IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Боите и психата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Боите и психата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
gostivar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gostivar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 17:53
jas sum prv pat vo forumov i nemam pojma kako vi funkcionira ova
Кон врв
gostivar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gostivar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 17:55
more dobro e,pa ja zdravo luge sto prajte?
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 18:13
во облека
Белата е боја која ме поттикнува да сум ведра, да се чувствувам убаво полетно и едноставно во она во што сум облечена
Црната ми е елегантна и грациозна
сите други бои ги сакам во детали
.... изглеа сум олд-скул црно-бела девојка Clown

Motivation is game in my hands
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2006 во 14:10
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

abe lugje ne ve prasuvam KOJA VI E OMILENA BOJA tuku kazete kako vlijae taa boja na vaaaaaasssssss
 
se prepoznavam vo boite sto gi sakam , me opustaat, me otvoraat...
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2006 во 09:07
bojata ja odrazuva momentalnata dushevna sostojba na chovekot i opshto negoviot karakter...barem spored mene,pa taka zoltoto me pravi razdrazliva,mislam na jaka zolta boja i ja odbegnuvam,a najmnogu me smiruvaat nijansite na bordo,portokalovo,treva zeleno pa se obiduvam,a i taka mi e doma se namesteno vo bordo nijansi.Crnoto me opushta ,no gledam deka drugite lugje gi odbiva pa go izbegnuvam
Кон врв
m-free Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 243
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m-free Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2006 во 23:19
sakam plava p**ka na crvena spalna...
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 09:59
Многу сум чувствителна на бои...дома цел еден ѕид ми е обоен во нијанса која кај нас ја викаме „циклама“, ама малку загасита. Тоа му дава топлина на просторот (ако ја има премногу црвената на пример, ме дразни, ме прави иритабилна) бидејки е топла боја но мека..жолтата (како сонце) ме исполнува со радост и ведрина, а окерот ми дава некое чувство на - згриженостSmile. иако сакам топли бои, портокаловата отсекогаш ми имала нешто одбивно, иако во комбинација со жолто ми делува доста позитивно.
ја сакам белата - синоним за духовна чистота, слобода и леснотија, а тиркизно сината (како море) знае да ме фрли малтене во екстаза. Не знам зошто, но така еSmile.
Боите имаат големо влијание врз човекот, независно кој колку е чувствителен на нив.
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 11:07
 Definitivno preferiram crna boja, najveke preovladuva vo mojata garderoba i najprijatno se osekam koga sum vo crno. Iako moze da oblecam nekogas kafena i  temno zelena. Mnogu retko, recisi nikogas ne nosam svetli boi, samo vo leto ponekogas moze da oblecam nekoja svetla nijansa. A najodbivna boja mi e teget.Dead
   DIJANA
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 18:29
розевата-ми делува сонувачки,многу ми е нежна и женствена
црната-обирно ми дава сигурност,можеби понекогаш делува мрачно,но пријатно се осеќам коа сум облечена во црно
црвената- ме асоцира на борбеност,на смели личности
сината-ми делува смирувачки,баш за релаксација
Кон врв
ivana_zi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana_zi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2007 во 23:23
бела-ме асоцира на нешто чисто, свето
жолта, зелена и сина(ама не јаки)-ми ги смируваат очите, мислите, ме релаксираат(затоа новата соба ќе си ја офарбам со нежна, угасена зелена )
розева-сон, фантазија
црвена-моќ, сексапил, самодоверба
црна- можеби недостаток на самодоверба, но елегантно и практично
ај доста е
Ништо не е таинствено освен за да биде разоткриено, и ништо не е скриено освен за да биде откриено...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2007 во 23:37


Boga koja odmara e:

Za Lav: - boja koja ve odmara e lilava     
Za Vaga: - boja koja ve odmara e lilava     
Za Devica: -boja koja ve odmara e crvena    
Za Skorpija: - boja koja ve odmara e Oranz    
Za Rak: - boja koja ve odmara e Oranz    Z
a Riba: - boja koja ve odmara e Zolta    
Za Strelec: - boja koja ve odmara e Zelena    
Za Vodolija: - boja koja ve odmara e Zelena      
Za Bliznaci: - boja koja ve odmara e Svetlo sina boja    
Za Jarec: - boja koja ve odmara e Svetlo sina boja    Za Oven: - boja koja ve odmara e Temno sina boja    
Za Bik: - boja koja ve odmara e Temno sina boja



                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2007 во 23:45
mislev na boja ... ispadnalo Bogta....
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2007 во 22:33
a za oven ne pisuva koja e...........ama mene me smiruva sina....me smiruva koga gledam vo more ili vo nebo
kuliraj
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2007 во 09:55
Moja boja e isto taka sinata. Sekogas ja odbiram za sto i da e, za garderoba, mebel,...
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.