IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што прави оваа влада?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што прави оваа влада?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 96979899100 200>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2011 во 01:46
не ми се верува дека Груевски го искористи и случајот со смртта на момчето за да плука по опозицијата, навистина срамота, најпрво две реченици за тоа колку му било жал, потоа цел муабет за Бранко и СДСМ

срамота...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2011 во 13:50
Originally posted by pecok pecok напиша:

Македонците се оддамна убиени. Метафорично. Така да едне мање више не гледам некоја разлика.

Ние сме граѓани од втор ред во споствена држава.

Преку глава се, ќе си го сменам името во Шаќири и ќе има правда и за мене. Може и некое рамковско вработување па ќе си земам плата без да треба да одам на работа. Плус ако отворам фирма нит данок ќе плаќам нит каса фискале.

Добра ноќ Македонијо каде и да си.



Добро утро , конечно се разбуди од сон за да  дојдеш до ова мислење ?среќа
Добредојде во друштвото од втор ред.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2011 во 12:57
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13919
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2011 во 13:30
samo da se osvestite koj vi go stori toa 90-tit i se ke si legne na svoe mesto
 a i 01 nemashe da pomine bez taa vlada na nacionalen sps e sea kolku ne spasija tolku gospod zdravje da im dadeне
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2011 во 13:33
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

не ми се верува дека Груевски го искористи и случајот со смртта на момчето за да плука по опозицијата, навистина срамота, најпрво две реченици за тоа колку му било жал, потоа цел муабет за Бранко и СДСМ

срамота...
 
СРАМОТА за ТЕБЕ..како (и) овде ЛАЖЕШизненадување
Кој го тоа (за)почна..и на чива несреќа...и зашто!
Да те подсетам..или си знаеш самиот..?не
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2011 во 15:04
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2011 во 23:52
Искрено ко неопределен...Јас си знам со какви маки успеав да завршам средно ради оној Бранко,а за понатаму згрешив и што помислив...И уште повеќе сега ради овој Грујо црнчам за сметки и бензин...Политикава ко подфорум ќе си ја зајдам понатака оти само горе наведениот емотикон ја опишува ситуацијата за сенсот на дискусиите овде...И после во вицовите имало вистина е текнувајќи ми на овој подолу и те како има
Имено:Сите казани во пеколот биле задолжени со по еден ѓаол,за да ги притиска надолу грешниците кои сакале да излезат.Поминувала Сатаната во проверка како ѓаолите си ја вршат работата и све во ред,арно ама на последниот казан ѓаолот испрчен со ногите угоре само му подигнал рака и не мрднал.Сатаната налутен му рекол абе копук,абе оти ти не потиснуваш удолу што на ноги си се испрчил скала да не им праиш да бегаат...Шефе бре ти знаеш ко најзаслужен тука ме стаи Македонциве сами удолу се влечат
Кон врв
op12eh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај op12eh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 03:35
ги блокира реформите
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 09:27
...распоредува бронзени војници по Плоштадот!
еден ден кога ќе се испотепаат меѓу себе..кај ли ќе ни е крајот.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Astrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 532
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 12:46
Originally posted by zagor zagor напиша:

...распоредува бронзени војници по Плоштадот!
еден ден кога ќе се испотепаат меѓу себе..кај ли ќе ни е крајот.


Почесно трето место и бронзен медал.голема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 16:40
i shto sega?

...na sekoj kruzen tek ke ''posadite'' i po nekooj glupav spomenik,a....abdali vladini'!?

... ili koj vekje e ''kompetenten'' za niv !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 16:46
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

не ми се верува дека Груевски го искористи и случајот со смртта на момчето за да плука по опозицијата, навистина срамота, најпрво две реченици за тоа колку му било жал, потоа цел муабет за Бранко и СДСМ

срамота...
 
СРАМОТА за ТЕБЕ..како (и) овде ЛАЖЕШизненадување
Кој го тоа (за)почна..и на чива несреќа...и зашто!
Да те подсетам..или си знаеш самиот..?нене
намигнување
штета што постов не сум го видел порано
не знам како ми викаш дека лажам, не зборам на памет тука, ставот ми е заснован на видео материјал и тоа од Сител, и тоа во моментот кога случајот се изнесе во јавност, пред да се внесе партиска политика во целата врска и се работи за првата изјава на премиерот во врска со случајот, што е сосема недолично не
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2011 во 22:18


Ovie dvajca ili imaat voshki, ili pak toa im e nekoj taen znak????
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2011 во 16:09
 
 
На новинарите и другите вработени во овие весници денеска им било соопштено дека весниците згаснуваат и дека во наредниот месец ќе бидат на колективен одмор, а потоа ако не се најде купувач фирмата ќе оди во стечај......

 

Кај и да е , за некој ден ќе го снема и Утрински весник....па така уживајте во целосната вмроизација на македонскиот медиумски простор...да
Сега ќе останат само Латас, Мисленко, Јанко и Мирка....бидејќи само тие му го дигаат на Премиерот...голема%20насмевка
 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 96979899100 200>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.