IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Фобија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фобија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2006 во 10:36
jas koga gledam horor movie 
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 20:25

jas i mojata fobija... pajaci...bljac

vidov pajak i ostanvam prvo paralizirana, stanvam histericna, pocvam da pistam se dodeka nekoj ne go ubijat, dur ne go vidam mrtov, ne se vrakam vsoba, mi se imat deseno dve veceri da ne spijam vdetska, deka sum videla pajak...Ouch

so mene so pajaci da ne se zafrkavate ...OK?!

mnogu se plasam i od crvi vristam, vrekam, panicam so eden zbor, imam i strav od insekti (osven pceli i peperutki)
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 16:50
NEMAM FOBIJA
Кон врв
Miyoko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miyoko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 00:42
Јас имам фобија од пајаци. тага
Едноставно не можам да се контролирам. Само што ќе видам некоја „камиказа“ (пајак што се беси на мрежаголема%20насмевка) ме фаќа паника и веднаш барам некој да го отепа пајакот ... а тек ако почне да ме лази - почнува срцето да ме боли. Ништо чудно и да се онесвестам некогаш.
Кон врв
Анжелика Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анжелика Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 01:51
јас имав страв од игли, кога треба да дааам крв медитирам цел денголема%20насмевка
..........
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 16:28
ja ja nadminuvam sea fobijata od visocina ama imam fobija i od dlabocina
mnogu strasno cuvstvo
ko da lebdis vo golemo crno nishtoзагриженост
isto imam strav od igli........ama onie u g'z so ti gi butaatгазење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Анжелика Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анжелика Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 18:40
познато ми етагаголема%20насмевка
..........
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 18:47
imam strav od zmii,igli i grmotevici. i porano mnogu se plasev od profesorot po likovno...sreka sto poveke ne go gledam
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 19:07
koga ke vidam zmija,..na sloboda,..togash ke vidam dali se plasham,...od niv
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 20:47
Originally posted by brza brza напиша:

koga ke vidam zmija,..na sloboda,..togash ke vidam dali se plasham,...od niv
i na sloboda,i zatvorena,i na televizija i na slikce od zivotinsko carstvo...nemozam da gi gledam!!
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 20:54
fobijata vi e od lani t.e. od prosliot zivot. ako imate prilika nekoj da ve hipnotizira ke ispadne deka toj sto se plasi od zmija prosliot zivot go ima kasnato, ili toj sto se plasi od visovina ima doziveano nesreka od visoko itn
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 21:24
ee,sega,...ova mu doagja kako ona psihijatriskoto,...toj shto siluval i maltretiral zeni,...sigurno kako mal bil podlozen na istoto,....a,be ajde,...ako e taka,...sekoj ke ima fobija od se  i seshto,...a i mnogu poveke ke ima siluvachi i,...tepachi,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 21:28
pa ima i mnogu tepaci i mnogu siluvaci i toa poveke nego sto treba samo ne se prijavuva pa ne stignuva do javnosta. sekoj si nosi po nesto od prosliot zivot samo ne moze da si dokaze. ama toj sto vo ovoj zivot se plasi od zmija toj dobro ja naucil lekcijata pa sega kako sto gledate umeat da se pazat.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 21:41
a,be,..mene kako mal me "zgazil shinobus (ozbilno,...sum padnal negju shinite)...i shto mislish,...sega se plasham od niv ,..ili ne,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,105 секунди.