IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Може ли да се вљубиш во забранета личност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Може ли да се вљубиш во забранета личност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 31>
Автор
Порака
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:01
Originally posted by влечка влечка напиша:

Постојат случаеви на таква љубов, ама каква е и мене не ми е јасно...
Можда дека е скриена е и поинтезивна во смисол блиц страсни средби итн...
Во секој случај за мене неприфатлива, пошто мразам игри позади грб и најлошо ми е кога лице правам на некого... Јас кога сакам некого незамисливо ми е да го изневерам...


do nekade si vo pravo ,no do nekade i nesi ....mozebi i zatoa sto ne si se nasla vo takva situacija , toa e samo eden moment sto ni samiot mozebi i ne go posakuvas a doslo do seto toa zatoa nebrzaj ...sekogas pred da napravis nesto izbroj do 10 pa posle napravi ...znaci moment od koj duri posle toa se osvestuvas kade si zgresil ...ednostavno MOMENT NA SLABOS sto sekoj covek go ima vo sebe ....moze na sekogo da mu se sluci takvo nesto sekako fala na tvojot komentar ...toa e tvoeto mislenje .SE razbira deka site luge ne razmisluvaat isto...pozdrav....
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:04
MOMENT NA SLABOST e neverstvoto, no veke koga se raboti za ljubov togash srceto te nosi vo pravec kaj sakanata, tuka togash nastanuva slepilo, ednostavno se ostavash za nego..teshka e vakvata ljubov.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:11
kako da znaes dali se raboti za ljubov ili se raboti samo za sexsualna privlecnost,samo zatoa sto ti si mu nego sex bomba,vatrena ,sto ustvari saka toj....tebe ili nesto dobro sto visol na tebe ???????Kazi mi Majicke...
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:11
Ако е толку јака љубовта, тогаш што ги спречува да раскинат со дотогашните партнери и да си ја испробаат заедно среќата...
Што ги држи за претходните партнери, а деца немаат, заедничко конто немаат,  што е тоа што ги прави да седат во една врска и да се муваат со други...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:13

Originally posted by Betty Betty напиша:

kako da znaes dali se raboti za ljubov ili se raboti samo za sexsualna privlecnost,samo zatoa sto ti si mu nego sex bomba,vatrena ,sto ustvari saka toj....tebe ili nesto dobro sto visol na tebe ???????Kazi mi Majicke...
Mislish seksualen objekt samo?Mislam deka sekoj maz bi se zaljubil vo vatrena zena , taa ke go izludi so seksot, pa i mazite sakaat ova...
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:16
toa sto toj nego mu e drugar veke odamna i ima mnogu dolka vrska so negovata partnerka a isto i taa so nejziniot partner.Dali ustvari vrskata na toj stanala navika pa nemoze da se otkaci od nea ili sto drugo...i taka ednostavno nema idnina za niv a tie se posakuvaat strastveno ...mnogu bolno.
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:16

Originally posted by влечка влечка напиша:

Ако е толку јака љубовта, тогаш што ги спречува да раскинат со дотогашните партнери и да си ја испробаат заедно среќата...Што ги држи за претходните партнери, а деца немаат, заедничко конто немаат,  што е тоа што ги прави да седат во една врска и да се муваат со други...
Ova e veke druga tema , koja e stvarno teshka.Brakot se nazira koga e pri kraj , taka da ni decata nema da uspejat da go opstojat ako partnerite se stranci edn kon drug, nema ljubov, pocit, nastanuvaat kavgi imalo preljuba itn.No ako nisto ne gi svrzuva e togash CIAO!Nema zosto da ima izmacuvanje eden kon drug
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:18

Originally posted by Betty Betty напиша:

toa sto toj nego mu e drugar veke odamna i ima mnogu dolka vrska so negovata partnerka a isto i taa so nejziniot partner.Dali ustvari vrskata na toj stanala navika pa nemoze da se otkaci od nea ili sto drugo...i taka ednostavno nema idnina za niv a tie se posakuvaat strastveno ...mnogu bolno.
Ljubovta ne e navika, taa e potreba na srceto dushata da si so partnerot, strasta proizleguva od ljubovta.Ne te svakam betty dali ovoj par e vo brak ili se decko i devojka?
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:19
Originally posted by maja maja напиша:


Originally posted by влечка влечка напиша:

Ако е толку јака љубовта, тогаш што ги спречува да раскинат со дотогашните партнери и да си ја испробаат заедно среќата...Што ги држи за претходните партнери, а деца немаат, заедничко конто немаат,  што е тоа што ги прави да седат во една врска и да се муваат со други...
Ova e veke druga tema , koja e stvarno teshka.Brakot se nazira koga e pri kraj , taka da ni decata nema da uspejat da go opstojat ako partnerite se stranci edn kon drug, nema ljubov, pocit, nastanuvaat kavgi imalo preljuba itn.No ako nisto ne gi svrzuva e togash CIAO!Nema zosto da ima izmacuvanje eden kon drug



Мајо читаш ли воопшто?!? (не сфаќај злонамерно само ми ги испреврте зборовите)

Тоа ми беше зборот НЕ се во брак... што ги држи за претходните врски?
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:22
I tesko e nekoj da go povredis na takov nacin bas pa so negoviot drugar koga toj najmalku ocekuval od nea takvo nesto taa da go izneveri so negoviot drugar a posebno ako toj najmnogu ja saka devojkata stvarno e zalno na nekogo da mu napravis takvo nesto 
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:27

Originally posted by влечка влечка напиша:


Originally posted by maja maja напиша:


Originally posted by влечка влечка напиша:

Ако е толку јака љубовта, тогаш што ги спречува да раскинат со дотогашните партнери и да си ја испробаат заедно среќата...Што ги држи за претходните партнери, а деца немаат, заедничко конто немаат,  што е тоа што ги прави да седат во една врска и да се муваат со други...
Ova e veke druga tema , koja e stvarno teshka.Brakot se nazira koga e pri kraj , taka da ni decata nema da uspejat da go opstojat ako partnerite se stranci edn kon drug, nema ljubov, pocit, nastanuvaat kavgi imalo preljuba itn.No ako nisto ne gi svrzuva e togash CIAO!Nema zosto da ima izmacuvanje eden kon drug
Мајо читаш ли воопшто?!? (не сфаќај злонамерно само ми ги испреврте зборовите)Тоа ми беше зборот НЕ се во брак... што ги држи за претходните врски?
VO PRAVO SI ISTO NAPISAV, NE SE LUTI TI !
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:28

Originally posted by Betty Betty напиша:

I tesko e nekoj da go povredis na takov nacin bas pa so negoviot drugar koga toj najmalku ocekuval od nea takvo nesto taa da go izneveri so negoviot drugar a posebno ako toj najmnogu ja saka devojkata stvarno e zalno na nekogo da mu napravis takvo nesto 
Ova e MIZERNO!Kako mozela???
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:28
a taa kako se oseka ...saka da doznae sto custvuva toj za nea a neznae kako?Vi  blagodaram  najmnogu  od srce i mnogu gi postuvam vasite iskreni odgovori .....fala vi  .I ako ne ve poznavam,JAS tuka vi zapoznav eden mal del od vas ,mislenjeto vase ...toa e dovolno za mene .........se sto mislete pisete mi ......

Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 20:33
stvarno e mnogu mizerno i nasvatlivo od bilo koja strana ,neznam kako mozela ...sigurno se nasla vo neizlesna situacija sto ni samata ne se prepoznala deka toa bas taa go napravila i sto ostnalo ljubov ili zatreskuvanje ili sto ........
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.