras" maskite,

a onie sto ne gi biva da gi "skartiras".

...i posle,

     ZIVOTOT E PESNA
EYES WIDE SHUT
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 02:57
како да се заљубат во 1?
па ако сме другарки веројатно ке знам дека се појавил НЕКОЈ во нејзиниот живот,
па нема ваљда од СИТЕ луѓе на земјава и јас БАШ во него да се вљубам??????????
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 14:30
Originally posted by bond007 bond007 напиша:

...big_kiss ,

kao devojka, treba da naucis da gi "skeniras" maskite,

a onie sto ne gi biva da gi "skartiras".

...i posle,

     ZIVOTOT E PESNA


Па добро ама треба искуство за тоа така? Big%20smile И треба време да се стекне тоа искуство Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 14:32
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

како да се заљубат во 1?
па ако сме другарки веројатно ке знам дека се појавил НЕКОЈ во нејзиниот живот,
па нема ваљда од СИТЕ луѓе на земјава и јас БАШ во него да се вљубам??????????



А добро, ти бираш во кој ќе се заљубиш? Ако е така алал да ти е... Ама не е се така лесно... Ти неможеш да му наредиш на срцето кој ќе сакаш или кој ќе ти се свиѓа... Едноставно се случува... и неможеш да го контролираш....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 14:58
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

како да се заљубат во 1?
па ако сме другарки веројатно ке знам дека се појавил НЕКОЈ во нејзиниот живот,
па нема ваљда од СИТЕ луѓе на земјава и јас БАШ во него да се вљубам??????????



А добро, ти бираш во кој ќе се заљубиш? Ако е така алал да ти е... Ама не е се така лесно... Ти неможеш да му наредиш на срцето кој ќе сакаш или кој ќе ти се свиѓа... Едноставно се случува... и неможеш да го контролираш....

вака, ако другарка ми запознала некој што и значи, сигурно ке ми каже, кој е тој или и јас ке го запознаам лично, како ако знам дека неа и се допаѓа, да почнам да си стварам чувства за него, и врз основа на што ке се вљубам ,треба да го запознаам карактерно, а тоа значи да поминувам време со него. не би ми се случило да се заљубам само на изглед.
епа ако нејзе и се допаѓа, шо има јас да се трудам да го запознавам подобро и да ризикувам да се заљубам?
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 21:55
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Што кога две другарки/ двајца другари ќе се заљубат во еден дечко/ една девојка? Дали треба и двајцата да се борат за неа(подеднакво) или пак да ја остават со цел да го зачуваат другарсвото? Дали ако едниот „победи“ во „битката“ другиот би бил повреден или би требало да ја прифати судбината дека неможе да биде со неа/ него? И дали вреди да се ризикува едно другарство за една девојка/ еден дечко?
Jas mislam deka drugarstvo pred ljubov, drugarstovoto trae a deckoto ke go zaboravis, i ni edno zdravo nema da si imas so nego, a ako drugarstvoto e pred kraj pravi sto sakas
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 20:47
Uf...toa ne e bas ednostavno.Znaci ima situacija.Tuka rabotata e stani-pani.
Vika Big_kisS drugarstvoto.A kolku e trajno pa toa drugarstvo?
Zamislete se sluci se otkazes od "sakanata ti licnost" i po nekoe vreme pukne drugarstvoto?Za nisto,ete na primer za nekoja banalna rabota!I??
Bogami ne sum se nasla vo takva situacija i nemozam realno ni da razmisluvam na temava,vo sekoj slucaj ne e bas ednostavno.
Vo princip se slozuvam do nekade so Emus ama samo do nekade,zatoa sto nikogas neznaes i drugarstvoto kolku e trajno.ConfusedConfusedConfusedConfused

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 20:52
Па затоа (мислам) рековме дека ако се супер другарки тогаш другарството а ако и не се баш некои другарки ондак дечкото Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
KaTeNcE1111 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaTeNcE1111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 22:46
Ma luge sme ke se razbereme, nekoj ke popusti...Big%20smile
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2007 во 22:48
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

вака, ако другарка ми запознала некој што и значи, сигурно ке ми каже, кој е тој или и јас ке го запознаам лично, како ако знам дека неа и се допаѓа, да почнам да си стварам чувства за него, и врз основа на што ке се вљубам ,треба да го запознаам карактерно, а тоа значи да поминувам време со него. не би ми се случило да се заљубам само на изглед.
епа ако нејзе и се допаѓа, шо има јас да се трудам да го запознавам подобро и да ризикувам да се заљубам?
Dobar rezon Clap Go delam istoto mislenje. Kratko, jasno i prakticno, po mene i prvilno.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2007 во 13:15
Решение кому иде и нема љутиш
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 05:12
...hahahhaaaaa...zaebana rabota e toa, a se deshava mnogu chesto, poradi toa sto ako nekoj na bilo koj nachin e privlechen so samoto toa sto se drugarki imaat mnogu raboti zaednichko pa taka i bi sakale i dvete da go imaat uslovno, postojat dve razvrski od ovaa mnogu chesta pojava, ednata e deka ako "zrtvata" ne izigra ubavo ke gi izgubi i dvete poshto drugarskata ljubov megu zenite e golema, i vtorata varijanta e da se nastapi otvoreno i mudro so taktika spremna i da se poentira so "trojka"трепкањетрепкањетрепкање...:)
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 07:58
Jas mislam deka toa e idealna situacija za trojka - sto poidealna situacija od ova?!? Nema ljutenje,sekoj so sekogo, na kraj site srekjni, nasmeani, zadovolni i zadovoleni, he, he, he
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.