IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни во врска со партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 18>
Автор
Порака
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:47
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Se soglasuvam celosno so tragach deka postoenjeto na doverba i ljubomorata se sprotivni poimovi. Jas sum momentalno u vrska so eden patoloski ljubomoren tip slicen na goreopisaniot od chuchuliga,i se cuvstvuvam zarobeno kako vo magicen krug. Ne mozam da go ostavam zosto veke zaodeni sme podolgo vreme a od druga strana pak so tekot na vremeto sostojbata se vlosuva. CryToj smee da izleguva so drugarite a jas ne smeam pod izgovor deka nema doverba vo  mene. Probav da go smenam no zaludno.... se cuvstvuvam kako robinka. Ve molam ako nekoj imal ili ima slicen problem kako mojov neka pise fala mnoguConfused


Ili ova ???

Ova e za tebe sreka i ljubov ???
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:48
I posle nindza bil lud

pa ja sum eden od najnormalnite ovde ako vaka gledame LOL
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:49
Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Fala na kompletnata podrska, ne mislev deka ke mi bide do tolku tesko. CryCryCryZnam deka moram da raskinam NO NE MOZAM!!!kako da sum nesposobna da isteram bilo sto do kraj, ednostavno nemam sila da pocnuvam odnovo so bilo koj,mnogu vloziv vo vrskata mnogu zaednicki spomeni,mnogu srekni i tazni migovi pominati eden kraj drug i placel na moe ramo te molam ne ostavaj me sekogas mi vika koga ke probam da se oddalecam od nego, ednostavno nemam srce za toa, od druga strana nemam zivci da se nerviram.



Eve ja tvojata situacija ....ne e taka ti go pisuvase ova...nindza nikogash ne laze



e pa aj sea sporedi ova


i OVa poslednoto sto si rekla nindza LOLLOLhahahahahah do solzi ME NASMEALOLLOLCry JA AKO BARAM SOVET OD TAKVI KAKO TEBE POARNO DA RIPNAM U VARDAR I DA MI SE POLOMI VRAT NA PATOT ZA NADOLE NE ZNAES DA RAZMISLUVAS PRAVILNO SAMO KONTRIRAS I NE REPLICIRAS SOODVETNO JAS SAMO SI PISUVAM NA FORUMOV OD ZABAVA A TEBE AKO NE TI SE DOPAGAAT MOITE KOMENTARI SLOBODNO IGNORIRAJ GI ILI NEMAS POPAMETNA RABOTA PA SAMO SE KARAS PO FORUMI TEPAS VREME
 MOJATA SITUACIJA E RESENA JAS SI IMAM DECKO KOJ GO SAKAM I ME SAKA I SUPER NIE ZAEDNO
]A SASVIM 3TO E PRASANJETO TOJ STO SAKA DA DOMINIRA
DA BEV KAKO DRUGITE KE GO OSTAEV AMA MI ZNACI INE SAKAM DA GO IZGUBAM ETE TOLKU OD MENEClap


kade e vistinata ?



A eve ja i tretata varijanta napisana od tebe :

Originally posted by girl_power

Se soglasuvam celosno so tragach deka postoenjeto na doverba i ljubomorata se sprotivni poimovi. Jas sum momentalno u vrska so eden patoloski ljubomoren tip slicen na goreopisaniot od chuchuliga,i se cuvstvuvam zarobeno kako vo magicen krug. Ne mozam da go ostavam zosto veke zaodeni sme podolgo vreme a od druga strana pak so tekot na vremeto sostojbata se vlosuva. CryToj smee da izleguva so drugarite a jas ne smeam pod izgovor deka nema doverba vo  mene. Probav da go smenam no zaludno.... se cuvstvuvam kako robinka. Ve molam ako nekoj imal ili ima slicen problem kako mojov neka pise fala mnoguConfused

Dakle ... ? Ajde kazi si realno da ti pomogneme




Изменето од nindza - 10.Декември.2006 во 01:50
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:52
dobro de
dokaza
so tolku se potresuvas i nerviras ne mi e jasno
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:52
I posle nindza ne znael da razmisluva realno

bar ne menjam stavovi na sekoi dve minuti ...de sum srecen so partnerot ....de sum robinka...de sakam da mu raskinam ...de go obozavam....de me maltretira ....de tesko e da te ogovaraat

Devojce sozemi se i pocni od pocetok

PS. Anakin Ne be ne se nerviram... ama uopste hobi mi e da bidam ja uvek u pravo Wink


Изменето од nindza - 10.Декември.2006 во 01:54
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:54
zaebano hobi veruvaj
treba dosta energija
hehehe


Изменето од anakin - 10.Декември.2006 во 01:54
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 02:05
MIRNI
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 02:09
i so sea?
si najdovte mani i so?
dajte da pisuvame neso pointeresno
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 02:12
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

zatoa sto nindza ti poima nemas od ljubov ako taka brzo se otkazuvas od devojkite uste koga ke im ja pronajdes prvata maana pa togas ti stvarno zivees u iluzii, NE SI SOVRSEN ZOSOT NE POSTOI TAKOV COVEK PA SPORED TOA NE MOZES DA BARAS I NIKOGAS NEMA DA NAJDES NITU TAKVA ZENSKA ZA TEBEBig%20smile ZALAM 



hhahahahahahahahaa

Abe devojko ... ti ne me poznavas , niti znaesh dali sum imal dolga vrska , vrski...nemas pojma znaci ...aj da vidam od kaj ti vakva informacija ??? Kaj sum napishal jas nesto takvo sto bi te navelo natakvo razmisluvanje ... ??

Sea i vidovita li stana ... ???

Sto lupetash be dete ... koj vika ja sum sovrshen ... i ne e tema na rasprava ja sto baram ili ne baram ...

