IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали жените заслужуваат ќотек?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали жените заслужуваат ќотек?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 31>
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 15:43
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Па наравно дека ќе критикувам...  зарем браво да ви речам?изненадување
 

наравно дека говориш од женско име кога ти одговара инаку ги легнуваш женскиве .Видиш ли го смисолот од педерството ? 

Така и со ќутекот...секогаш има такви дека си го барат ух 

Извини уште еднаш... ама што? Каква врска има мојата сексуална ориентација со тоа дали женското заслужува ќотек? И колку пати да напишам дека сум против насилство воопшто, независно дали е машко, женско, животно, дете итн...
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 15:48
 
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

 

Извини уште еднаш... ама што? Каква врска има мојата сексуална ориентација со тоа дали женското заслужува ќотек? И колку пати да напишам дека сум против насилство воопшто, независно дали е машко, женско, животно, дете итн...
 

никаква врзка нема .голема насмевка ама кога ти одговара си женско ,кога ти одговара си машко  . А што правиш кога си во некое кафуле и некоја девојка не ти одговори на чувствата ? Нервозата те фаќа ,нели ? И ти доаѓа да искршиш сè . Значи и ти тепаш жени намигнување


смешна работа
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 15:49
Originally posted by brza brza напиша:

... ekszi88 zboruva za tepanje od tatko ....shto nema vrska so'' mavanje'' na  zena ,..devojka,...i sl.

...ako bide tepana i od mazot( t.e..zenata)голема насмевка...togash moze da zbori za zaslugite na zenite shto go ...krkaat od mazi  ...


Жените што го кркаат од мажи.... е зашо мажите не ги бива ни со себе ни пак со жената... ако жена ми не ми е по ќефот, ако поголем дел од времето ми го качува притисокот отколку што се осеќам релаксирано со нејзе тоа е доволна причина да се разделиме, а не да ја утепам од мавање зашо не ми иде по мојот ќеф....
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 15:50
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Ja sum zaprepasten od ova shto go chitam...pa vaka chitajki Ve mi se nametnuva edna misla.... dokolku so kjotek si gi resavate problemite so zenite 20 % (ne bi rekol ljubenite) togas koj e nachinot za da dobiete sex 0 % od niv a recimo oni vi vodat inaet (neshto vi se ljuti i ete ne sakaat da legnat bash togash so Vas ).....

...Ne e valjda deka i togas gi tepate? збунетост 
 



Ne ti gi sfakam procentite bidejki onoj koj za edno neshto kreva raka toj kreva za sve .... ja vaka ke ti kazam ....onoj koj ne moze da se izrazi dali e toa poradi nedostatok na vokabular ,nekoe cuvstvo na nemok , nekoja vnatresna frustracija i sl. da ne nabrojuvam , ima samo eden nacin da stigne do celta a toa e kjotekot...sto bi bilo ako sve se resavase so kjotek?? 

Mi vodi inaet (ova go zemam kako primer bidejki nekade procitav deka ti smetas deka koga ti vodi zenata inaet treba da "pristapis kon mavanje" ) ma neka se goni, pa pogolema kazna od toa ako ja ostavis ili ja ignoriras ima li?....moze ke trpam izvesen period no eden den ke mi pukne filmot i ke ja batalam no nikogas ama bas nikogas nema da krenam raka na nea za da ja nateram da popusti ....
Zivotnite ne se tepaat a kamoli lugeto ....cccccccc


Изменето од Kastro - 18.Април.2012 во 15:59
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 16:02
Originally posted by емил емил напиша:

 
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

 

Извини уште еднаш... ама што? Каква врска има мојата сексуална ориентација со тоа дали женското заслужува ќотек? И колку пати да напишам дека сум против насилство воопшто, независно дали е машко, женско, животно, дете итн...
 

