IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дали вреди да се биде добар?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали вреди да се биде добар?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 116117118
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2015 во 12:48
Токму тоа е поентата.

Само го парафразираш во ширина оноа што беше посочено посублимирано.





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13917
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2015 во 12:57
,,beshe postaveno prashanje na koe odgovoriv,,,nitu shiram neshto/tuka sigurno ne /,,nitu ja sublimiram diskusijata,,,
,,barem ednash obidi se da ne me komentirash mene tuku komentarot,,,davaj tvoi mislenja vo diskusijata ne me komentiraj mene,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2015 во 14:28
Originally posted by pajser pajser напиша:

,,beshe postaveno prashanje na koe odgovoriv,,,nitu shiram neshto/tuka sigurno ne /,,nitu ja sublimiram diskusijata,,,
,,barem ednash obidi se da ne me komentirash mene tuku komentarot,,,davaj tvoi mislenja vo diskusijata ne me komentiraj mene,,

Колку да не остане неразјаснето или погрешно разбрано - токму тоа правам, реплицирам на твој коментар. Ако не си забележал, еве ги цитатите од последователните коментари:
 

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

dali dobrite luge za sebe mislat deka se dobri?

Добра поента!  да


Originally posted by pajser pajser напиша:

,,,  ,,  ,,
,,,voopshto nema nikakva nitu poenta nitu nekakov smisol,,,pribidejkiz,sh,,,
,,,koga pravish neshto dobro/ako voopshto pravish/,,,koja e smislata na sopstvenoto ili mislenjeto na nekoi si drugi,,,lugje e da de,,

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Токму тоа е поентата.

Само го парафразираш во ширина оноа што беше посочено посублимирано.



Можеби не сум те разбрал, можеби не си ме разбрал, а можеби е нешто сосем трето...

Но во секој случај нема потреба од коментирање на коментаторите, затоа да се продолжи на коментирање по темата.







Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2015 во 14:34
Se nadevam eden den ke mi se isplati
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2015 во 14:37
Дали вреди да се биде добар?

Нели повеќе вреди да се биде добар отколку да не се биде… и тоа без опции за некакви дивиденти?





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13917
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2015 во 16:25
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Токму тоа е поентата.

<span style="line-height: 1.4;">Само го парафразираш во ширина оноа што беше посочено посублимирано.</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>


,,,,kolku da ne ostaneme nerazjasneti,, tvoeto komentiranje namene mozhesh da si go prochitash ot tvojot tekst kade direktno mene mi se obrakash ,,,
,,,i vo red e da.se prodolzhi so diskusija okolu temata oti nitu ti nitu jas ne sme predmet za diskusija,,
/popat kazhano sega ti pravish kopi paste na moeto razmisluvanue kade povtorno komentirash komentar na devojchevo/,,,
,,,,dali sme se razbrale ili ne toa vremeto ke go pokazhe ili nechie ego pak silno ke proraboti i so prst krenat vo vozduh ke pokazhuva,,,
,,,so misla deka dobrinata ne se komentira na nekomentirachki nachin ke ja prodolzhime i ovaa rubrika i povtorno so nadezh deka nema da zgasne i deka razmisluvanjata nema tuka da prestanat,,,
,,,frli ja parichkata i ne razmisluvaj kade padnala,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2015 во 01:47
He sprema sekoj!
Бог да чува!
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2015 во 12:29
добрината не се прашува.. значи. ниту мисли!..

аутентична е!

Изменето од outlook123 - 27.Ноември.2015 во 12:31
едно е - не се две
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13917
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2015 во 20:08
,,,taa ,,prashuva zoshto,,,ne,,,se misli,, ,,
,,,e da de zaradi toa go pravi onoa,, ,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2015 во 00:50
автентичноста,
секој не може да ја поднесе -
толку.
едно е - не се две
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13917
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2015 во 03:51
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

автентичноста,
секој не може да ја поднесе -
толку.



,,,zarem avtentichnosta e tolku uniformna
,,,ta sekoj da mora da ja podnesuva,,,
,,,kade e tuka slobodnata volja i sega i tuka,,
,,,mha a toa tolku,,e,,kolku,,
,,,,dobrinata nikogash ne se pojavuva vo edna forma,,
,,,,             ,,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 22:29
ДА СЕ БИДЕ ДОБАР, значи да бидеш почитуван, сакан, посакуван од останатите во општеството. Според мене овие се пријатни доблести кои на секој би му годеле и со иста мера би им возвраќале... Зашто да не вреди?!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 116117118
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.