IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што прави оваа влада?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што прави оваа влада?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 157158159160161 200>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:25
македоски народ што значи?


неписмена диаспора бе


Изменето од d4 b3 - 27.Септември.2012 во 16:25
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:26
Originally posted by d4 b3 d4 b3 напиша:

получава подароци
http://images.plusinfo.mk/large_pics/2012/09/25/PlaketaNaObedinetiMakedonci.jpg

колку грешки има на премиерскиот подарокот

Мене ми е срам да примам ваков подарок.да
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:39
Originally posted by d4 b3 d4 b3 напиша:

македоски народ што значи?


неписмена диаспора бе

Што ти е поентата со кажаново ?


Сакаш да им се исмејуваш на луѓето кои одамна се отидени од татковината и немале шанса да го учат литературниот македонски јазик ? Не забележуваш дека истовремено се исмејуваш самиот себе си ? И дали забележуваш дека членовите постојано се обидуваат да те поправат во твојот македонски јазик и администрацијата те толерира без да ти се исмејува ?

И на крајот, зарем не помислуваш дека можеби се направени грешки од англичанецот кој го гравирал напишаното бидејќи тој не разбира македонски ?

На крајот, коментаров си го ставил во тема "Што прави оваа влада!"

Што имплицираш со тоа, дека владата погрешила што ја примила оваа плакeта ? Дека требала да ја одбие поради грешка во гравирањето ? Дека поважна е грешката во пишувањето отколку актот на дарувањето ?





Изменето од Messenger - 27.Септември.2012 во 16:45
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:40
Ќе го примиш подарокот и ќе глумиш голема благодарност. Ќе бидеш политички коректен со цел да ги израдуваш домаќините.

После тоа ќе го фрлиш тоа ѓубре, без никој да знае.

И да само една грешка? За жал тоа е рамништето!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:41
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Ќе го примиш подарокот и ќе глумиш голема благодарност. Ќе бидеш политички коректен со цел да ги израдуваш домаќините.

После тоа ќе го фрлиш тоа ѓубре, без никој да знае.

И да само една грешка? За жал тоа е рамништето!

Ако толку пукнале од желба да ми дадат нешто, тогаш ќе ми го дадат како што треба.
Тоа ти е исто како да ти поклонат телевизор ама ете не работи. И демек само гестот е важен? Ма немој
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:51
Меси,

Мислам не треба се да си земаме при срце. Ќе се критикува она што е за криткување, а ќе се фали она што е за фалење.

Сепак сметам дека треба да целиме кон повисоки стандарди.
Мислам дека има многу писмени луѓе во Канада, кои можеле да бидат косултирани и по однос на спелингот и по однос на граматиката.
некој несакал тоа да го направи од причина што мисли дека знае.

Неверувам дека англичанецот направил гршка затоа што не го познава македонскиот јазик. Тоа го направил некој наш.

Признанието му се дава на премиер и мора да биде на ниво. Оправдување неможе да има!


Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:55
Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Ќе го примиш подарокот и ќе глумиш голема благодарност. Ќе бидеш политички коректен со цел да ги израдуваш домаќините.

После тоа ќе го фрлиш тоа ѓубре, без никој да знае.

И да е само една грешка? За жал тоа е рамништето!


Ако толку пукнале од желба да ми дадат нешто, тогаш ќе ми го дадат како што треба.
Тоа ти е исто како да ти поклонат телевизор ама ете не работи. И демек само гестот е важен? Ма немој


100% си во право! Ама како политичар, мора да бидеш тактичен и го голтнеш.

Неможеме сите да бидеме политичари. Јас на пример не би можел да останам рамнодушен и да се правам дека не сум приметил.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:56
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by d4 b3 d4 b3 напиша:

македоски народ што значи?


неписмена диаспора бе

Што ти е поентата со кажаново ?


Сакаш да им се исмејуваш на луѓето кои одамна се отидени од татковината и немале шанса да го учат литературниот македонски јазик ? Не забележуваш дека истовремено се исмејуваш самиот себе си ? И дали забележуваш дека членовите постојано се обидуваат да те поправат во твојот македонски јазик и администрацијата те толерира без да ти се исмејува ?

И на крајот, зарем не помислуваш дека можеби се направени грешки од англичанецот кој го гравирал напишаното бидејќи тој не разбира македонски ?

На крајот, коментаров си го ставил во тема "Што прави оваа влада!"

Што имплицираш со тоа, дека владата погрешила што ја примила оваа плакeта ? Дека требала да ја одбие поради грешка во гравирањето ? Дека поважна е грешката во пишувањето отколку актот на дарувањето ?