Poentata e deka si ti patoloshki lazov ( no najmnogu se lazesh samata sebe ...pa pobogu citaj se gore ) ili ne znaesh da se izrazuvash ...a zasto e toa taka nema da navleguvam bidejki ne sum psihijatar a bogami ni profesor po logika

ajd zdravo idi trkni po burek
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 02:13
Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Fala na kompletnata podrska, ne mislev deka ke mi bide do tolku tesko. CryCryCryZnam deka moram da raskinam NO NE MOZAM!!!kako da sum nesposobna da isteram bilo sto do kraj, ednostavno nemam sila da pocnuvam odnovo so bilo koj,mnogu vloziv vo vrskata mnogu zaednicki spomeni,mnogu srekni i tazni migovi pominati eden kraj drug i placel na moe ramo te molam ne ostavaj me sekogas mi vika koga ke probam da se oddalecam od nego, ednostavno nemam srce za toa, od druga strana nemam zivci da se nerviram.



Eve ja tvojata situacija ....ne e taka ti go pisuvase ova...nindza nikogash ne laze



e pa aj sea sporedi ova


i OVa poslednoto sto si rekla nindza LOLLOLhahahahahah do solzi ME NASMEALOLLOLCry JA AKO BARAM SOVET OD TAKVI KAKO TEBE POARNO DA RIPNAM U VARDAR I DA MI SE POLOMI VRAT NA PATOT ZA NADOLE NE ZNAES DA RAZMISLUVAS PRAVILNO SAMO KONTRIRAS I NE REPLICIRAS SOODVETNO JAS SAMO SI PISUVAM NA FORUMOV OD ZABAVA A TEBE AKO NE TI SE DOPAGAAT MOITE KOMENTARI SLOBODNO IGNORIRAJ GI ILI NEMAS POPAMETNA RABOTA PA SAMO SE KARAS PO FORUMI TEPAS VREME
 MOJATA SITUACIJA E RESENA JAS SI IMAM DECKO KOJ GO SAKAM I ME SAKA I SUPER NIE ZAEDNO
]A SASVIM 3TO E PRASANJETO TOJ STO SAKA DA DOMINIRA
DA BEV KAKO DRUGITE KE GO OSTAEV AMA MI ZNACI INE SAKAM DA GO IZGUBAM ETE TOLKU OD MENEClap


kade e vistinata ?



A eve ja i tretata varijanta napisana od tebe :

Originally posted by girl_power

Se soglasuvam celosno so tragach deka postoenjeto na doverba i ljubomorata se sprotivni poimovi. Jas sum momentalno u vrska so eden patoloski ljubomoren tip slicen na goreopisaniot od chuchuliga,i se cuvstvuvam zarobeno kako vo magicen krug. Ne mozam da go ostavam zosto veke zaodeni sme podolgo vreme a od druga strana pak so tekot na vremeto sostojbata se vlosuva. CryToj smee da izleguva so drugarite a jas ne smeam pod izgovor deka nema doverba vo  mene. Probav da go smenam no zaludno.... se cuvstvuvam kako robinka. Ve molam ako nekoj imal ili ima slicen problem kako mojov neka pise fala mnoguConfused

Dakle ... ? Ajde kazi si realno da ti pomogneme





Ne me napagaj bez veze koga nemas pojma za mene ama bas nisto nego daj da najdeme resenie za tvojot problem Wink ( TVOJOT decko e ljubomoren , Ti imash problem , TI prasha , TEBE ne ti e jasno  okk Hellloooou )


Изменето од nindza - 10.Декември.2006 во 02:15
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 02:21
abe vie ste bile shapioni 
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 02:24
Inaku da se vratam apstraktno na temata :

DODEKA IMA OVCI , KE IMA I VUNA

Ljubomorata i scenite se samo arsenal na patoloski licnosti za ostvaruvanje na nekoja si sebicna cel.

Toa e oblik na KONTROLA  vrz emociite  , deluvanjata  i sozdava OGRANICUVANJE.

A ljubovta ( VISTINSKATA ) kako pojava ne poznava OGRANIVANJA znaci toa logicki ne moze da bide ljubov , i sekoe takvo odnesuvanje e NELJUBOV , sebicnost ( sakale nie da si prizneme toa ili ne no toa e vistinata ).

Toj sto vika te sakam zatoa sum takov losh so tebe , bolno ljubomoren ...e kako dete koe ne saka nikoj drug da se igra so negovite IGRACKI.Toa e IZMAMA , MANIPULACIJA .

No, nekoi luge sakaat da bidat igracki i pagaat vo ovaa zamka ...mislejki deka se sakani. Nekoi luge sakaat da bidat slepi, bidejki se PLASHLIVI , bidejki se OGRANICUVAAT i zatoa ke bidat ovci manipulirani od opsesivniot ljubovnik/ca

I da zakljucime... Dodeka ima ovci , ke ima i vuna i Loshiot volk ke gi jade glupite ovchichki sekogash .

Fala na paznji i prijatno
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 02:29
A milo mi e sto me pratis ...samo ne si procitala ubavo... aj bas iskopiraj toa ...jas vikam ne sum rekol bash taka...

I da dolgite vrski imaa pomala shansa za uspeh toa e tocno i kakva ima vrska toa sea ???

PS I ke te citiram kolku sakam hehehehe za da stanesh eptem popularna so tvoite misli i razmisluvanja koi plenat i dopiraat i do najzakoravenite srca LOL LOL LOL LOL LOL
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 02:31
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

NINDZA IZVINI SOSEMA SI U PRAVO


Pa ok primam izvinjenje

ja ne ti mislam be devojce losho ... samo ne me razbirash ti ... toa e toa sto go zborev i preeska Wink
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.