IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Прилеп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прилеп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 112113114115116 131>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2013 во 00:10
Originally posted by vouager vouager напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:



Originally posted by vouager vouager напиша:

Na Oktoberfest vo München Endo Pivo (1Litar) kosta 10 Evra!
Redovna cena po kafani e 6-7 Evra.
Pa sea videte dali e skapo :)
на октоберфест имаш милион шанси да добиеш бесплатно пиво  и е фестивал од светски ранг... а и не значи дека треба да имаме исти цени како германците

а да, заборавив, една германска кригла е колку две наши кригли/три чаши



Muabetot ne mi bese cenite vo Prilep da gi sporeduvam so tie od München.
Tuku da kazam deke cenata vo Münhen za Oktoberfest e tri pati povisoka otkolku redovnata cena.
Taka da Prilepskive bea vo "Granicite"
Da i jas napisav deka germanska krigla e 1 Litar!
10 евра не е три пати поголемо од 7 евра како и да е... плус, битна е и количината, во пабови би требало да точат во чаши, а не во литарска кригла
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 00:44
Бог да чува!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 15:03
Originally posted by kocko kocko напиша:


<h2 ="entry-title"="" style="border: 0px; margin: 5px 0px 8px; padding: 0px; clear: both; line-height: 1.1; font-family: Arial, Helvetica, Tahoma, san-serif;"><span style="font-size: 22px;">ВМРО-НП: Пиво фест е културен</span> срам<span style="font-size: 22px;"> за Република Македонија</span></h2>





Kazete im na NP da se fatat za usi i da se tresnat od zemja

Ostajte go narodot neka uziva vo toa sto saka...da ne go sakaa pivofestot nemase tolku lugje da se soberat...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 15:20
Е сега само кажете им....Нека биде пропратно тоа со на музички поздрав
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 15:22
mi se pie pivo црвенеење
vivi
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2013 во 01:46
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

мене Дабот ми е второ најнеубаво пиво после Ефес... ама тоа е веќе ствар на вкус (нема везе со локал патриотизам среќа)
stvarno?изненадување...da ti pozavidi chovek na tvojot  (prefinet ) vkus.
...bi mozel i kako degustator da im bidesh ako , te otkrie nekoj od onie pogolemine  pivari u germanija.

znachi ...za tebe  dabot e polosh i od  gorskono...krali marko...majstorsko...

stvarno imash vkus nema shto !

..skospko = 40 d
..dab       = 40
..gorsko    = 30
..majstrosko = mozebi i pomalku od 30
..krali marko = 30

..znachi ,...ovie za kurovo zdravje mu opnale cena  na dab-ot...sigurno deka ne chini ,
 ama ete tebe ne mozat da te izlazat so cenite ,..neli?

 DAB...najdobroto od  makedonija! да

umre...skopsko !

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2013 во 02:26
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

мене Дабот ми е второ најнеубаво пиво после Ефес... ама тоа е веќе ствар на вкус (нема везе со локал патриотизам среќа)
stvarno?изненадување...da ti pozavidi chovek na tvojot  (prefinet ) vkus.
...bi mozel i kako degustator da im bidesh ako , te otkrie nekoj od onie pogolemine  pivari u germanija.

znachi ...za tebe  dabot e polosh i od  gorskono...krali marko...majstorsko...

stvarno imash vkus nema shto !

..skospko = 40 d
..dab       = 40
..gorsko    = 30
..majstrosko = mozebi i pomalku od 30
..krali marko = 30

..znachi ,...ovie za kurovo zdravje mu opnale cena  na dab-ot...sigurno deka ne chini ,
 ama ete tebe ne mozat da te izlazat so cenite ,..neli?

 DAB...najdobroto od  makedonija! да

umre...skopsko !

сеа види, ја ти зборам за тоа што мене ми се допаѓа, не ти зборам за дабот која класа на пиво е... јас може да кажам и дека светско најпознато пиво не ми се допаѓа, па тоа не значи ништо, чисто за вкус збориме, а не за експертска анализа на пивото
јас сакам погазирани и погорчливи пива, и најбитна ми е аромата што останува после во устата
горското на пример е прилично некавалитетно пиво, ама многу повеќе ми одговара од дабот
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2013 во 23:32
gradskiov casovnik povtorno pocna da vika ah....i jas so nego oti mnogu zaripnato tropa тага
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2013 во 00:20
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

gradskiov casovnik povtorno pocna da vika ah....i jas so nego oti mnogu zaripnato tropa тага

lele be stvarno,od pamet me izvadi vecerva
ova deneska pocna da vika AH  saatov?
epten e bucen i strasenголема насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2013 во 23:34
- e zaboraviv na vremeto da go stavam..........ebago....skopskoto!тага



Изменето од brza - 27.Август.2013 во 23:35
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2013 во 23:35
ako e zabaeno da ne e zaboraeno плазење
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2013 во 00:55
Море кога го поправаа сатот, кога почна да чука некоординирано едно време... ко сме се испрештрекале сите... аууу... А после , ко почна да чука нормално, сватив дека е тој!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2013 во 00:57
i vnimavajte oti vo 12:30, vo 13:00 i vo 13:30 cuka po ednas....jas se zeznav ednas плазење
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2013 во 00:04
E mora i ova da pisam...pred da go oznaci vremeto, od vcera satov cuka muzicka najava, nesto ko dzingl...
sp...ako baraat i pejacka da se prijavam duri e so vreme плазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 112113114115116 131>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.