IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - БИЗНИС ВЕСТИ, НОВОСТИ, ИНФОРМАЦИИ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БИЗНИС ВЕСТИ, НОВОСТИ, ИНФОРМАЦИИ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 36>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2012 во 19:02
brza, дали можеш еден ден, само ЕДЕН ден, да заборавиш на негативности и контрирања дури и во шегување... и наместо тоа да бидеш позитивен ? 

Само ЕДЕН ден.

Пробај.






Изменето од Messenger - 04.Јули.2012 во 19:03
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 00:01
ti stvarno izgleda ne mozesh da razberesh shto vikam ...ponekogash!изненадување

...kaj vide tuka negativnost...gospod znae,

,...ako i toj znae!

...a ti bi trebalo da znaesh deka promenata chesto pozitivno vlijae na chovek !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 10:25

http://www.libertas.mk/vest/29299/

...после вакви случувања обиди се барем ЕДНА минута биди смирен, и релаксиран....што би рекле помазен.

И ова го има насекаде..нели?.ма ајде

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 11:38
...ma potpolno isto e,..petpostavuvam:

Административците се јавуваат како субвенционирани земјоделци

 

''...............Во Берово се сретнавме со речиси педесетина беровски и пехчевски земјоделци и сточари. Од куќа до куќа, внимавајќи некој да не не види и, секако, предупредени да се претставуваме како нечии внуки и роднини, но никако како новинари, чувме многу маки од луѓе кои последните години ги минале трчајќи по документи за да добијат поддршка за земјоделството..............""


...ova pre bi lichelo na nekoja situacija vo tursko vreme ,...ili ponovo,


..na neshto kako vo ona  ''ALO,ALO...'',


so taa razlika shto togash mozebi ,mozele i da bidat poslobodni  za toa deka nema da gi  ''otshuka'' nekoj ! смеење...Click for a larger view.


..samo , se chudam kako ne go zabolea popov racete  ,...od tolku krstenje   !!газење од смеење



Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 12:01

...мене ми личат на сцени од после војната,кога замисли си ги со зелени џипови оние од партијата т.з. комунисти,ќе отидат кај "селскиот партизан" и тој ќе им каже кој не сака да даде за народот пола и повеќе овци жито....јагниња,и не е послушен...!за време на... колективот бе.

Турското може по се изгледа вода да му носи..!аааа,пусто турско....

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 13:10
Originally posted by zagor zagor напиша:

...мене ми личат на сцени од после војната,кога замисли си ги со зелени џипови оние од партијата т.з. комунисти,ќе отидат кај "селскиот партизан" и тој ќе им каже кој не сака да даде за народот пола и повеќе овци жито....јагниња,и не е послушен...!за време на... колективот бе.

Турското може по се изгледа вода да му носи..!аааа,пусто турско....

..a be,...''fantazijata'' e neogranichena!
 ..tuku,....i treba da zalat makedoncive po....turskoto:



....ej, zamisli,...изненадување

...tochakot ke mozesh za  bez pari,...da si go parkirash kaj ke ti prdne,...eejjjj,....tochakot,..ejj !
.....uuuahahahahahaa....dali da plache ili da se  smee  chovek,...stana makedonckava rabota!

Click for a larger view



Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 13:15
...а нема цена за паркирање на зелена површина...од камен и песок?.збунетостгарант е 50 евра..од минута..само кај нас.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 13:23
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

...мене ми личат на сцени од после војната,кога замисли си ги со зелени џипови оние од партијата т.з. комунисти,ќе отидат кај "селскиот партизан" и тој ќе им каже кој не сака да даде за народот пола и повеќе овци жито....јагниња,и не е послушен...!за време на... колективот бе.

Турското може по се изгледа вода да му носи..!аааа,пусто турско....

..a be,...''fantazijata'' e neogranichena!
 ..tuku,....i treba da zalat makedoncive po....turskoto:



....ej, zamisli,...изненадување

...tochakot ke mozesh za  bez pari,...da si go parkirash kaj ke ti prdne,...eejjjj,....tochakot,..ejj !
.....uuuahahahahahaa....dali da plache ili da se  smee  chovek,...stana makedonckava rabota!

Click for a larger view




Остај тоа, па 22 работни дена по 600 денари се 13200смеење
12.5 канадски долари на ден! Е добро е што немам некоја желба да живеам во Скопјето, ќе ми отиде платата за паркингизненадување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 13:24
А тоа е ЗОНА 2...

Колку е за зона 1? Таму треба да паркирам ако одам...

Чисто да знам дали да идам со кола или да си го фатам автобусотзамисленост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 13:31
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Остај тоа, па 22 работни дена по 600 денари се 13200смеење
12.5 канадски долари на ден! Е добро е што немам некоја желба да живеам во Скопјето, ќе ми отиде платата за паркингизненадување
ma ostaj toa,...i da imash 12.5$!

...zarem ne gledash deka nema da mozesh da ostanesh vo eden ''potez''na edno mesto, povekje od 180 min.

,...shto znachi deka   na sekoi tri chasa ke treba da mu ja  izlezesh, zavrtish okolu i pak da vlezesh i da barash senka,...inache,

... ne znam stvarno,...shto inache !

...pssst.. popot odmara ama, eve ja  samo verbalno, abe ,...bog da chuva!!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 14:03
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

А тоа е ЗОНА 2...

Колку е за зона 1? Таму треба да паркирам ако одам...

Чисто да знам дали да идам со кола или да си го фатам автобусотзамисленост


..веќе кажав..50еголема насмевка...и ако немаш поголема потреба не доаѓај подобро.намигнувањепојди си до Охрид,мислам  на оној Петрески сеуште не му дадоа да воведе "данок" за неохриѓани.Скопје сеуште нема..нели?среќа..ама нема да има дискриминација.. жителите во зградите,не се опфатени со овој проект на владата градска.

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 14:12
...ma ne beri gajle , mali,.elaj ni si so kolata ,..moeto jas samo za 25 ...ke ti go ustupam !голема насмевка

...pa, shef li si,....''boranija'' li ...(m)ni si?намигнување

Изменето од brza - 05.Јули.2012 во 14:13
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 14:21
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ама нема да има дискриминација.. жителите во зградите,не се опфатени со овој проект на владата градска.

Абе какви жители таму не сум жител, зет сумхи, хи... 

Брза ако ми ја изгребат ix35ката на твојот "ефтин" паркинг кого ќе треба да тужамзбунетост Него се помислив, да не не си во зона централе, па за 25 ми шиткаш паркинг местосмеење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 14:31
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

...ама нема да има дискриминација.. жителите во зградите,не се опфатени со овој проект на владата градска.

Абе какви жители таму не сум жител, зет сумхи, хи... 

Брза ако ми ја изгребат ix35ката на твојот "ефтин" паркинг кого ќе треба да тужамзбунетост Него се помислив, да не не си во зона централе, па за 25 ми шиткаш паркинг местосмеење
pa, ti si zet ama nekoj e domorodec od tamu znachi !

...inache , ne beri gajle,...za 25 evra  ke organiziram nokjna straza so ovie klincive za edno plastichno pivo,....
.i taka za djabe visat dok' ne se razdeni,

..pa,nema vrapche da ti go posere   tvoeto porshe( ili shto vekje  mislish  deka e),голема насмевка

...naravno,...pod uslov da ne go ostavish pod nekoe,...drvo ! намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.