IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Ве прашале ли што ви значат парите...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ве прашале ли што ви значат парите...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2012 во 02:51
Не бре брза, какво сфаќање, какви бакрачи... ама сме благодарни што неуморно и несебично  брзаш низ форумов за да не потсетуваш на тоа. не вреден

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2012 во 10:51
-nema na ..chemu,...be!изненадување

...a i eve , da go iskoristam i jas momentov ,pa da ti se zablagodarime i na tebe ,...za nevidenata pozrtvuvanost  vo baranjeto i na linkovi,...za da bide i verodostojno potkrepen nechij (specijalen) napis,...tuka!намигнување

...i toj nashol da mi zbori za,...brzina! ....смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2012 во 11:01
Chitam i se prashuvam, koja pesna da ja zapeam...голема насмевка dal - "srekjata so pari ne se kupuva" ili "zoshto si me majko rodila" смеење breeeee belja.....намигнување

Kako mohe, srekjata da ni zavisi od parite!!!...збунетост zadovolstvata zavisat od niv!.... e sega koj kakvi zadovolstva posakuva, zavisi  kolku, okoto  ni e zasitno...ili kolkava ni e potrebata...na "okoto", ama pusto oko ne zasitno kje da E!... kako li kje proceni...kolku... mu e potrebno...плазење

A i Isus, shto moral da ni kazhe deka portata e tesna... i tolku... a da ni kazhal i  toa... kolku chini "vlez"???газење од смеење

Parite se potreba! za Ovoj Svet! i tochka.намигнување
A "vlezot" e bezpari!голема насмевка i "izlezot"...голема насмевка i preminot de!намигнување



There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2012 во 11:13
Во денешно време немаш ли пари да си платиш струјата , топлото и да си купиш јадење си за никаде . Подобро стави си го јажето и тоа е ....колку и да си среќен
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2012 во 11:20
...za da bidesh "tivko srekjen"намигнување, ne mora da umresh, barem ne telesno... голема насмевка

Изменето од viktorija123 - 06.Септември.2012 во 11:20
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2012 во 12:29
Деновиве а ме прашаат како стојам со пари,одма трчам во вестерн унион по донациигазење од смеење
И после ќе ми се фалат тука,волку пуштале од странство толку пуштале...А ја си знам кој срам го јадамлутина
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13917
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2012 во 12:00
,,,,,lele ,,,eee,,,,,   site tuka svetci na nikogo ne mu trebale parite osven za ,,gore napred i dolu pozadi ,,,плазење,,смеење,,,za hrana de i posletoa shto sleduva ,,,,,
 
 ,,,,ae  ,,,,a nikoj ne kazhuva otvoreno ,,,,z,sh ,,,site trchame ama navistina trchame ,,,po niv,,,,
 
 ,,,i PS,,,,koj drugo ke kazhe ke izlazhe,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
goran-twin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goran-twin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2012 во 22:23
На секого се потребни парите,но секој незнае со нив.
Науката за парите е таа која ме поттикна на стратегиски планови.
И за мене станаа приоритет токму парите.
Кон врв
Milko01 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milko01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 01:27
Не ми требаат пари......ме боли стапов за парите......
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 01:31

Тема: Ве прашале ли што ви значат парите...


Ме прашале.


Кон врв
Milko01 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milko01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 01:33
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Тема: Ве прашале ли што ви значат парите...


Ме прашале.






И?
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 01:36

Е па исто како тебе.
Само без седмото зборче. голема насмевкацрвенеење


Кон врв
Milko01 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milko01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 01:39
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Е па исто како тебе.
Само без седмото зборче. голема насмевкацрвенеење






Епа ти немаш...........седмо зборче......
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2012 во 15:42
Јас познавам луѓе што многу сакаат пари,и многу лесно ги трошат....но не спечалени...лични,него ја имаат таа среќа секогаш за нив некој друг ги спечалува.
А тие пари докажано, се нај слатки пари,и не се бројат.
Како бунар без дновоздивнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,000 секунди.