IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 42>
Автор
Порака
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 10:15
 
   Spored mene, ne deka nie bi stanale najdobri prijateli, megutoa sepak bi mi bilo milo koga bi se sretnale, koga bi piele edno kafe zaedno i bi si razmenile nekoi mislenja, zasto neli veke dobro se poznavame. Ili koga bi se sretnale posle podolg vremenski period, kako sto mi se desi pred izvesno vreme, iskreno da vi kazam mi bese mnogu milo sto se vidovme.
 Sepak toa bile ubavi momenti sto sme gi pominuvale zaedno nekogas.SmileSmileSmile, megutoa zavisi na kakov nacin ste se razdelile!! 
   DIJANA
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 10:56
Ako imalo pregolema ljubov ne moze i ne e fer, a ako ne moze sekako deka mozeWink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 13:43

Нема шанси да бидеш пријател со некој кој што го сакаш најмногу на цел свет, не е тоа така- до денес ми е дечко и ке го сакам како дечко а од утре ке ми биде најдобар другар....

Јас имав врска од седум години ( со повремени прекини ), и ја поминав и оваа ситуација, бевме другари се до моментот кога не ни застанаа погледите и......
Совет за blue : грабни го уште одма, после ви биде криво и на двајцата за изгубеното време како другари, зошто на крај пак ке бидете заедно.
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 13:50
pa dobar sovet
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 15:36
jas i ti plamenko ke ostaneme drugari??? EmbarrassedLOL
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2006 во 02:48
ma kakvi drugari.....nekoj sto sum go sakala?....nema sansi............
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2006 во 03:22
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

ma kakvi drugari.....nekoj sto sum go sakala?....nema sansi............

Vo pravo si Kale,posle raskid mrtva e za mene a posle se znae: O pokojniku sve najbolje:))
Кон врв
MisIca* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIca* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2006 во 20:37
Originally posted by boli glava boli glava напиша:

Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

ma kakvi drugari.....nekoj sto sum go sakala?....nema sansi............

Vo pravo si Kale,posle raskid mrtva e za mene a posle se znae: O pokojniku sve najbolje:))
Src ja pred da go upokojam pepel mu frlamLOL
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2006 во 20:57

LOL pa malce prijateli de, ne mnogu LOL

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
Fergie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fergie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 12:08
Јас мислам дека тоа не е можно, тоа го тврдам од моето искуство
п.с
секогаш коа се раскинува се вика може да останеме пројатели а коа ке се сретнат у град одвај здраво викаат
http://images.google.com/images?q=tbn:qajDy69_pHdiaM:http://network.news.com.au/image/0,10114,5026789,00.jpg
Кон врв
Dragonfly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragonfly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 01:49
Za mozno, mozno e...no za korisno, bi rekla ne...barem ne na pocetokot. Dajte si vreme eden na drug i eden bez drug, za da moze da funkcionirate taka ponataka. 
Live long and prosper!!!
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 19:03
po razdelba, nikogas nemada bidam prijatel so toj sto sum go sakala..... ednostavno, ne sum bila stvorena za prijatelski odnos so nego.....
Read an cry!!!!!
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 19:36

тешко...евентуално после неколку години кога ќе се смират страстите. ама до тогаш - контактот се губи. мислам дека секогаш барем еден од двајцата има чувства кои не замреле сосема....јас немам контакти со моите бивши иако некаде во себе се уште си ги сакам на некој начин бидејки си носам прекрасни спомени и ме интересира што им се случува во животот, како им оди..и ако се сретнеме (многу тешко и ретко) се поздравуваме, се разбира ама не повеќе од тоа.

Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2006 во 22:40
....da mosne e tesko da se ostane prijatel so onoj koj si go sakal mnogu poveke i poinaku od samo prijatelski,kopnezot protkaen so ljubov za povtorno zaednicko bitisuvanje ke postoi sekogas,sekogas koga ocite ke go zdogledaat a peperutkite ke go napolnat sto makot i preletuvaat niz celoto telo.....ikzrickite vo ocite posakuvaat sekogas nesto poveke od prijatelstvo,a slabosta na nagonite vo takvi situacii doveduva do ostojba na ekstaza....koga ne se razmiluva premnogu,se predavas na cuvstvata i........nemoze da ostane samo na prijatelko nivo,dokolku sredbata e podolga od samo edno zdravo ili samo edno kafe mnogu retko da receme dvapati godino...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.