IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 54>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 1,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2012 во 00:39
меси, ти си тој што велиш дека љубомората е причината за убиство, не јас... не знам зошто си ги испревртуваш сопствените зборови
и доста веќе со недоразбирањава, никогаш нигде не ја оправдував љубомората (оправдување звучи како нејзино прифаќање како нешто добро)... така само личи затоа што ти постојано ја напаѓаш... ја само го потврдувам нејзиното постоење како емоција која реално не сме способни да ја избришеме и исфрлиме од репертоарот на емоции, наспроти тебе, што тврдиш дека имаме такви натприродни моќи...

инаку, можам да се согласам со тоа дека љубмомората е бес од несигурност, ама тоа па ги потврдува првичните мои ставови тука, дека не бива љубомора без љубов... инаку за што би чувствувале несигурност, ако воопшто не ни е гајле за некој или нешто?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2012 во 00:47
bidi spremen da mozes da zivees i bez toj drugiot/drugata i nema nesigurnost,neli,se e do samokontrolata.
toa go nauciv od eden moj mil poznanik бакнеж
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2012 во 00:48
koj moze...zeze намигнување
vivi
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2012 во 00:49
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

bidi spremen da mozes da zivees i bez toj drugiot/drugata i nema nesigurnost,neli,se e do samokontrolata.
toa go nauciv od eden moj mil poznanik бакнеж
ете, тоа е се што треба да знаеме околу љубомората
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2012 во 14:29
Ljubomoran sam preko granice
skoro za u maricu голема насмевка
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2013 во 23:38
Ако не сакаш никого, неможеш да изразиш љубомора среќа

Изменето од Gabriela_S - 27.Јануари.2013 во 09:47
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2013 во 16:53
Не оти помага љубомората ак едниот решил да праи нешто настрана, ама ај воздржи се ако моиш голема насмевка
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2013 во 00:15
Таа се самоуби....а тој ја сакаше само неа....безусловно и искрено.....
Нејзината болна љубомора уништи се.....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2013 во 00:29
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Таа се самоуби....а тој ја сакаше само неа....безусловно и искрено.....
Нејзината болна љубомора уништи се.....
што и е љубомората крива, ако не знаела да си се преиспита?

не ни се емоциите криви, што ги претвараме во емотивни бродоломи...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2013 во 09:33
да
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13901
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2013 во 11:11
,,,ako go nema toa ljub_omora ,,,,ke go nema i toa ljub_i,,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2013 во 15:01
Љубомората служи за да ја заштити врската, но во преголеми дози ја растура како и се’ друго за се’ друго голема насмевка
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2013 во 15:10
Ima lugje shto mislat deka umeat da ja kontroliraat ljubomorata ama ustvari samo ja potisnuvaat...

Ovojpat nema da go spomnuvam osvestuvanjeto...i nedaj bozhe da spomnam evolucija na svesta... голема насмевка- kako nadminuvanje na ljubomorataнамигнување

I pak kje kazham... ljubomorata ne e ljubov!среќа

No, ne sakam da kazham deka sme sovrsheni...ljubomorata mozhe da se pojavi i chovechki e da se pojavuva - samo mislam deka ne treba da se potisnuva tuku nadminuva - samo toa...среќа


Изменето од viktorija123 - 25.Јануари.2013 во 16:18
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2013 во 18:08
Женичка е богороичка и дрскост е кога некој валкан неверник - полжав ил лебарка и’ се лигави, не мора да се вика тоа  љубомора  голема насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.