IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни во врска со партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
Автор
Порака
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2006 во 19:15
Originally posted by maja maja напиша:

Koj ti zbori deka ne spodeluva ljubov nesebichno.Ocigledno za tebe se e kopile.Jas ne se cuvstvuvam kopile so toa sto kaj mene se pojavuva ljubomorata.Ti izgleda si eden VOZVISEN NINGA


Dobro ne si kopile... ama ne si ni vozvishena , spored mene ne znaesh vistinski da sakash ...no toa e dolga diskusija koja ke ja prekinam i pred da ja pocnam
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Kroki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kroki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 02:18
Dokolku e vo odredeni granici, togash e opravdana ljubomorata, no, dokolku se zagubi kontrolata na ljubomotata, togash podobro e da se zagubi i vrskata.........
Ako nema ljubomora, togash se' kje teche sovrsheno.....
A postoi li sovrshenstvo?????
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 11:54
Originally posted by nindza nindza напиша:


Originally posted by maja maja напиша:

Koj ti zbori deka ne spodeluva ljubov nesebichno.Ocigledno za tebe se e kopile.Jas ne se cuvstvuvam kopile so toa sto kaj mene se pojavuva ljubomorata.Ti izgleda si eden VOZVISEN NINGA
Dobro ne si kopile... ama ne si ni vozvishena , spored mene ne znaesh vistinski da sakash ...no toa e dolga diskusija koja ke ja prekinam i pred da ja pocnam
Ne sum ni vozvishena, tocho e, ne ni sakam da sum.A za ljubovta e i jas ne bi zapochnala diskusija zosto koga bi ti go otvorila srceto ke te raspara.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 11:50
Velat kaj sto e ljubovta e ljubomorata.No sto e toa sto ne pottiknuva da sme ljubomorni i kolku sme.Ne e seedno dali partnerot ni dava povod za ova ili sme ljubomorni od cista mira.Kako da se koregira nekoja ljubomora koja veke e svedena na nepodnosliva mera ??

Negativnoto cuvstvo keo se javuva kaj licnosta e toa sto veruva deka e "zagrozen" statusot kaj licnosta za koja mu e neverovatno vazno.
Malku ljubomora ne e na odmet, pa duri i ja hrani samodoverbata deka na taa osoba i znacite i zatoa se reakciite na ljubomora.Mnogu poloso ke se cuvstvuvate ako partnerot ne pokaze ni malku ljubomora, toa ke e znak deka ne ste sakani..

Ljubomorata vo vrskata sekogash znaci nedoverba, a moze da stane i glavna tema vo sekojdnevnite razgovori na partnerite, sto e prilicno nezdravo za dvajcata.Zamislete toj da ne vi dozvoli da go koristite laptopot poradi negovata bolna fantazija i ljubomora deka vie so nekoja xxx osoba kontaktirate, koga veke toj e do vas i koga moze slobodno da gi razgleda stranicite koi gi otvarate pa durti i da gi procita dadenite postovi na forumot na koj ucestvuvate...no na ljubomorna osoba ni malce ne bi mozele da i dokazete zosto dvaboko vo nejze veke e stvorena nedoverbata..taka da toj /taa pocnuvaat samite da filmaat deka veke nesto se slucuva so nivnata sakana/sakan...

Ljubomorata treba da se resi na samiot pocetok, iako ne e ni malku ednostavno.Otvoreno da se razgovara sto e toa sto ja pottiknuva ovaa ljubomora za da dojde do nepromisleno ponashanje na partnerot.Koga veke ke go zapocnete razgovorot ke uvidite deka ljubomorata delimichno ima osnova, deka nekoi vashii konkretni situacii i ponashanja ja pottiknale ljubomorata bez razlika sto ni malku ne ste sakale da go povredite ili ni malku ne ste bile svesni za nastanatata situacijata.Koregiranjeto na ponashanjeto, ako veke ne se raboti za pataloshka ljubomora na partnerot, ke dovede do namaluvanje na istata so toa sto mu vnesuvate doverba na partnerot deka vie ste negova i samo negova.

Zosto ljubomorata ja smaluva ili ja brishe shansata za ostvaruvanje na zdrava i srekna vrska vo koja slobodata pred se sekomu e dostapna bez ogranicuvanja i gledanje na saat dali veke docnite zosto doma bi ve cekala haosna situacijata koja bi ja priredil partnerot...pa kako i da e teshko bi se ziveelo so ljubomorna osoba pokraj vas.I dali za ova ima lek??Nema lek za bolno nepodnosliva pataloshka ljubomora, na zalost!Od takviot nevreme treba da se oddelime.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 12:42
Originally posted by snajder snajder напиша:

Ако партнерот сака да те изневери твојата љубомора сигурно нема да го запре.

 
 
 
Definitivno go delam tvoeto mislenje i voopsto ne se zamaram kade odi, so kogo, sto pravi, a nemam ni potreba da se zamaram zasto na nekoj nacin mu veruvam, a del sekogas ostavam vo rezerva no ne dozvoluvam da me povredi. Sekogas sum spremna prva da reagiram i zatoa ne se zamaram. Neka pravisto si sakaWink
   DIJANA
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 13:46

ako saka taa da me pravi ljubomoren tesko neze , tuka e i krajot na taa veza , ako saka da vlece paznja da flerta naokolu i da mi stvara problemi e pa togas zasto mi e takva , treba da se razgranici dali sme ljubomorni bez veze ili sosila ni pravat da bideme ljubomorni , tuka treba da se povlece linijata

во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 13:53

Originally posted by hektor hektor напиша:

ako saka taa da me pravi ljubomoren tesko neze , tuka e i krajot na taa veza , ako saka da vlece paznja da flerta naokolu i da mi stvara problemi e pa togas zasto mi e takva , treba da se razgranici dali sme ljubomorni bez veze ili sosila ni pravat da bideme ljubomorni , tuka treba da se povlece linijata

Паметно размислување...која и зошто е причината да сме или да е партнерот љубоморен.Причината сме ја создале така да постапката била таа што довела до недоверба во партнерот
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 14:11
taka e
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 14:16
Многу сум му љубоморна на неговата играчкаLOLLOL
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 14:28
pa sigurno ti kupil i on tebe no ti zaboravi kaj ja stavi
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 14:29
LOL
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 15:12
pa da
no kje se pronajde izgubenoto garant

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 15:30
cccccLOLLOLLOL
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 15:30
Originally posted by elence elence напиша:

toa me interesira najmnogu
ke bidete li dosadni na sekoj 2 min da se javuvate
da prakate luge da go sledat vasiot partner
da ne dozvoluvate druzenje so drugi licnosti koga se sami znaci bez vas
da bidete bolno ljubomorni a da ne go priznaete toa



Не сум воопшто љубоморна... Ако ме лаже, лагата ќе се дознае по некое време, мал е светов, неможеш вечно да криеш.... А кога сум љубоморна тогаш признавам....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.