никаква врзка нема .голема насмевка ама кога ти одговара си женско ,кога ти одговара си машко  . А што правиш кога си во некое кафуле и некоја девојка не ти одговори на чувствата ? Нервозата те фаќа ,нели ? И ти доаѓа да искршиш сè . Значи и ти тепаш жени намигнување


смешна работа

Јас сум јас... и кога ми одговара сум женско, кога ми одговара сум машко, да.. ама каква врска има ова со тепањето на жена? И ако некоја жена не ми одговори на чувствата треба да ми дојде да испокршам се? изненадување  И јас тепам жени? Оф лелеееее... Сум попила корпа и ми било навистина многу незгодно - да! Ама  не ми дошло да ја акнам тоа сигурно.. но што па ова има везе со сиот овој муабет? Како тоа јас сум некад машко некад женско и како јас сум лезбејка и како јас сум одбиена? Независно на тоа што сум, муабетов и не е тоа што сум јас... Муабетов е дали женските заслужуваат ќотек. И јас велам никој не заслужува ќотек! Каква врска има сето ова погоре што го кажа со темава?
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 16:08
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

[QUOTE=емил] 
[QUOTE=ekszi88] 



Јас сум јас... и кога ми одговара сум женско, кога ми одговара сум машко, да.. ама каква врска има ова со тепањето на жена? 
 

тоа ти е .што има повеќе да кажеме голема насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 16:09
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:


Жените што го кркаат од мажи.... е зашо мажите не ги бива ни со себе ни пак со жената... ако жена ми не ми е по ќефот, ако поголем дел од времето ми го качува притисокот отколку што се осеќам релаксирано со нејзе тоа е доволна причина да се разделиме, а не да ја утепам од мавање зашо не ми иде по мојот ќеф....
gledam deka tebe te biva za filosofiranje ama,...filosofijata e sosema sprotivna od ..praktikata ,...ne e taka ednostavno toa shto go mislish,
...ke go sfatish , mozebi, podocna,......

...inache,,...gledam nekoi pogreshno  me sfatile,изненадување

...jas samo rekov,.. deka gi razbiram onie (ne site jasno!).. na koishto  im ''leta'' rakata ...kon svoite zeni ,..devojki...

...zatoa shto,...od zensko sushtestvo ,..nema nishto poinatlivo...koga ke go fati ...inaetot...jasno !голема насмевка

..ama , shto pa tolku palamudenje okolu toa...koga toa postoi odkoga postanal i chovekot...nezavisno  od toa ...nekoj shto se obiduva  da ja napravi zenata  vistinsko ''nevinashce''...za kjotek mislam,...

...sekogash ke ima  tepanje.......koja nezasluzeno,...koja ''zasluzeno'' ke go krka ama,...toa ke go ima ,..dodeka ke go ima i  covekot na planetava.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 16:12
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

[QUOTE=емил] 
[QUOTE=ekszi88] 



Јас сум јас... и кога ми одговара сум женско, кога ми одговара сум машко, да.. ама каква врска има ова со тепањето на жена? 
 

тоа ти е .што има повеќе да кажеме голема насмевка

Тебе стварно не ти е лесно...
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 16:32
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

 

Тебе стварно не ти е лесно...
 
стварно или навистина ти ја манипулираш играта со твојте предрасудоци голема насмевка
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 16:34
вртење со очи ај не ме замарај, те молам... ако имаш да дискутираш на темава, дискутирај, ако не откачи ми се и ти и твоите анализирања и лепење на етикети.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 16:39
добро 

продолжи да си ги тепаш девојките кои не ти пуштат оти кај вас лезбијките ревноста е на прво место
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 18:26
газење од смеење ti drzi voda muabetov смеење
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2012 во 14:18
Големиот Маниту (Бог на Индијанците) рекол: Ако жената (скво) не те слуша, прво објасни и`, а потоа земи еден стап и дообјасни и`...
 
Е сега, оние кои сметаат дека треба жените да се тепаат, нека го послушаат нивниот бог Маниту т.е. прво нека и`објаснат на жената... можеби ќе се изненадат како и со зборови можат да се средат некои работи...
 
ПС: Макар што се плашам да не го применат вториот дел од наредбата... загриженост
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2012 во 14:34
A toj Manitu ... izgleda mudar BOG i BATINA!голема насмевкагрицкање нокти

Изменето од viktorija123 - 19.Април.2012 во 14:35
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.