Еве не е наменето за мене, ама да го кажам своето мислење.
Ако веќе сакаш на некого да дадеш нешто, дај го како што треба. Не е еден македонец таму, па да не знаеле да напишат. Таму има илјадници. Еден ќе се најде да не речам паметен па ќе каже дека неправилно е напишано.
Ај благодарнос(т) е згрешено, ама македо(н)скиот да го згрешат е чудно.
А и да го згрешил тој што го гравирал имало кој да ја види грешката. Па можеле да направат друго одново.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:57
убу бе

може да сум мисла во девелопмнет

вчера си лугето
сабайле со настаните
вечерва со идеите

ма оти сега ме компарирате со други луге и организаии

jас сум никоj
и немам претензии да зборувам пишувам и зборам англински македонски или некоj друг jазик

мене ми е позволено да грешам
овде е форум и jас пишувам додека работам, овде е неофициелно и место кате човек си троши времето, место за релакс за забава

што го прифатате лично, не се го пишували вие
не сум рекол дека Месито е неписмен или Платеникот или Сантито


ама ако подарувам подарок на некоj премиер ке внимавам што подарувам и што пишува пред да го подарам

оти неписмеността на некой решил да се покажува пред премиерот треба да е проблем помегу нас?
нели

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:58
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Ќе го примиш подарокот и ќе глумиш голема благодарност. Ќе бидеш политички коректен со цел да ги израдуваш домаќините.

После тоа ќе го фрлиш тоа ѓубре, без никој да знае.

И да е само една грешка? За жал тоа е рамништето!


Ако толку пукнале од желба да ми дадат нешто, тогаш ќе ми го дадат како што треба.
Тоа ти е исто како да ти поклонат телевизор ама ете не работи. И демек само гестот е важен? Ма немој


100% си во право! Ама како политичар, мора да бидеш тактичен и го голтнеш.

Неможеме сите да бидеме политичари. Јас на пример не би можел да останам рамнодушен и да се правам дека не сум приметил.

Епа сега, колку ќутиш толку повеќе ќе те маваат по устахи, хи...
Инаку знам дека треба да го голтнат тоа, но не беше муабетот за тоа што проголтале, туку за "добриот гест" за доделувањето...па ајде не виделе. Како не...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 16:59
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Меси,

Мислам не треба се да си земаме при срце. Ќе се критикува она што е за криткување, а ќе се фали она што е за фалење.

Сепак сметам дека треба да целиме кон повисоки стандарди.
Мислам дека има многу писмени луѓе во Канада, кои можеле да бидат косултирани и по однос на спелингот и по однос на граматиката.
некој несакал тоа да го направи од причина што мисли дека знае.

Неверувам дека англичанецот направил гршка затоа што не го познава македонскиот јазик. Тоа го направил некој наш.

Признанието му се дава на премиер и мора да биде на ниво. Оправдување неможе да има!




Еве, денес 27 Септ 2012 jас прв пат на 100 % се сложувам со Платеникот

и тоа за секоj збор

ПС
се разбира с исклучок на потписот



Изменето од d4 b3 - 27.Септември.2012 во 17:01
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 17:00
плус тоа исто се смеам и на наште наовинари и политичари кога зборуваат или праваат глупости ѓавол
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 17:07
Originally posted by d4 b3 d4 b3 напиша:



Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Меси,

Мислам не треба се да си земаме при срце. Ќе се критикува она што е за криткување, а ќе се фали она што е за фалење.

Сепак сметам дека треба да целиме кон повисоки стандарди.
Мислам дека има многу писмени луѓе во Канада, кои можеле да бидат косултирани и по однос на спелингот и по однос на граматиката.
некој несакал тоа да го направи од причина што мисли дека знае.

Неверувам дека англичанецот направил гршка затоа што не го познава македонскиот јазик. Тоа го направил некој наш.

Признанието му се дава на премиер и мора да биде на ниво. Оправдување неможе да има!




Еве, денес 27 Септ 2012 jас прв пат на 100 % се сложувам со Платеникот

и тоа за секоj збор

ПС
се разбира с исклучок на потписот




Благодарам!

Мислам дека ти и за многу други работи се сложуваш со мене, меѓутоа има објективни причини кои не ти дозволуваат тоа јавно да го кажеш.

Ќе треба да си признаеш дека си бил изманипулиран, ама тоа е многу тешко!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 17:13
доста бе

реков само за тоа се сложувам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 157158159160161 200>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.