IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали...?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали...?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали...?
    Испратена: 01.Декември.2006 во 21:08
Дали е добро во врската да се биде премногу искрен и да се кажува се? Дали тоа ќе ја подобри или ќе ја расипе врската?
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2006 во 21:10
Јас мислам дека премногу искреност само ќе ја расипе врската.... Сепак треба некои работи да си ги чуваме само за себе.... Не да лажеме за нив туку едноставно да преќутиме....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 11:17
epa da, nekoi raboti treba da si gi cuvas samo za sebe, so pregolema iskrenost mozes samo da go oddalecis od sebe. ne znam, nemam imano dosega nekoja ozbilna vrska... pa taka da neznam bas najmnogu
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 12:11
не знам јас ни дечко немам така да кога ќе имам ке ти казам
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 15:04
Iskrenosta odi u komplet so stabilnosta na vrskata.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 15:24
Ne mi e jasna taa logika sto veli deka vo vrska treba nesto da se krie. Moze toa da projde kaj nekogo, ama ako se zabelezi neiskrenosta verojatno ke sleduva kloca i prijatno.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 15:29
izkrrenost pred se...toa e klucot na upehot vo edna vrska...
sekoj ima mani i sekoj ima svoe minato....site sme slicni a tolku razlicni istovremeno...i ako nekoj sakas poradi negovite doblesti toa ne e nisto...ama ako nekoj sakas poradi negovite mani...e toa e ljubov.......
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 17:09

Љубов - Искреност Thumbs%20Up 

Љубов - Неискреност Thumbs%20Down
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 10:56
ama delfinco... nie ne zboruvame za neiskrenost... tuku nesto da si kries samo za sebe. mislam ako si neiskren go/ja lazis... ama vaka nie ne lazime, samo kazuvame sto bi bilo podobro vo nekoi situacii
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
ivana_zi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana_zi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 15:39
Јас сум дефинитивно за искреност во врска, пред се останато. Но, има некои работи кои треба да си ги зачуваме само за себе, тоа се ситници, некои чисти глупости кои можат да бидат погрешно сфатени од страна на партнерот и да се уништи врската за ништо. Врската се гради врз доверба, тоа сигурно, но сепак има некои работи кои треба да ги преќутиме..
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 17:19
За тоа и јас зборам де... Не зборам за неискреност... Туку, ај кажете на што ќе личи врската ако све што мислиш, све што ти пројде низ глава, све да му кажеш на партнерот... Не иде... Може погрешно да те сфати, да ти се наљути и да те откачи за глупост... И не зборам за некои важни работи туку за некои ситници што нејќеш да ги знае никој друг освен ти, да си ги чуваш само за тебе....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 22:08
pa i toa se jade ama ako te macat tie sitnici ce bides primorana da gi kazes na nekomu a pak da zavisat ili da se u vrska so tvojot partner tie sitnici bolje so nego da gi razotkries prvo:)
Кон врв
teddy bear Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teddy bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 00:41
Nemam potreba od apsolutna iskrenost u vrska...Taka brzo se gubi drazta i realnosta te "vraka na zemja".
Sakam da znae da mi go kaze ona sto sakam da go slusnam.
"Kids, you tried your best and failed miserably. The lesson here is never try" - Homer Simpson
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2006 во 01:03


Изменето од ivin - 17.Декември.2006 во 14:49
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.