IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Ве прашале ли што ви значат парите...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ве прашале ли што ви значат парите...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 15>
Автор
Порака
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2012 во 12:31
Многу ми значат посебно кога ке треба да реновираме низ дома, можи како тапети да послужат..а и ако ви фати зидот влага не е проблем, можи да се заменат со евра,франци,фунти и стално сте во тренд.
Со монетите е малце потешко зашто ке треба да се прави диско кугла.....
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 20:17

Ве прашале ли што ви значат парите...???

Хммм... мене парите ништо ме немаат ПРАШАНО....

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 16:04
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Ве прашале ли што ви значат парите...???

Хммм... мене парите ништо ме немаат ПРАШАНО....

не не, грешка си, во тој случај прашањето ќе беше формулирано „Ве прашале ли парите што ви значат?“ голема насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 16:18
Парите значат многу кога се потребни.

Е сега, друго прашање e кои и колкави се нашите вистински потреби.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 17:26
Mi trebaat samo za da imam kaj da prespijam, za smetkite da si gi platam i da imam sto da jadam i da se oblecam.. nisto poveke ne mi treba. Nikogas ne sum se luksuzirala... 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 00:39
парите секогаш значат и контролираат се што правиме, сакале тоа да го признаете или не... факт е дека се што правите, го правите со пари и нема тука што многу да се филозофира
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 03:04
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

парите секогаш значат и контролираат се што правиме, сакале тоа да го признаете или не... факт е дека се што правите, го правите со пари и нема тука што многу да се филозофира

C'e ??? голема насмевка

Не е така и не е филозофија, туку факт на живеењето... а најубав пример е нашето доаѓање на форумов. голема насмевка

Да не редам понатаму. 

Ајде сега почни да филозофираш дека не си мислел така, туку онака... па овака... голема насмевка
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 18:24
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

парите секогаш значат и контролираат се што правиме, сакале тоа да го признаете или не... факт е дека се што правите, го правите со пари и нема тука што многу да се филозофира

C'e ??? голема насмевка

Не е така и не е филозофија, туку факт на живеењето... а најубав пример е нашето доаѓање на форумовголема насмевка

Да не редам понатаму. 

Ајде сега почни да филозофираш дека не си мислел така, туку онака... па овака... голема насмевка
за доаѓањето на форумов потребно е да платиш интернет конекција и сметки за телекомуникација...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 19:12
смеење Имаш право. Наместо тоа требаше да ти посочам пример за правење муабет со некој пријател на улица...

Ти ништо немаш направено без пари ? Баш ништо ?

Или с'е сведуваш на парична противвредност ?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2012 во 11:15
-tie shto gi imaat previshe,

...a vikaat deka ne e së vo parite ,...a i deka ne im znachat neshto posebno,

...im poskauvam da  gi imaat premalku,

...pa, da vidam dali i togash  ke ja peat ....istata ''pesna''!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2012 во 16:08
Секогаш сум велел дека на сиромав човек не можеш никогаш да му докажиш дека пaрите не се с'е. тага

А тоа е затоа што едноставно никогаш не бил во состојба да ги има и да увиди дека тoa не е така.

Тоа е истото како слепиот да ти кажува дека светлината е с'е...  голема насмевка
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2012 во 16:22
Битен е полниот стомак Меси...

Имаше краток период кога имав, и живеев живот кога немав. 
Додека не види човек како е да ги брои ронките џабе е да му се објаснува, гледаме од различно гледиште. Не велам дека другите вредности не се битни, ама полниот стомак е примарна работа, егзистенцијалноста не можеме да ја негираме и да ја рангираме како нешто крајно небитно. Ете, и не дај боже да ме стрефи некоја болест, како да се лечам? Како да си дозволам лекарства? Не значи дека од аголот кој што гледаш ти го прави помалку вистинит аголот од кој што гледам јас или Брза.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2012 во 16:35
Не е се во парите...
туку се што е поврзано со парите...
е во парите...

тој што немал не знае како е, џабе да му се објаснува...

на една баба и викав ...
ајдо бабо, здравје само...
а она...
а бе дете, здравје без пари нема...

е нема...

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2012 во 17:43
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Битен е полниот стомак Меси...

Имаше краток период кога имав, и живеев живот кога немав. 
Додека не види човек како е да ги брои ронките џабе е да му се објаснува, гледаме од различно гледиште. Не велам дека другите вредности не се битни, ама полниот стомак е примарна работа, егзистенцијалноста не можеме да ја негираме и да ја рангираме како нешто крајно небитно. Ете, и не дај боже да ме стрефи некоја болест, како да се лечам? Како да си дозволам лекарства? Не значи дека од аголот кој што гледаш ти го прави помалку вистинит аголот од кој што гледам јас или Брза.

И да ти кажам ка сум го минал иситот дел од животот како и ти, нема да ми веруваш... па уште да ти кажам дека додека ти барем си била во твоја татковина, сепак меѓу свои луѓе од кои сепак ќе имаш некаква помош или утеха, уште помалу ќе ми веруваш...

Сум поминал такви моменти и од сегашна перспектива на проживеано, споредено и осознаено, можам да си земам за право на некој кој тоа го почувствувал на сопствена кожа, дека парите не се с'е.

Ќе бидат C'E кога со нив ќе може да купиш C'E, а ТОА не е така. 

Секако, не мора да се сложиш со тоа видување. 





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.