IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Врска со мажена жена
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Врска со мажена жена

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 16:43
Jas vrska nemam.LOL
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 18:53
Дали мажена жена или женет маж, тоа е секако лоша работа во која некој сигурно ќе излезе повреден. Прво изневеруваниот партнер, па оној кој лаже( двократно, бидејки лаже двајца всушност), па оној кој е второстепен (љубовница или љубовник). Тоа е многу дисбалансирана ситуација која може да доведе до трагедии. Затоа, треба да се бега од тоа.
Или, развод и нова врска, ако гледаш дека си го/ја сретнал/а „човекот на својот живот“. Чиста ситуација со почит и одговорност кон другиот.


Изменето од chuchuliga - 14.Ноември.2006 во 18:54
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 20:25
Osven sex , lagi i videolenti ja tuka ne gledam nikakva sustina nitu idnina... taka da ne podrzuvam.

Osobeno ako mazenata zena ima deca ... ne daj boze ja posle da bidam faktor za nesrecha na tie dechinja mali chovechinja Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 20:44
Originally posted by nindza nindza напиша:

Osven sex , lagi i videolenti ja tuka ne gledam nikakva sustina nitu idnina... taka da ne podrzuvam.

Osobeno ako mazenata zena ima deca ... ne daj boze ja posle da bidam faktor za nesrecha na tie dechinja mali chovechinja Wink


Clapbravo.....ClapClapClapClapClapClap
Clap
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 20:46
kolku e lesno a ?
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 20:50
lesno ako ne ja prifatis igrata....a malku potesko ako navlezes dlaboko vo taa igra ....i seto toa sto mislis kako???????


Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 20:53
Originally posted by Betty Betty напиша:

lesno ako ne ja prifatis igrata....a malku potesko ako navlezes dlaboko vo taa igra ....i seto toa sto mislis kako???????




Ne mislev za toa lesno ... no nema veze.

Ajd zavsiv so temava jas
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 20:55
ok ne e bitno ,se isto pozdravWinkWinkWinkWink
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 20:58

Se moralni na forumot, BRAVO BE

Изменето од maja - 14.Ноември.2006 во 20:59
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 21:13
Ja mislam deka treba temata da se prekrsti kako edinstvena mozna varijanta :


SEX so mazena zena,


zasto da bide SEX so mazen covek , a koga e zena vo prashanje da e VRSKA ...

Koja crna vrska toa e povremeno perdashenje i toa e toa ... sto se filmate...

Nema druga rabota svalerot ke ja ceka da iskaca od brak pa ke ja zeni i posle ke ziveat srecni do krajot na svetov ...

Toa samo u filmovi LOL
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2006 во 21:01
Што велеше Цацко на времето, т.е. Бубо Каров, додека беше на НоМа Радио, мислам калабалак се викаше тоа емисијата.
„Пазете се додека ја испраќате колешката, да не ве види, или да не ја видите жена ви, која ја испраќа колегата.„
Ако нон стоп се прават вицови на таа тема, а со тоа децата кои обожаваат вицови ги голтаат истите и веднаш ги учат напамет, ништо не придонесуваме истото да згасне, нели?
А ако секаде се нагласува дека такво нешто не би требало да има, дека тоа е погрешно, па дури и дека со тоа нема шега, оти нели секако некој ќе страда, тогаш и само тогаш можеме да кажеме дека сме почнале нешто во правец да ги снема тие појави. Никој не вели дека скроз може да го снема тоа, но барем да се намали. Дека ќе има запоставени жени, мажени, кои ќе си бараат забава, во ова време, кога нивните мажи трчаат по нивните работи, за да го усреќат семејството, ќе има. Но исто така и ќе треба да се најдат луѓе, кои како и во Полска, само ќе ги занимаваат тие жени, без непотребни сексуални игри.
Овде на пример, ако некој пријател на семејството испадне со нечија жена, веднаш се рачуна дека ја легнал, без разлика на уверувањата и на двајцата. А тоа во модерниов свет не е така луѓе. Затоа навикнете се на се. Влегуваме во Европа!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 09:10

Dogi dade celosno ubavo objasnuvanje okolu ova.No sepak daleku sme od seto ova.Eve vi eden primer od forumot a kamo li kako e vo realniot svet... Koga davam komentari na dadeni temi odma se zemam na udar deka seto toe e moe licno iskustvo, pisuvam na raspustenica a ne sum bila raspushtena,pisuvam na ovaa tema kako mazena a ne sum imala ni flert a kamo li vrska, pisuvam na stara moma a nemam godini za toa koga veke sum vo brak, pisuvam za vrska so osoba od druga vera a ne sum imala takva vrska, pisuvam za seks i samo seks so zenet ne sum imala seks so zenet..taka da koga ke se pocne da se gleda poinaku na rabotite , togash mislam ke sme zrelli za diskusija.
Vaka sekoj osuduva i se pravi moralalen, delejki pamet kolku e toj podobar od mene , tebe ili ostanatite..

A na temava....Vrska so mazena zena i nejzinoto ne zadovolstvo od brakot navedov vo dadeni postovi pogore moe mislenje.

Изменето од maja - 16.Ноември.2006 во 09:13
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 09:31
maja, da taka e...uste mnogu vreme ke caruva malogragjanstina na nasevo tlo, ograniceni umovi kolku sakas...a kolku e poharizmaticen covek toa poveke mu se nafrlaat, nema spas
 
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2006 во 11:29
Не знам дали коментариве се на темава во врска со малограганството кое не доведува до растурање на бракови и ситни души кои изиграваат светци и се моралисти...
Секој кој ги дава било каде коментарите, не значи и дека се нафрлаат..и дека заслужуваат епитети или било што...

задржете се на темата ве молам...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,191 секунди.