IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали жените заслужуваат ќотек?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали жените заслужуваат ќотек?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 31>
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:14
Па не наведе на што мислиш... јас зборам дека сум против ќотек та било во афект та било во неафект. Мразам насилство. 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:16
наведов......ама нема врска.......секој чита тоа што сака да прочита...................
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:19
Упс црвенеење


Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:45
Originally posted by емил емил напиша:

Екши ,  ајде немој да ми изиграваш жртва и да ми се правиш на Божицата на семејното разбирателство 

Пушти си интернет да видиш колку жени тепат мажите си и со која жестокост го прават тоа...плазење злонамерно

Леле, сега го гледам ова.

Прво јас зборувам општо ако  не забележа дека сум против тепање.. ама темава е дали жените заслужуваат ќотек. Јас никаде не пишав дека мажите заслужуваат ќотек. И не изигравам жртва!!! Јас сум само отворена за разлика од многу други кои што трпат разно разни работи - независно дали е машко или женско. Јас не се срамам од тоа што ми се случува и не се правам жртва.. лелекнав некаде? НЕ!!! Само си кажав колку сум против насилство во било кој облик. Јас не се срамам ниту се осеќам понижено затоа што баш сега ми е модро окото и ми се отечени рацете од удари, само  не глеадм ни зашто да ја кријам реалноста која што се случува барем во мојот живот. Ако тебе душичко те тепа жена ти избори се за твоите права, ама не туку ми кажувај на мене што да правам ок? Ако не умееш да ме протолкуваш и прочиташ меѓу редови прашај, ама не туку ме напаѓај и кажувај што да правам, ок? Јас не се виктимизирам себеси во случајов, само не премолчувам пред неправдата, јбг! И јас знам што се се случува по светов, нема што ти да ми кажуваш. Барем јас ги следам сите тие нешта, во доменот на моите интереси се.. затоа и зборам гласно, затоа што сите ќутат. Епа јас нема да молчам затоа што нит се осеќам виновна нити пак имам чувство на срам за нештата кои ми се случуваат ниту пак некој треба да се срами од тоа што му се случува. Ама мене ми е јасна твојата поента, сакаш да провоцираш, не оти имаш да кажеш нешто на темава.. до душа ти си го кажа твоето и за таквите како ти со тоа размислување немам ни ронка респект. 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 19:17
Originally posted by емил емил напиша:

понекогаш и зборовите се премногу малку и премногу слаби да го сломиш инаетот кај жената со која си

 
и ти тогаш инаетот ќе го "сломиш" со ќотек?
или ќотекот ќе ти е  оружје за прикривање на сопствената немоќ?



Изменето од Andjelina - 17.Април.2012 во 19:21
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 20:24
жените никогаш не засложуват ќотек дури кога ти се кажат на главата и те прават мајмун .И секој ден ти прават забележки и секој ден те навредуват и секој ден терат инат 

абе тоа жените се најубавото непто во светот .И затоа ние мажите вечер си легнуване со нив .Срциња златни се они .
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 20:27
Smeni ja zenata ako ne ti odgovara de, ne ja mavaj! Ednostavno e
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 20:36
Жене ајд у кујну...и затворете ги врата...хи, хи...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 21:28
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

понекогаш и зборовите се премногу малку и премногу слаби да го сломиш инаетот кај жената со која си


Сакаш да кажеш дека поради тоа што немаш капацитет да се справиш со зборови, ќе крениш рака на жена (ти)?
 

ме сваќаш ли дека понекогаш тоа е крајниот излез од ситуацијата кога веќе е станата нетрплива...

Не, ништо не разбирам. Се прашувам како не земала жена ти еден стап и да мава по тебе до 1000 па наназад. Да видиш колку заслужуваат. Ќотекот е знак дека некој е кукавица. Знак дека има ограничени ставови по некои прашања и има страв од постапките на жена му, па ќе мавам денес, знае дека ако направи и утре следи дупла доза ќотек.
Извини, може сега разбирам зошто пукаат некои бракови....ете твојот на примерсреќа









Сите офтопици ги сокривам, следен пат држете се до темата!
Без многу меѓусебни расправии молам!
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 21:34
Originally posted by емил емил напиша:

жените никогаш не засложуват ќотек дури кога ти се кажат на главата и те прават мајмун .И секој ден ти прават забележки и секој ден те навредуват и секој ден терат инат 

абе тоа жените се најубавото непто во светот .И затоа ние мажите вечер си легнуване со нив .Срциња златни се они .


Ако веќе си дозволил да ти се качи на глава, значи дека имаш погрешен пристап или едноставно немаш никаков. И ние секој ден забележуваме на секакви работи. Еј си се здебелила, не си испеглала, не направи денес ручекизненадување ами што ќе јадиме сеа?? глеј тука ма еден прст прашина си оставила...


Ако ако...еден ден сосем сам кога ќе легнуваш ќе видиш дека самотијата ќе те убие побрзо отколку женатаголема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13919
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 21:34
не,,,kotek vrz zhena ,,, more idi begaj,,,,,,,i najdi na sebe ramen

Изменето од pajser - 17.Април.2012 во 21:35
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 21:35
Санти ,мојот брак заврши затоа што жена ми за година ипол не успеа да научи еден бугарски збор и не побара еднаш да си најде работа .И затоа што современите македонците имале нешто заедничко со Александар и Филип 

јасно ли ти е тоа или ќе тераш и натаму инает ? 

за да ти биде мирна главата имавме договорка во крајот на месецот да се врати кај мене ,али заради војната која се крева во моментов и кажав да си дојде колку може порано 

а за шлаканиците не се секирај .Секој јаде толку колку си плати 


Изменето од емил - 17.Април.2012 во 21:37
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 21:40
Originally posted by емил емил напиша:

Санти ,мојот брак заврши затоа што жена ми за година ипол не успеа да научи еден бугарски збор и не побара еднаш да си најде работа .И затоа што современите македонците имале нешто заедничко со Александар и Филип 

јасно ли ти е тоа или ќе тераш и натаму инает ? 

за да ти биде мирна главата имавме договорка во крајот на месецот да се врати кај мене ,али заради војната која се крева во моментов и кажав да со дојде колку може порано 

а за шлаканиците не се секирај .Секој јаде толку колку си плати 

Абе емил, не е фер да коментираш за што прекинал бракот твој со оглед на фактот што жена ти е исто така член на форумов. Се мислам дали да го сокријам мислењево, во случајов не се прашуваш само ти дали треба да стои.

Тоа што не научила ниту еден збор и не успеала да најде работа не значи дека не сакала. Да учиш јазик во нова средина не е баш лесно и не им оди на секој од рака. А работа нема ни во МК, тешко дека во БГ ќе најде...


Војна јас не гледам, ама поради детенцето и добрите односи...секоја чест на одлукатада

А за шлаканиците, богами се секирам. Не ни сакам да помислам дека некој член на форумов ги добива за појадок, ручек, вечера а и меѓу оброци...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 21:42
изненадување Не ми се верува што читам еееј!!! За се има решение, ама ќотекот не е!!! Решението треба да е компромис, а не ќотек. Во најмала рака ако не бива ќе завршам со особата, ама нема да ја малтретирам со цел да биде како што јас ќе кажам! 

Изменето од ekszi88 - 17.Април.2012 во 21:46
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.