IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 18>
Автор
Порака
savage Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај savage Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 17:49
Originally posted by bone bone напиша:

 еј  savage  без лутење ама она нешто мене да ми го нацрташе ке ти ја пукнев глата Ouch ... на шо личи кажими ??? шобеше пијан беше издрогиран беше??? дете од 3 години поубо ке нацрташе !!! страмота е Confused ...

ne ne da se lutam nema sasnsi ako se lutev nemase da sum na forumot tuku bas naprotiv staviv i moi sliki ama gospodinot moderator boogie gi premesti.
a toj volkot sto e gord so nego od 97 god sto ne go komentirate ili e najdobriot volk


Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 17:49
Може треба со нешто друго да се занимава аLOLLOLLOLLOL
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 17:51
pa ako se uci i crtanje togas treba nekoj da go nauciLOLLOLLOL
More ako moze sakam i jas ama koj moze da me nauci  pa ja i da ve zgresam ke prifatam poraz i ke se izvinam i poftorno ke se obidam da popravam nestoWinkWink
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 17:53
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

moza ne e nadaren za crtanje LOLWink
 
е па тогаш нека си најди друга занимација во животот...пример..хммм...молер LOL LOL LOL
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 17:56
LOLLOLLOLLOLLOL abe bone tebe lesno ti e nego a ti so studioto do kaj bidan rabotata ??Wink
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 17:58
Originally posted by savage savage напиша:

Originally posted by bone bone напиша:

 еј  savage  без лутење ама она нешто мене да ми го нацрташе ке ти ја пукнев глата Ouch ... на шо личи кажими ??? шобеше пијан беше издрогиран беше??? дете од 3 години поубо ке нацрташе !!! страмота е Confused ...

ne ne da se lutam nema sasnsi ako se lutev nemase da sum na forumot tuku bas naprotiv staviv i moi sliki ama gospodinot moderator boogie gi premesti.
a toj volkot sto e gord so nego od 97 god sto ne go komentirate ili e najdobriot volk


 
брат јас нецртам тетоважи ама цртам и знам шо е добро шо е катастрофа...она нешо е катастрофа Confused Confused Confused јас не го бранам boogie него ни знам,ама она шо го видов неможи да се споредва со волкот Shocked Shocked Shocked
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 18:00
Абе што се објаснуваш нели гледаш дека он си е убеден во своето ЈАС и сега сите ке не маже и ке ни објаснува до стоедно и назад
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 18:01
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

LOLLOLLOLLOLLOL abe bone tebe lesno ti e nego a ti so studioto do kaj bidan rabotata ??Wink
 
...абе sexy  еве барам да одам кај некој да ме поднаучи Tongue има некој заинтересиран за чираче LOL LOL LOL???
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 18:01
ke da e inat deckotoLOLLOLLOLWink
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 18:05
Originally posted by bone bone напиша:

Originally posted by SeXY SeXY напиша:

LOLLOLLOLLOLLOL abe bone tebe lesno ti e nego a ti so studioto do kaj bidan rabotata ??Wink
 
...абе sexy  еве барам да одам кај некој да ме поднаучи Tongue има некој заинтересиран за чираче LOL LOL LOL???
 
abe Bone koj saka neka ne zeme ebve i jas bi dosla da me naucatLOLLOL
Кон врв
mystery Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mystery Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 18:31
Originally posted by bone bone напиша:

Originally posted by savage savage напиша:

Originally posted by bone bone напиша:

 еј  savage  без лутење ама она нешто мене да ми го нацрташе ке ти ја пукнев глата Ouch ... на шо личи кажими ??? шобеше пијан беше издрогиран беше??? дете од 3 години поубо ке нацрташе !!! страмота е Confused ...

ne ne da se lutam nema sasnsi ako se lutev nemase da sum na forumot tuku bas naprotiv staviv i moi sliki ama gospodinot moderator boogie gi premesti.
a toj volkot sto e gord so nego od 97 god sto ne go komentirate ili e najdobriot volk


 
брат јас нецртам тетоважи ама цртам и знам шо е добро шо е катастрофа...она нешо е катастрофа Confused Confused Confused јас не го бранам boogie него ни знам,ама она шо го видов неможи да се споредва со волкот Shocked Shocked Shocked
da bideme realni od celava situacija za da e zaebana tetovazata e zaebana a za razlika vo volkot  i tigarot mislam deka nema sumlja koi se podobri.
kaza deckoto deka e zgresena i kaza koi se pricinite za toa (ne se srami )respect za nego
a deckoto igire sto ja ima tetovazata ke ti kazam da znaes deka laze poveke i od cela Sutka
pozdrav
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2006 во 18:37
Абе не не интересира кој лаже а кој не ја и ти си правевме муабет без врска и ја само ти покажав без некоја намера спрема Ѓоко мислам дека и претходно коментиравме но видиш како он несака да си признае туку сега на сето тоа што згрешил на мене ми наоѓа грешки а знае дека неможе никако да ја стигне мојата 16год работа бидејки се што се учи се учи уз работа но се надевам дека ке го свати тоа за неколку години и ке види дека од критики се учи а не навредуваWink
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 13:03
И повторно Македонија
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 21:06
LOLLOLLOLLOLNemoj da ne te karaat sto sam si se falis?Wink
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.