IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали жените заслужуваат ќотек?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали жените заслужуваат ќотек?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 31>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 18:13

Никој не заслужува ќотек... особено не жените. трепкање Не знам како воопшто се појави ваква тема со вака дефиниран наслов. не знам

Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 18:14
Neli kjotekot od Rajot iskochil - mora da pomaga!ѓавол za bardachinjata, de...плазење

Изменето од viktorija123 - 13.Март.2012 во 18:16
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 18:16
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Neli kjotekot od Rajot iskochil - mora da pomaga!ѓавол<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">

Така е,не за џабе се рекло.
I just wanna feel real love.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 18:47
Originally posted by FosterThePeople FosterThePeople напиша:

Некои навистина заслужуваат,тие што многу си ја дигаат цената.
 
 
За нив најмалце треба ќотек ... си има посебни специјални третманчиња намигнување голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 19:13
more, polno ima shto go zasluzuvaat , samo shto........ ne go dobivaat!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 16:11
А што е  со самоконтролата на мажите и дали отсуството на истата е повторно грешка на жената?
И прашање до сите што незнаат да се пресметаат со зборови(освен физички) заради каква тоа грешка жената заслужува ќотек?

Ајде ''мажи ''вие сте на потег!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 16:19
Ниедна жена не заслужува ќотек. 

A ако некој крене рака на мене, жив нема да останенамигнување
Така да..јас сум гооооооолем противник на тоа...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 17:43
Јаска едн'ш udamna, млатнах една,  ама самата си го сакаше. голема насмевка
Пази,памтам к'ту слон.
Кон врв
Memo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Memo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 17:55
Ако си противник на тоа,не би требало со иста мерка да возвраќаш(жив нема да остане) Никој не заслужува ќотек,не само жените туку и мажите,зашто има мажи тепани од жени Самоконтрола да се има како особина е една работа,а самоконтрола у врска на тепање(пошто сум појак да се контролирам да не ја тепам жена ми,не можам да го сконтам)Не станува збор за самоконтрола,станува збор за меѓусебно почитување,разбирање,да оставиме на страна љубовта у која искрено не верувам дека постои,ама ако постои такво нешто тоа е класифицирано како семејно насилство,и не се толерира од страна на законот,постојат санкции.Се на се,само насилни типови со поголема дијагноза на психицки пореметувања можат да се впуштат у ваков тип на докажување на свои ставови.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 18:06
Погрешно  си го протолкувал мојот пост,не се работи за свесноста дека мажот е посилен па заради тоа да има самоконтрола ,туку колку и да е афектна и конфликтна ситуацијата се да се сведе на разговор па макар тој бил со тон повисок за неколку октави од нормалниот и да се исконтролираат постапките (ќотекот).

И на крај ... заради  која  фатална грешка на жената мажот би ја изгубил самоконтролата и би се пресметал физички со неа?збунетост
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 18:10
Види ваму..


Претпоставувам дека на мене мислиш по пишаново...
Originally posted by Memo Memo напиша:

Ако си противник на тоа,не би требало со иста мерка да возвраќаш(жив нема да остане)  


Кога некој се осмелил да крене рака на мене, да не треба да му ќутам? Да го оставам денес да ме натепа, а утре нека го гони законот а? 

Законот има дупки како швајцарско сирење (кашкавал..како милуваш)....да немало дупки немаше ни да има насилство.
Покренуваат постапки по оние што добро ги истепале жените, не им е прв пат. 

Бев еднаш на терен....имавме интересен случај...бев во одделот за малолетничка деликвенција...
Детето малолетник (ромска националност), извршило кражба...се вратило дома и мајкава го карала, викала го истепала...дошол таткото...ја претепал мајката зошто го млатела детево, го натепал детето затоа што пак крадело...и детето за реванш веќе истепаната мајка ја дотепалосмеење

Не знаев дали е за смеење или за плачење...ама тој случај немаше никаква завршница во поглед на семејното насилство.
А постапка се водеше за кражбата ....... без некои посебни резултати...





едит...на мемо се однесува мојот коментар....Рени само била побрза во пишувањетоголемо гушкање


Изменето од BellaGrandma - 14.Март.2012 во 18:10
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13919
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 18:18
 lele shto vreme dojde ushte malku pa zhenshchuriive ke pochnat  mazhi da mavaat,,,,,,,menjaj naslov na temaплазење,,,, a inaku kakvo mavanje bre samo e##nje  ., i mir vo kukjaголемо гушкање
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 18:43

Мењај наслов нормално, тоа ти е исто ко да прашаш дали патниците во ЈСП заслужуваат ќотек? Никој не заслужува да биде тепан без причина (па дури и со причина). нека ти е срам

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13919
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 18:53
размислување chekaj sega avtobusite se za krshenje a  kjotek da jadat  ,,,,,,,,,,,,,намигнување lizganica   divio,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.